İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze 95lik ve 105lik Termostat Hakkında

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
9 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Videoyu tam izleyemedim, kac km de veya ne kadarda 90 lara ulasti?

Tüm otoyolu bitirdi 90'ı görmedi.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
13 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

El kitabında bu filtre için 2 senede bir değişim yazmışlar. Sizdede öylemi 

O ameriga içindir. Focuslarda da vardı çöl tozu uğramıyor galiba gevura

39 psi 205 55 16 ise ebat kışlık yada tam yük felan olmasın

60 yanak 32 demiş ideali o. 39 basınca az yakar iyi kızaklar

Bunun 2.0 dizel otomatiğini test etmiştim. Hatta yazım vardı seneler önce bulursam ekliyeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

O ameriga içindir. Focuslarda da vardı çöl tozu uğramıyor galiba gevura

39 psi 205 55 16 ise ebat kışlık yada tam yük felan olmasın

60 yanak 32 demiş ideali o. 39 basınca az yakar iyi kızaklar

Bunun 2.0 dizel otomatiğini test etmiştim. Hatta yazım vardı seneler önce bulursam ekliyeyim

Kapidaki etiketteki tek bir deger var hocam. 205 60 r16 icin sadece 39 yazmiş. Gece karanliginda inip cektirmeyin bana. :)

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Videoyu tam izleyemedim, kac km de veya ne kadarda 90 lara ulasti? Bu aracta da sorun var bence.Bi ara hatirlatin sizin icin foto cekerim.

Siz gaz fren hata okuma olayina baktiniz mi var miymis kruz da?

Senden şunu test etmeni isteyecem kontak acip 10 dakika duz yolda 70 km altinda surme. 110 ustunede cikma. En önemliside arabayi benzinde kullan. 10 dk sonunda kac derece cikicak. Resmini atarsan sevunurum. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Lastik ortadan bitince görürüm 39 u psi ı

yahu abicim sende haklisin. Arabanin 2012 revizyondan gecmiş el kitabbini bu gun indirip okudum. Konfor icin 32 psi ekonomi icin 39 psi yazmis. 

Hava vurdugum gun sadece kapida yazan 2009 dan kalma etikete gore 39 psi bastim. 

Ayrica iyice inceledim. Lastikler okadar hava vurmama ragmen batik gibi durmaya devam ediyor. Konforuda hic bozulmadi. İ10 dan cok daha konforlu. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Paylaştığın kılavuzda 32 yazmıyor mu? 39’da neden ısrar ediyorsunuz ki :) 

Gerçekten 39 fazla. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

yahu abicim sende haklisin. Arabanin 2012 revizyondan gecmiş el kitabbini bu gun indirip okudum. Konfor icin 32 psi ekonomi icin 39 psi yazmis. 

Hava vurdugum gun sadece kapida yazan 2009 dan kalma etikete gore 39 psi bastim. 

Ayrica iyice inceledim. Lastikler okadar hava vurmama ragmen batik gibi durmaya devam ediyor. Konforuda hic bozulmadi. İ10 dan cok daha konforlu. 

Amerikan araç varı süspansiyon vardı dizelde sallana sallana giderdi.  Lastiğe gelene kadar süspansiyon zaten salınımlı konfor ondan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Mustafa Arıkan yazdı:

Paylaştığın kılavuzda 32 yazmıyor mu? 39’da neden ısrar ediyorsunuz ki :) 

Gerçekten 39 fazla. 

Aciklamistim ama. Okunmuyorsa boşa yazmiyayim arkadaşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Amerikan araç varı süspansiyon vardı dizelde sallana sallana giderdi.  Lastiğe gelene kadar süspansiyon zaten salınımlı konfor ondan

19 mayisda Çanakkaleye gidiyorum. Giderken 39 psi dönerken 32 psi gelicem . 400 + 400 km test edecegim. Ozaman bol bol yazarim etkileri. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Neyse araç sizin istediğiniz gibi kullanın :) bana neyse :) 

Cruze güzel de benane der gibi olmuş :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Cruze güzel de benane der gibi olmuş :)

Allah korusun sahibi olmak istemezdim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ali bey yanlış anlamasın ama para verip alacağım son araçlardan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Mustafa Arıkan yazdı:

Neyse araç sizin istediğiniz gibi kullanın :) bana neyse :) 

Mustafa bey, en ideal kondisyon neyse araci o durumda tutmak istiyorum. Şu an fabrika ne önerdi ise onu ayarladim. 

Zaten lastiklerin markasini daha kimse sormadi. Bu ayrintiyida kimse önemsemedi. 

2016 41 nci hafta uretimi petlas 515 lastikler var. Para bulunca bunlardan kurtulmak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hiç bir teknik üstünlüğü yok. Performans yok sürüş zevki yok ekonomi yok ( kasinca ondan az yakacak daha kuvvetli araçlar var 😛 )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
21 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Kapidaki etiketteki tek bir deger var hocam. 205 60 r16 icin sadece 39 yazmiş. Gece karanliginda inip cektirmeyin bana. :)

Senden şunu test etmeni isteyecem kontak acip 10 dakika duz yolda 70 km altinda surme. 110 ustunede cikma. En önemliside arabayi benzinde kullan. 10 dk sonunda kac derece cikicak. Resmini atarsan sevunurum. 

cok zor bisey istemissin 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Mustafa bey, en ideal kondisyon neyse araci o durumda tutmak istiyorum. Şu an fabrika ne önerdi ise onu ayarladim. 

Zaten lastiklerin markasini daha kimse sormadi. Bu ayrintiyida kimse önemsemedi. 

2016 41 nci hafta uretimi petlas 515 lastikler var. Para bulunca bunlardan kurtulmak istiyorum. 

Petlas fiyat performans lastiği idi . Şimdiki fiyatlarla bilemem ama sıfır para verip 3 set kullandım. Yazlık olsun kışlık olsun

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hiç bir teknik üstünlüğü yok. Performans yok sürüş zevki yok ekonomi yok ( kasinca ondan az yakacak daha kuvvetli araçlar var 😛 )

Hocam Dedemiz araci aldigimizdan beri 3 gundur her akşam arabanin başinda buluyorum. Geçen gun akşama kadar icini temizlemekle uğraşmiş. Anneler gününde eşini dolaştirmiş. Gene bu gun babamiz kadosanda kucuk detaylar icin dolaşmiş. 

Emekli babam için çok guzel hediye oldu. O mutlu olsun yeter. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sahibi mutlu ise bize bişi düşmez kazasız belasız sürsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
27 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

cok zor bisey istemissin 😁

Hocam termostad icin 440 tl istediler.  

Bu gun arabayi lifte aldilar fren balatalari iyi diskler değiscek. 650 tl.

Arabanin bakimi için gerekli parçalar 280 tl.

Oksijen sensoru bozuk olmayabilir 290 tl cepte şu an.

İscilik icin 150 lira dediler.

Ayrica 170 liraya çinden termostat buldum, 80 lirayada oksijen sensöru. 

Anahtarlarin sustalari kirik. İkisinide degistircem . 50 tlde bu tutcak. 

Nokian whaterprof 4 mevsim lastikler tanesi 450 tl.

Liste benim kafamda araba tam olana kadar uzayacak.. 

12 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sahibi mutlu ise bize bişi düşmez kazasız belasız sürsun

En guclu arabasi 1991 model Skoda Favorit 136L olan babam icin Mersedes etkisi yarattigi kesin.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

ali arac hayırlı olsun babanız kazasız belasız kullanma dileklerimle lastiklere 39 cok fazla her cukurda kütür kütür gecer sen sunları 34 e bari düşür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Erkan Işık yazdı:

ali arac hayırlı olsun babanız kazasız belasız kullanma dileklerimle lastiklere 39 cok fazla her cukurda kütür kütür gecer sen sunları 34 e bari düşür

Hocam direk 32 psi yapicam. Babamin bel fitiği var. Diskleri kaymasin. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yahu beyler yapmayın. 39 hava abartı değil. Evet sürüş konforu olarak bozuk yolda süspansiyon sistemi biraz daha fazla mesai harcar ancak cam gibi asvalt yolda birşey olmaz. 195 60 15 lastik 40 hava ile geziyoruz biz yıllardır passat 38 psi ile geziyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yahu beyler yapmayın. 39 hava abartı değil. Evet sürüş konforu olarak bozuk yolda süspansiyon sistemi biraz daha fazla mesai harcar ancak cam gibi asvalt yolda birşey olmaz. 195 60 15 lastik 40 hava ile geziyoruz biz yıllardır passat 38 psi ile geziyor. 
Abi cam kaymak tereyagi asfalt olsa heryer eyvallah. Bu arac kutuk bunu da kabul edelim. Benimde kutuk [emoji16] Ustune birde Petlas zaten tas olmus lastik. Tek fark 16 jant olmasi. Benimde ayni arac jantlar 17 sadece. Hafif mod 30 ekonomi mod 35 yuklu mod 39 hava diyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...