İçeriğe Yönlendir

Klima Açıkken Araç Sağ İç Kısma Su Damlaması

Ahmet Özyer

Recommended Posts

Ahmet Özyer

Arkadaşlar 2016 model 50.000 km de citroen c elysee aracım var, iki gün önce farkettim klima açıkken araç sağ iç kısmına su sızdırıyor, sanırım klima suyunun gideri ile alakalı, tkanmış veya başka bir arıza olabilir, bilen varmıdır, bu kısmın sökülmesi yapılması, temizlenmesi zaman alırmı, masraflı olurmu, herhangi bir klimacı yapabilirmi? Bu aracı söküp takmamış birinede teslim edebilirmiyiz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

klma gideri için bir yer sökülmez, tercihen lifte alınıp tahliye hortumuna hava tutulur o kdar. mekanikçi de yapar, zaten lift gerekir

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

benimde başıma geldi. Çağlar abinin dediği gibi tahliye hortumları tıkalıdır. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

klma gideri için bir yer sökülmez, tercihen lifte alınıp tahliye hortumuna hava tutulur o kdar. mekanikçi de yapar, zaten lift gerekir

çaglar abi meslek neydi senin ustamıydınız acaba 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
Çağlar Bayur yazdı:

Dediğinizi tüm ustalar bilirmi ondan şüpheliyim, işi bilmeyen bir ustaya denk gelmeyelim, klimacıyamı gideyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

çaglar abi meslek neydi senin ustamıydınız acaba 

parça sökemem ama parçanın imaltından arızasına kadar teşhis edebilirim :)  ustalara da sonsuz saygım vardır, akıl işi bir meslek değil otomotiv :crazy:

Ahmet Özyer yazdı:

Dediğinizi tüm ustalar bilirmi ondan şüpheliyim, işi bilmeyen bir ustaya denk gelmeyelim, klimacıyamı gideyim.

marka model fark etmez, her araçta klima su giderini bulup temizlemek çok basit bir iş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Ustadan geliyorum, klima gideri çok açık ve temiz hatta hiçbirşey olmamış diyor, orada baya çalıştırdık klimayı, klima giderinden su tahliyesini yapıyor, çokta su atıyor, şimdi işyerine geldim kontrol ettim birşey yok, anlamadım valla, kendi kendinemi düzeldi, acaba dağ bayır gezmemin etkisi olabilirmi,takip edeceğim bakalım birdaha nasıl ne zaman olacak.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ahmet Özyer yazdı:

Ustadan geliyorum, klima gideri çok açık ve temiz hatta hiçbirşey olmamış diyor, orada baya çalıştırdık klimayı, klima giderinden su tahliyesini yapıyor, çokta su atıyor, şimdi işyerine geldim kontrol ettim birşey yok, anlamadım valla, kendi kendinemi düzeldi, acaba dağ bayır gezmemin etkisi olabilirmi,takip edeceğim bakalım birdaha nasıl ne zaman olacak.

müdür ön tarafta ön camın dış kısmının altında bulunan ızgara var orda su birikmişmi ona bakınız. benim araç ford fiesta orada su biriktiği için ve tıkalı olması sebebi ile içeri su alıyordu damla damla değil bildiğiniz göl oluyordu temizlettirdim sorun ortadan kalktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

müdür ön tarafta ön camın dış kısmının altında bulunan ızgara var orda su birikmişmi ona bakınız. benim araç ford fiesta orada su biriktiği için ve tıkalı olması sebebi ile içeri su alıyordu damla damla değil bildiğiniz göl oluyordu temizlettirdim sorun ortadan kalktı. 

Ümit abi bende de tıkalı şoför tarafı pedalın üstünden basıyor suyu yoğun yağmurlarda. Geçen niyetlendim sökeyim diye ama ızgarayı sökemedim. Neresinden nasıl sökeceğimizi bilmiyorum. Sen kendin mi söktün abi ?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ümit abi bende de tıkalı şoför tarafı pedalın üstünden basıyor suyu yoğun yağmurlarda. Geçen niyetlendim sökeyim diye ama ızgarayı sökemedim. Neresinden nasıl sökeceğimizi bilmiyorum. Sen kendin mi söktün abi ?

yok kardeşim ustama söktürdüm. gördüğüm kadarı ile ilk önce silecekleri söktü sonra ızgaranın civatalarını sonra tırnaklarını kırmadan çıkardı ve temizledi baya bir şimdi tertemiz yapraklar tıkamış hep onlara dikkat etmek gerek. aslında eliniz teknik işlere yatkınsa sende yapabilirsin. ben cesaret edemedim kırarım diye zaten bakıma götürecektim onuda yaptırdım gitmişken. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

yok kardeşim ustama söktürdüm. gördüğüm kadarı ile ilk önce silecekleri söktü sonra ızgaranın civatalarını sonra tırnaklarını kırmadan çıkardı ve temizledi baya bir şimdi tertemiz yapraklar tıkamış hep onlara dikkat etmek gerek. aslında eliniz teknik işlere yatkınsa sende yapabilirsin. ben cesaret edemedim kırarım diye zaten bakıma götürecektim onuda yaptırdım gitmişken. 

Anladım abi sağolasın. sökerim ama sökerkende kırarım ben en iyisi ustaya gitmek 😅

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Anladım abi sağolasın. sökerim ama sökerkende kırarım ben en iyisi ustaya gitmek 😅

tırnakları olduğu için dikkat etmek gerek. yok aldınmı gelse zaten ustaya da gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Bugün ustadan geldikten sonra ( usta klima gider kısmının tıkalı olmadığını söyledi,su ordan tahliye oluyor) 1 saatlik klima açık yolculuğum oldu, sağ iç kısımdan yine damla damla su geliyor, terleme şeklimde, bu terleme nokta nokta damlamalar halinde paspas üst kısmına gidiyor, ama aynı zamanda tahliyeden de su geliyor tahliye kısmı açık, b sorun neden olabilir, önemle dikkat çekmek istiyorum benim konu sadece KLİMA AÇIKKEN oluyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Sizin klimanın gazı az olabilirmi.evde kullandığımız klimaların gazı azalınca boruları terleme yapıyor.acaba sistem benzermi diye düşündüm.yok gazı tam derseniz polen filtresini söküp çalıştırın oradan peteğe bakıp kontrol edin belki oradaki kanal tıkanıp taşma yapıyordur

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
Alpay Köse yazdı:

Sizin klimanın gazı az olabilirmi.evde kullandığımız klimaların gazı azalınca boruları terleme yapıyor.acaba sistem benzermi diye düşündüm.yok gazı tam derseniz polen filtresini söküp çalıştırın oradan peteğe bakıp kontrol edin belki oradaki kanal tıkanıp taşma yapıyordur

Araç gazı eksik yada bitmeye yakın olsa soğutmada problem olmazmı, soğutması gayet iyi aracın, polen filitresinden benden şüphelendim ama onuda zaten bakımda değiştirmiştim, bir ustaya o konuyuda danışayım.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ahmet Özyer

Ynei bakım yapmama rağmen, yaz aylarında ve klimanın uzun çalıştığı zamanlarda problem devam ediyor.Polen filitresi ve klima gazında sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gideri tıkalıdır.. 

Yada bağlantıları bozuktur. Hortum yerinde takılı değildir. 

Evaparatorü kapatan kapaklarda açıklık vardır vs.. 

Bence çözümü zor olmayan bir sorun. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gideri tıkalıdır.. 

Yada bağlantıları bozuktur. Hortum yerinde takılı değildir. 

Evaparatorü kapatan kapaklarda açıklık vardır vs.. 

Bence çözümü zor olmayan bir sorun. 

Gider tıkalı değil ondan eminim, hem ustalar baktı hemde gider yerinden normal şekilde su gidiyor arabanın altına, bağlantıların bozuk olmasından ziyade, sanki orda bir kısımda conta gibi birşeyden damla damla su kaçırıyor gibi, sağ kısımda, burda ustalar anlamadı, sökcez komple diyorlar, bende onu ya servise yaptıracam yada işin ehline bakacam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Atilla Surer

Aynı şikayet bendede var. Artık Göğüsü sökülüp bakalım yapacak başka bir şey yok diyorlar(acaba yetkili citroen servise mi gitsem ki). Su giderleri falan hepsi temizlendi. Azaldı ama hala terleme ve damlatma mevcut. Radyatörde su eksilmesi yok yani kalorifer suyu ile ilgili bir sızıntı değil. Siz sorunun kaynağını ve çözümü bulabildiniz mi?  

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Atilla Surer
Alpay Köse yazdı:

Benzer sorun bende de var. Alpay hocam polen filtresini söküp çalıştıracağım dediğiniz gibi taşma var mı bakmak mantıklı geldi.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...