İçeriğe Yönlendir

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Servet Aydın

Eğitmenlik tabi ki bir iş kolu ve kazanç kapısı olarak görülmeli lakin, eğitimci ruhu yok ise kapısından dahi geçmemeli o kafa yapısında olmayan. Meslek aşkı olacak, kim ne iş yapar ise yapsın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Servet Aydın yazdı:

Eğitmenlik tabi ki bir iş kolu ve kazanç kapısı olarak görülmeli lakin, eğitimci ruhu yok ise kapısından dahi geçmemeli o kafa yapısında olmayan. Meslek aşkı olacak, kim ne iş yapar ise yapsın. 

Kesinlikle öyle. Zaten öyle olmayınca mesleğin itibarı da zedeleniyor. Ülke de iş sorunu olduğu için kurtuluş kapısı olarak görülüyor. Yapılan araştırmalarda öğretmenlerin çoğunluğunun mecburen bu işi yaptığı ortaya çıkıyor. Tabi bunların tamamı işi sevmediği için değil iş zorlaştırıldığı için böyle oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Servet Aydın yazdı:

Çoğunluk işe heyecanla başlıyor bana göre, daha sonra aşk ,istek azalıyor benim gördüğüm. Bir çok çevresel olumsuz faktör, işin zorluğu ,aşkı öldürüyor, bana göre. Maddi açıdan da çok tatmin olamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tüm işler öyle aslında. Bireysel yaşam kalite algısı beklentisi başarının tanımı memlekette çok ters. Öğretmenler dahil gençleri olumsuz etkiliyor.

herkes villada oturacak 4x4 e binecek silah taşıyacak karısı güzel olacak komşuyu dövecek plazada çalışacak vs.

+ kirli sakal kareli ceket.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Söylenecek, konuşulacak çok konu varda,  sayfalar, günler aylar yetmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:

Çoğunluk işe heyecanla başlıyor bana göre, daha sonra aşk ,istek azalıyor benim gördüğüm. Bir çok çevresel olumsuz faktör, işin zorluğu ,aşkı öldürüyor, bana göre. Maddi açıdan da çok tatmin olamıyor. 

İşe başlarken çoğunluk şevkle heyecanla başlıyor gerçekten. Benim isteğimi azaltan hiç bir zaman maddiyat olmadı ama. Çok şükür evim arabam var yeter diyorum. Toplumun gözünde mesleğin itibarını azaltan etkenler çok etkiliyor. O kadar uğraş didin çıksın bir bürokrat, siyasetçi, müdür...vb saçma sapan bir söz söylesin tüm herşey yerlerde. Şu anda gözlemlediğim çoğu insan öğretmenlerin büyük çoğunluğunun işi para kazanmak amacıyla yaptığına inanıyor ve buna karşılık verdiği ya da vermediği vergiler üzerinden ahkam kesmek istiyor.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Aynen Metin abi. Ben çok dertliyim bu konuda. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

3 ay tatiliniz var bre :)

Yetmiyor abi yetmiyor napalım? 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eyüp Çetin yazdı:

Yetmiyor abi yetmiyor napalım? 😁

limon da mı satamıyon

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

eFprx0.jpg

Son olarak şu kitabı da önerelim. Okumak isteyen olursa tavsiye ederim. Üstad Doğan Cüceloğlu engin bilgisini yaşanmış olaylardan örnekler eşliğinde konuşturmuş. Sadece her öğretmen değil her anne ve babanın da okumasını düşündüğüm bir kitap.

Mehmet Göktürk yazdı:

limon da mı satamıyon

Yok abi mesele para değil tatil yetmiyor. 😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tatilde limon sat.

vesile ile şunu mutlaka izleyin.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Eskiden velilerin çoğunluğunun öğretmene saygısı vardı, şimdi çok enteresan şeyler duyuyoruz çevreden. Üzülüyorum tabi. Çocuktan önce velinin saygısı olmalı.

Ayrıca her şeyi devletten bekler gibi öğretmenden de beklememeliyiz. Ailenin çocuk üzerindeki etkisi daha fazla bence de. 

8 yıllık zorunlu eğitime geçmeyen sondan 2. nesildik biz mesela. O zamanlar sınıfta kalma vardı. Okumak istemeyen çırak olurdu, sonra kalfa vs. Bu haliyle okumak istemeyen adı üstünde zorunlu olarak okula gidiyor. Öğretmen ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Recep Selim Kaya yazdı:

zorunlu olarak okula gidiyor. Öğretmen ne yapsın?

Önce insan olmalı ego manyağı olmamalı çocukla güç krizine girmemeli onunla çocuk olmamalı en önemlisi insan olmalı. Benim oğlanın başına pek gelmedi bişey ama sürekli gördüklerim bu.

öğretmen de sanki herşeyi aileden bekliyor. Çocuk eve geldiğinde yemek ödev uyku. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mehmet Göktürk yazdı:

3 ay tatiliniz var bre :)

Cevap bunaydı sanırım :)

Benim fikrim en iyi öğretmen en az ödev verip en çok aktivite yapan öğretmendir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Önce insan olmalı ego manyağı olmamalı 

Kesinlikle. Saçma zaten. Küçücük çocukla bir değilsin illa ki. Neyi tatmin edeceksin. Hatta öyle durumlar var ki o küçük çocuk senden farklı şeyler biliyor sen ondan öğrenirsin. Bunu öğrencilere söylerim hep. Birbirimize yardımcı olalım. Bazen benim de sizden bir şeyler öğrenmeye ihtiyacım olabilir derim. Zaten öğretmen rehber olmalı, herşeyi bildiğini zannedip güç gösterisi yapmamalı. 

Metin Akbal yazdı:

Benim fikrim en iyi öğretmen en az ödev verip en çok aktivite yapan öğretmendir.

Aynen öyle. Yeterli miktarda aktivite yapınca ödeve gerek bile kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...