İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Km Hız Sensörü

Fuat GÜVEN

Recommended Posts

Fuat GÜVEN

Merhabalar

Aracımın hız göstergesi birden durdu ve hep sıfırda duruyordu. Araştırmalarıma göre km hız sensörü arızalıymış. bende internet üzerinde yaptığım araştırmalar sonucu ürünün fordun birçok modelinde kullanıldığını gördüm. asıl sorum;

mk2 otomatik mondeo için 95BB 9E731 AA kodu ile satılan ürünün örneğin 2012 konnect için  98AB 9E731 BB koduyla satıldığını gördüm. Fakat yine yaptığım araştırmalar sonucunda çin menşeili (power autoparts) sitesinde fordun birçok modeli için aynı parça gönderildiğini gördüm.

buna istinaden aracıma (fiyatından dolayı) connect veya focus km hız sensörü alıp taksam çalışır mı yada ne sıkıntılar çıkabilir?

malum mondeo diyince 250-400 tl arası fiyat

connect için 65 tlye bile alınabiliyor.

Sensör resimdekinin aynısıdır.

senzor-vitezometru-ford-focus-1-98ab-9e7

thumb?id=7481449&lng=en&ccf=34077763

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kaybınız: 65 tl olur

Kazancınız : Hem sizin hem de bizim için bilgi olur.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aynı sensör uyar çalışır, çok kez değişik parçaları değişik araçlara taktım sorunsuz çalıştı, en son biladerim mk2 mondeosuna connet debriyaj seti takmıştık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Denemekte fayda var. Ancak sensörün okuduğu dişli sayısı mondeo da farklı connect te farklı olabilir. Değerler farklı çıkabilir. Ama arkadaşın dediği gibi kayıp 65 tl olur ama olursa da kazanç 350 400 tl olur 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...