İçeriğe Yönlendir

GLA 45 AMG

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay

Daha öncesinde tiguan 1.4 tsi 160 hp kullanırken aracın biraz daha serilik ve tork ihtiyacı olduğunu hissettim. Tiguan gerçekten kaliteli ve konforlu bir araba tam bir aile arabası fakat 230 hp 300 320 tork civarlarında olsaydı TR de en çok satılan araç olurdu. İşim gereği İstanbul Havalimanına sürekli gidip geliyorum ve bu kış yolların nasıl olacağını herkes görecek. Ben de kendi önlemlerimi aldım ve tiguanı sattım ve yaptığım fiyat performans araştırmalarında x3 toureg volvo xc60 bmw320d modelleri arasında kimisi torklu ama hızlanması yavaş kimisi hızlı ama içi dar derken video incelemeleri ve kullanıcı yorumlarıyla gla45 amg aldım. 

Araç 2.0 4 silindir turbo beslemeli 360 hp 450 nm torku var. 0-100 4.6 saniye  ve  4matic. Tiguanla farkı yaklaşık 10-15 cm yüksekliğinin az olması. Genel olarak diğer herşey hemen hemen aynı. Yakıtı 100 km de ortalama 11-12 lt tiguan da ortalama 10 lt yakıyordu. 255/35/20 inc lastikleri var. 

One man one engine olayı var mercedeste. Bir kişi 1 motoru eliyle birleştiriyor ve sonrasında motora imzasını ve adını yazıyor.

28818e3f6bc9276f01cb58fe95dbde25.jpg0d76ccd3e3a0b9a54bd0ce6aab60a9df.jpgf74bddb52f504e15436194d06456f2a2.jpgc2c1700d24ea1328e5de4e090c53717f.jpg0df258d3190e4c5cb1df8b19ed67e120.jpg70de5f1d51f79b6de1f85b71e60adeef.jpgfefd14eea0023966fe2dd2ccf6d14c67.jpg6595154412fa5fd20384ac6e96debddd.jpge583afbee26ad3bb9b0fed8598285d5d.jpgc8e01c4d3524e6e0004071b49ab1a2ec.jpg

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay
Fotoğraf yok mu [emoji4]

Anca koyabildim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Maşallah. Ne gider bu ha. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Maşallah. Ne gider bu ha. :biggrin:

Adam 747 kullanıyor bunun hızı ne ki ona 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Teşekkür ederim bir kaç parça var gelicek olan.  En çok istediğim bu parça 

https://www.ebay.com/itm/New-Genuine-MERCEDES-CLA-C117-GLA-X156-AMG-Edition-1-FACELIFT-dash-trim-LHD/302752352282?epid=718713008&hash=item467d72481a:g:7i0AAOSwWxNYnB7G

ve uyarsa ki farlar aynı sadece yazılım olarak yaptırabileceğim yer lazım makyajlı kasa led farları almak istiyorum. 

Araç fena gidiyor kaçıyor ve yakıyor 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Suvumsu araba :D Yoksa arabamsı suv mu deseydim 😛

Şaka bir yana maşallah, güzel araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Maşallah hayırlı olsun. Dikkatimi çeken kaput altında neden yalıtımla alakalı bir şey yok. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Abi sen konuyu yanlış anladın galiba. Yerde uçmuyoruz biz :) 

havalimanı yollarını da iyi bahane ettin bence. Accent taksiler de gidecek oraya :) 

Onur Bulut yazdı:

Maşallah hayırlı olsun. Dikkatimi çeken kaput altında neden yalıtımla alakalı bir şey yok. :unsure2:

Hafiflik için olabilir mi? Mercedes belki başka şekilde çözmüştür yalıtımı? 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hafiflik olcagını sanmıyorum. Yalıtım işini illaki çözmüşlerdir Mercedes sonuçta kaput altı boş durması göze hoş gelmiyor. Diğer modellerdedemi aynı acaba ?

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Onur Bulut yazdı:

Motor homurtusu içeriden duyulsun diye mi acep 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Servet Aydın yazdı:

Motor homurtusu içeriden duyulsun diye mi acep 

Olabilir abi dedigin daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yalıtımı göğsün önüne sağlam yapmışlardır belki. kaput altına ihtiyaç kalmamıştır. Ya da çift sac var, yalıtım arasında olabilir :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tiguanla aynı ise, havalimanı yolundaki faydasını anlamadım? 4 çeker de değil sanırım?

Güle güle kullanın. Yer uçağı resmen :) Sizin lisans bunu kapsar mı :)

Bir de one man one engine yapmışlar, kaputu çıbıkla mı kaldırmışlar, ayıptır be Merso :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

E insan pilot olunca araçda bu şekil olur... güzel araç.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay
Abi sen konuyu yanlış anladın galiba. Yerde uçmuyoruz biz [emoji4] 

havalimanı yollarını da iyi bahane ettin bence. Accent taksiler de gidecek oraya [emoji4] 

Büyükçekmece çatalca ordan otobana bağlanıyorum. Önceden hadimköy içerisinde tarlaların arasından geçiyordum. Yeni havalimanına nisan ayında taşındık nisan ayında 1 gece uçuşuna gittim sabah geldiğimde ön cam buz tutmuştu. Kazıdım sabah önümü görebilmek için.

Tiguanla aynı ise, havalimanı yolundaki faydasını anlamadım? 4 çeker de değil sanırım?
Güle güle kullanın. Yer uçağı resmen [emoji4] Sizin lisans bunu kapsar mı [emoji4]
Bir de one man one engine yapmışlar, kaputu çıbıkla mı kaldırmışlar, ayıptır be Merso [emoji4]

4 matic akıllı 4 çeker.

Aracın 2018 modelinin test videosu ingilizce.

Aracın 2015 modeli benimkiyle aynı türkçe test videosu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Kendisi cep roketidir... :) Sağlıkla kullanın... :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...