İçeriğe Yönlendir

İstanbul Antalya (Alanya) Yol Güzergahı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Metin Akbal
Selim Bilgin yazdı:

Kim dedi ya onu? 🫣

80 litreyle 1000 km gitme işini ben yazmadım yahu 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

Konuyu hortlatalım.

Osmangazi'den Bursa çevreyoluna sokup oradan döndürüyor google maps şu an.

Yoksa eski usül Bilecik Bozüyük tarafı mı?

Zamanı da hesaba katarak nereden gitmeli güncel olarak?

Otoyolla devam etmediği sürece köprünün pek de bi artısı yok, para batıyorsa tercih edilebilir.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Selim Bilgin yazdı:

Konuyu hortlatalım.

Osmangazi'den Bursa çevreyoluna sokup oradan döndürüyor google maps şu an.

Yoksa eski usül Bilecik Bozüyük tarafı mı?

Zamanı da hesaba katarak nereden gitmeli güncel olarak?

Ümraniye'den kuzey marmara otoyoluna girip Sakarya'dan çıkıp aşağı doğru gidiyorum genelde, hiç osmangaziyi denemedim, aralarında bi yarım saat oynuyor sanırım. Ama bana yolu dolandırıyormuşum gibi geliyor orası hep. Zaten bütün çilesi aşağı dönene kadar, aşağı döndükten sonra bayram olsun seyran olsun hiç trafik görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Osmangazi eğer hızlıysan 1 saat kazandır. Normade yarım saat kazandırır. 

ısparta yolunu kullanmanı tavsiye etmem. Virajlı konforsuz ve düşük hızlı bir yol. Burdur yolu yayla gibi. Radarlara dikkat. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ısparta yolunu kullanmanı tavsiye etmem. Virajlı konforsuz ve düşük hızlı bir yol. Burdur yolu yayla gibi. Radarlara dikkat. 

Alanya tarafı için Burdur yolu ters olur. Hem kilometre olarak, hem de vakit Antalya yi boydan boya geçmesi de cabası. Köprülü kavşaklar ile Antalya şehiriçi pratik oldu ama mevsim sebebi ile illa yoğunluk vardır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tahir İlter yazdı:

Alanya tarafı için Burdur yolu ters olur. Hem kilometre olarak, hem de vakit Antalya yi boydan boya geçmesi de cabası. Köprülü kavşaklar ile Antalya şehiriçi pratik oldu ama mevsim sebebi ile illa yoğunluk vardır. 

abi kaç sene önce antalya arkasından çevre yolu yapıldı. Uçak pisti gibi boş ve ücretsiz. O yol antalya’ya girmeden ısparta’dan gelen yola bağlanıyor Aksu yazan yerde. 

Ben 10 kere istanbul antalya yaptım. İlk zamanlar ısparta kullanıyordum. Burdur’u kullanınca hem yakıtım azaldı, hem daha hızlı gittim alanya’ya. Hem de yorulmadım. 

3A68A9F8-2272-43F0-B6B4-8E27CB4A64F7.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi kaç sene önce antalya arkasından çevre yolu yapıldı. Uçak pisti gibi boş ve ücretsiz. O yol antalya’ya girmeden ısparta’dan gelen yola bağlanıyor Aksu yazan yerde. 

Ben 10 kere istanbul antalya yaptım. İlk zamanlar ısparta kullanıyordum. Burdur’u kullanınca hem yakıtım azaldı, hem daha hızlı gittim alanya’ya. Hem de yorulmadım. 

3A68A9F8-2272-43F0-B6B4-8E27CB4A64F7.jpeg

Doğrudur Tansu Alanya tarafı olunca her yönü ile söylemek istedim. Biz bu yola hakim olunca 1 saat civarında rahat iniyorum Antalya ya ama yabancı için ciddi tehlikeli bir yoldur. 

Bu arada Antalya tarafından 30 km kadar duble yol oldu İnşallah kısa zamanda bizim taraftanda yol yapılırsa güzel bir yol haline gelecek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tahir İlter yazdı:

Doğrudur Tansu Alanya tarafı olunca her yönü ile söylemek istedim. Biz bu yola hakim olunca 1 saat civarında rahat iniyorum Antalya ya ama yabancı için ciddi tehlikeli bir yoldur. 

Bu arada Antalya tarafından 30 km kadar duble yol oldu İnşallah kısa zamanda bizim taraftanda yol yapılırsa güzel bir yol haline gelecek. 

abi gidilmesine gidilir. Çok atraksiyon yapılmadıkça zevkli yol ama sağ dön sola dön yolcular için çok zevkli olmuyor :) 

ısparta yolu 12km kısa olmasına rağmen süreyi aynı veriyor harita. Harita hız sınırlarına bakıyor tabi. Reelde burdur’dan daha kısa sürede gidiliyor. Yarım saat fark ediyor hatta. Isparta yolu virajlı rampa. Yakıt da artıyor. 

B0A3FF6A-DA2E-428E-838E-9B63CC5D5E76.jpeg

1280B4B2-5E00-4857-BF3F-2463FB6281BE.jpeg

65E69952-95B0-47F9-B294-656E3B98C9AF.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Köprüden geçip, Bursaya uğramanın hiç bir artısı yok.. 

Ha Bursa Eskişehir arasında çok keyifli virajlı çıkışlar var :)

Bilecik yolu da güzel.

İki yolu da defalarca kullandım.. Bilecikte sabit radarlar var.. Ben APY'lere (Aşırı paralı yollar) karşıyım.  Uyarıları dikkate alarak Bilecekten gidilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Köprüden geçip, Bursaya uğramanın hiç bir artısı yok.. 

Ha Bursa Eskişehir arasında çok keyifli virajlı çıkışlar var :)

Bilecik yolu da güzel.

İki yolu da defalarca kullandım.. Bilecikte sabit radarlar var.. Ben APY'lere (Aşırı paralı yollar) karşıyım.  Uyarıları dikkate alarak Bilecekten gidilmeli. 

Ben de iki yolu da kullandım da harita ısrarla Osmangazi'yi gösterince bir sorayım dedim yine, nasıl ayarlamışlarsa bu saatte bile bakınca Bursa üstü gösteriyor ve Bilecik üstünü göstermiyor.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Isparta'da konaklayacağım, onun için güzergah sabit. Yardıracak olsam girerdim Osmangazi'ye ama ortalamamı yükseltir orası benim, Bilecik yolunda 100-120 taklırsak az yakarız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Ben de iki yolu da kullandım da harita ısrarla Osmangazi'yi gösterince bir sorayım dedim yine, nasıl ayarlamışlarsa bu saatte bile bakınca Bursa üstü gösteriyor ve Bilecik üstünü göstermiyor.

Bence reklam girildi oralara, her şartta köprüye yönlendiriyor.. :)

Nevşehire giderken bile yönlendirdiğine şahit oldum ben.. 

Süre olarak baktığımda Bursa ve Bilecik aynı süre. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi gidilmesine gidilir. Çok atraksiyon yapılmadıkça zevkli yol ama sağ dön sola dön yolcular için çok zevkli olmuyor :) 

ısparta yolu 12km kısa olmasına rağmen süreyi aynı veriyor harita. Harita hız sınırlarına bakıyor tabi. Reelde burdur’dan daha kısa sürede gidiliyor. Yarım saat fark ediyor hatta. Isparta yolu virajlı rampa. Yakıt da artıyor. 

Böyle veriyor bana Isparta'dan.

665834335_ScreenShot2022-06-30at23_56_22.png.197bd7335a858da08dbea6a962e84884.png

Azad Mirzade yazdı:

Ümraniye'den kuzey marmara otoyoluna girip Sakarya'dan çıkıp aşağı doğru gidiyorum genelde

Trafiksiz saatte çıkabilirsem ki zor, kmo'ya da girmeden körfezden devam edeyim diyorum ama bakalım trafiğe göre artık.

Metin Akbal yazdı:

80 litreyle 1000 km gitme işini ben yazmadım yahu 😅

100 ile gideceğim demedim ki :D 

Hız sınırları içinde gidersek kâfi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yandexe Bozüyük hedef gösterdim.. çünkü orta noktan orası.. 

Yandex direk Bilecik yolunu açtı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben artık google harita kullanmıyorum. İyice saçmaladı. 

wome mu adin mi adenya mı :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

wome mu adin mi adenya mı :) 

Wome :) 

Sevdiğim bir tatil türü değil ama küçük çocuk olunca böyle olsun dedik bu sefer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

wome mu adin mi adenya mı [emoji4] 

İkisi de aşırı şekilde yükseltti rakamları vaktinde. Alternatifi az olunca saplamaya başladı.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

2 hafta önce gece 22 gibi yola çıkıp sabah 5:30 da Alanya’da oldum. (Burdur üzerinden gittim), dönüşte antalyaya geldiğimde klima çalışmaz olunca ısparta yolunu seçtim sanayiye girmek için, süre aynıydı. Isparta yolu virajlı biraz, Burdur yolu daha rahattı. Klimanın gazı bitmiş. 1 depo mazotla gidip döndüm  sayılır megane 2 dizel ile.. dönüşte izmit tarafında depo fulledim yeniden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tansu nun dediği yol en iyi ve hızlısı her yıl Burdur üzerinden Antalya ya giderim. Siz Döşemealtına gelmeden Aksu üzerinden gidin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Eskişehir çıkışlı rotamı aktarayım, öncesinde hepsini denedim en güvenli ve rahat olanı bu.

Eskişehir -> Kütahya -> Afyon -> Burdur -> Antalya -> Alanya.

Yol rahat, mola yeri çok.

Eskişehir üzeri direkt Afyonda yapılabilir ancak Seyitgazi yolu tehlikeli bu ara yağmurda var, daha dün kafa kafaya girdi iki araba.

İstanbul üzeri Bilecik yolu Bursaya oranla daha tehlikeli bir yol ama ben bu yolu kullanıyorum, köprü parası çok.

Köprü ücreti rahatsız etmez ise Bursa sonrası rotayı zaten belirttim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bilecik yolu iyidir, hep onu kullanıyorum. Kısmetse haftaya da oradan gideceğim.

Alanya'ya gideceksen sana yeni bir rota sunardım ama Isparta'da konaklayacağım deyince iş değişti.

Ben Bozüyük Eskişehir'den Konya'ya gider gibi yapıp, Beyşehir'den aşağı iniyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

Isparta'da konaklayacağım, onun için güzergah sabit. Yardıracak olsam girerdim Osmangazi'ye ama ortalamamı yükseltir orası benim, Bilecik yolunda 100-120 taklırsak az yakarız.

Alanya tarafına gideceksem Isparta yönünü tercih ederdim. Ayrıca dağlık virajlı yolları daha hoşuma gidiyor. Kovada milli parkını ya da Çandır Yazılıkaya’yı görmenizi öneriyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

D998D1F0-1F71-413F-B05A-3BE250F96D89.jpeg.463926f2e80ffd64d030719ba2c6a14d.jpeg

Hızı yükselttik.. 134 e takılma artık :) 

143'e kadar devam :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hızı yükselttik.. 134 e takılma artık :) 

143'e kadar devam :)

Tasarruf yapıyoruz ya yavaş gidiyorum ondan. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

Tasarruf yapıyoruz ya yavaş gidiyorum ondan. 😄

Isparta’dan inerken İrfando dondurması yemeden geçmeyin, büyük camili bi mola yerinde vardı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...