İçeriğe Yönlendir

17 Beygir Marşlı Lombardin Motor Aranıyor

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

2 tip pompa var bunlarda biri damlama su için 1 i salma su için . uydurma olmaz bunlar orjinal ekipman. yüksek devirde dönüyor mevzu çıkarır 

pompadan değildir olay pompada mekanik sorun olsa 2 senedir daha evvel çıkarırdı her hafta sabit 8 saat çalışyor durmadan  tek marşta

Bi video izledim. Pompayı adam sanayide yaptırmış. O yuzden sordum. Pompa mühendisinin yaptığı pompa ise sıkıntı yok. Sanayi imali pompa palleri büyük geldiyse yüke binmiştir sürekli tam yükte olmak eskitir.  Videodaki adam 10 yıldır bozulmadığı demişti. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

hava soğutmalı

tek silindir . silindirin tepesinde enjektör var kaç zamanlı bilmiyorum

benzine yağ ilave ediliyor mu?

vesile ile kaç cc bunun hacmi?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

benzine yağ ilave ediliyor mu?

vesile ile kaç cc bunun hacmi?

bu dizel

17 beygir ama hacmini bilmiyorum.  hava filtresi yağlı  tip 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

tek silindir 17ps iyiymiş, tekneye takılır bu :f1:

O gürültüyle güzel gezilir.. 

pıs sesi az geliyorsa segman falan kırmış olabilir. Yeterli basınç oluşmuyorsa mazotu yakamaz. Damla sulama için niye böyle bir pompa orayı anlamadım, daha yüksek bir yere su deposu yapılsa aynı şey olmaz mı ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

https://www.anadolumotor.com/uploads/Antor_4LD_820.pdf

motorun verileri. Saate 30 gram yağ yakıyormuş.

Hiç eksiltmio yağı 

belki tam kapasite çalışsa olAbilir

Çağlar Bayur yazdı:

tek silindir 17ps iyiymiş, tekneye takılır bu :f1:

Balıkçı kayıklarında pat pat pat diye giden teknelerdeki hep lombardin yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

14500TL miş. sıfırı

Akü + romork yok daha onda bide

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

14500TL miş. sıfırı

870 cm3 yazıyor teknik evrağında . o fiyat eskide olabilir 18 civarıymış galiba şuan

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Serkan Toker yazdı:

O gürültüyle güzel gezilir.. 

pıs sesi az geliyorsa segman falan kırmış olabilir. Yeterli basınç oluşmuyorsa mazotu yakamaz. Damla sulama için niye böyle bir pompa orayı anlamadım, daha yüksek bir yere su deposu yapılsa aynı şey olmaz mı ?

depo  eğimli arazide su kaynağıda arazinin yukarı tarafındaysa ekonomik bir yöntem. düz arazide depo işi çok zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

mevzu belli oldu.

sübap kırmış. sübap pistona vurmuş motor kucağa alınmış

segman piston takımı , sübap takımı değişecek

üst kapak taşlanacak. özetle rektefe oluyor içindeki bi kaç tamir takımı sökmüşken değişecek

750 malzeme 150 yağ  400 işçilik  1300 liraya  sıfırlanmış olacak

inşallah 2 sene gider düzgün olur.

yaptırdığımız yer tarsus sanayisindeki su motoru tamircilerinden biri köyde yaptığı işi iyi olarak nitelendirdi herkes ona bıraktık perşembe çıkacakmış

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

sübap kırmış. sübap pistona vurmuş motor kucağa alınmış

Sebebi var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

Sebebi var mı?

zamanla sübaplar aşınmış çok uzun saat sıcakta çalışyor arada dinlendirmek faydalı dedi 3 4 saatte bir 

ilk çalıştırmada siyah duman atıyordu bir süredir 1 dk içinde kesiliyordu tamamen esasen o belirtisiymiş bu motorlarda sübapların yolcu olduğunun  sübabı kırmadan söktürsek daha ucuza çıkarmışız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gök yazdı:

bizim bastığımız sistem saatte 40 ton su basıyor. bu işte prensip genelde 2 katı kapasite güç varsa rahat çalışır mantığı ile devam ettik

çok şükür motor yarım gaz veya 1 tık altında saatte 40 tonu 8 saat boyunca mola vermeden basıyor

tüketim ortalama saatte 1.5 litre mazot

şöyle bir sıkıntı var ağaçlara su az geliyor tespitimiz var . 1 sıra daha damlama hortumu çekilecek ve bu hortum 45 ton daha su harcayacak. şuanda sistemde 2 sıra hortum var kağıt üstünde 40 ton su harcıyor lakin deliklerin bir kısmı tıkanmıştır sistemde ne kadar kayıp var ölçemiyorum

tahmini olarak 10 tonu kaybolsa 75 ton civarında su basması lazım. bu motor basarmı 75 tonu :D    konu mühim hortumu almam lazım ama motor ne basar bilemedim 

mevcut durumda yarım gazın altında çeyrek gazın üstünde basıyor 40 tonu

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gök

bu yıl sezon öncesi bakımlarını sami ustam ile yaptık.

orjinal antor yağ ve mazot filtresi 330 TL

TOTAL Petrolden 4 litre orjinal mühürlü kapaklı 20w50 yağ alındı. 460 TL ( 3 litresi kullanıldı )

sami ustam elektrik tesisatını yeniledi kabloların ucuna akü kutup başına kolay bağlamak için maşa da ekledi süper oldu.

şase bel vermişti düzeltildi kaynak işleri yapıldı. makine essahlı makine nazar değmesin 

582159673_WhatsAppImage2024-04-22at21_27_49.jpeg.af968e14a7f545752d6ce55319515aa7.jpeg

Ali Gök yazdı:

şöyle bir sıkıntı var ağaçlara su az geliyor tespitimiz var . 1 sıra daha damlama hortumu çekilecek ve bu hortum 45 ton daha su harcayacak. şuanda sistemde 2 sıra hortum var kağıt üstünde 40 ton su harcıyor lakin deliklerin bir kısmı tıkanmıştır sistemde ne kadar kayıp var ölçemiyorum

tahmini olarak 10 tonu kaybolsa 75 ton civarında su basması lazım. bu motor basarmı 75 tonu :D    konu mühim hortumu almam lazım ama motor ne basar bilemedim 

mevcut durumda yarım gazın altında çeyrek gazın üstünde basıyor 40 tonu

bu soruya cevap yazmamışız. 3. sıra hortumu çektik motor yarım gazda tüm sisteme basıyor. tıkalı delikleri sayıp oranlayıp istatistik  çıkardım 60 Ton su basıyor saatte :nazar:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

60 Ton su basıyor saatte 

baraja bağlasan yerel kuraklık our

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

baraja bağlasan yerel kuraklık our

Tarımda damlama sulamada bu miktar çok küçük

Salma sulamada rakamlar cok yüksek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

1 saatte 80 ton... bayağı sağlam miktar değil mi

kanaldan basar.  Ben senelerce pancar kullandım. farbikayı kapamasalar bence kraldı.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İki teker daha ilave edilip yürütülebilir bu :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

0-100'ü kaç bunun :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

0-100'ü kaç bunun :fiuw:

Yürüyüncü ölçeriz :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Yürüyüncü ölçeriz :)

Sami usta halleder o işi.:f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Turbo da takar 17 hp 27 hp olur :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yeni bir şase yaptıracam yaylı amatisörlü vs siz o zaman görün bide haha 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...