İçeriğe Yönlendir

Falken EuroAll Season AS210

Murat Atagenç

Recommended Posts

Murat Atagenç

Kış lastiği olarak iyi iş yapar, yazın birazcık fazla yaktırır ve yaz lastiği performansı vermez ama idare ettirir diye düşünüyorum.

Her gün işe git gel için kullanılan, fazla performans beklenmeyen, çoğunlukla kadın kullanıcı ile yeterli olur sanki.  (1.4 otomatik fiesta 175/65 R14 ebat) 

Kullanan var mıdır, sizlerin düşünceleri nelerdir?

Diğer markalardaki eşdeğerlerine göre fiyatı gayet hesaplı.

https://www.falkenlastik.com.tr/lastikler/euroall-season-as210

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/EUROALL-SEASON-AS210.htm

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Fabrikasının burada olması,  ve müdürlerini iyi tanımam nedeniyle baya hesaplı aldığım bu lastikleri yaklaşık 4 yıldır neredeyse her aracımda kullanıyorum. Tabi all season olanları değil de yazlık ve kışlık ayrı olarak. İnanın hiç bir problem yaşamadım. Bence içiniz rahat alabilirsiniz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kendi fiestamda, yine Çankırı üretimli olan Dunlop FM800 kullandım, çokta memnun kaldım. Falken için de genel bir memnuniyet var f/p olarak.

Bu yeni yeni çıkan kışlık gibi 4 mevsimlerin yaz geçiridikten sonra aşırı sertleşmesi ya da sıcak asfalttaki frenlemelerde kayıp gitmesi gibi sıkıntılarının ne boyutta olacağını kestirmeye çalışıyorum.

215/55 R16 ebadında CrossClimateleri ilk çıktığında 520ide kullandım. Parasının hakkı bir lastik değildi ki şimdi çok daha pahalanmışlar.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben de yazlık falken kullanıyorum. 

Ziex ZE310 Ecorun serisi. 17 inç.

Oldukça memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

iki aracımda da yazlık olarak Ziex ZE914 Ecorun kullanıyorum. Memnunum.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Falken iyidir iyi, hem hesaplı hem uygun. Bana direkt yaz lastiği lazımdı, senelik lazım olsa bundan alırdım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kışlıklarım falken memnunum

All season lastiklerin genel sorunu tatminsizliği olur onu gözönünde bulundurun

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Kışlık Nokian derim hocam. Falken hakkında da çok iyi şeyler duyuyorum..

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

İlk takıldığında harika geleceği kesin. Şu an üzerinde önlerde pirelli p1ler arkanın biri goodyear diğeri de bridgestone mu neydi. Kışlık lastikleride yok.

Seneye yaza frenlemede pişman ettirir mi, sertleşip sonrasındaki kışa iş görmez hale gelir mi, bir de yazın aşırı ses yapar mı?

Aklıma takılanlar bunlar aslında..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hakan Tarım yazdı:

iki aracımda da yazlık olarak Ziex ZE914 Ecorun kullanıyorum. Memnunum.

Muazzam sessiz ve çok iyi tutunması var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

11 kasımda n11 den ibiza için 1 takım alınacak lastiktir kendisi[emoji41]
3 yıldır nokian 4 mevsim kullandık, parçalandı sayılır ama kışın işimizi gördü, yazın biraz kafa sisirdi. Bi de bunu deneyelim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

4 mevsim (gerçek) lastiğe alışıyoruz, sevindirici

Eskiye dönüyoruz desek? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Eskiye dönüyoruz desek? 

eski lastikleer gizli kahraman zaten. GT70 steel....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

eski lastikleer gizli kahraman zaten. GT70 steel....

Sene 91. Bafra/ Bafranın köyü sahilkent arası yol yok kardan. 74 alman Ford transit ile yaldır yaldır gider gelirdim. Kalın diş lastik kışlık ince diş lastik yazlık olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Muazzam sessiz ve çok iyi tutunması var 

Bir de benim hüper züper rolanti sesi olmayan aracımla birlikte mükemmel ikili oluşturuyorlar :D

Kuryede de aynını alıverdim. Baba da rahat gezsin deyü. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İkinci el aldığım puntoyu bir ustaya baktırdıktan sonra sürerken bu araba sağa çekiyor bir rot balans yaptır demişti. Düzceye geldiğimde arka akstaki lastiklerin birbirinden ve öncekilerden farklı olduğunu gördüm. Yeni lastik takımı alınca sorun kalmamıştı. Aynı akstaki lastiklerin aynı desen olması lazım.

Murat Atagenç yazdı:

İlk takıldığında harika geleceği kesin. Şu an üzerinde önlerde pirelli p1ler arkanın biri goodyear diğeri de bridgestone mu neydi. Kışlık lastikleride yok.

Seneye yaza frenlemede pişman ettirir mi, sertleşip sonrasındaki kışa iş görmez hale gelir mi, bir de yazın aşırı ses yapar mı?

Aklıma takılanlar bunlar aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Atagenç yazdı:

Yorumlar hep Falken için ama bu modeli kullanan yok galiba :)

Kasımda kayınpederin dobloya aldık sıkıtı yok, bahçede çamurda iyi iş yapıyor yazlığa göre. Karda deneme fırsatı olması geçen kış. Bir tek sol ön lastiğin dış kısımdaki dişlerinde kopmalar oldu, rot dedim takan eleman değil hocam dedi ama diğer 3 lastikte birşey yok, anlamadım neden oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ben geçensene qashqai ye aldım, 1 kış kullandım, kar performansı yazlıktan iyi ama daha önce kullandığım nokian 4 mevsimlere göre düşük. Gerçi qashqai gibi 1550 kg lik bir aracı esp kapatınca evimin önündeki yokuştan banamısın demeden çıkardı. Yaz performansı olarak nokianlardan bir farkı yok. ikinci yılda kış performansına nasıl olur bilemiyorum. 

Bence paranız varsa nokian 4 mevsim alın, aradaki fark fazla ise (ki bende 2 katı filandı), bunlarla da idare edersiniz, dikkatli kullanmak şartıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Halil Gümüş

Bakalım memnun kalacak mıyız? Made in Türkiye yazısı +1 şimdilik [emoji6]

5454cfb9a56b5725f89e8afab7f3dd4f.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...