İçeriğe Yönlendir

T5 Multivan Odometre ve Saat, Kafasına Göre Sıfırlanıyor

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

2004 multivan aracımda haftada 2 3 kere kontağı açıp marşa basarken farkediyorum kilometreyi sıfırlıyor saati 00.00 yapıyor gösterge sıfırlanıyor. Aküde bir sorun olabilirmi 100 ah 840A yiğit akü var aracın üzerinde.

Ayrıca;

Eğer ki akünün ömrü azalmışsa bitane daha akü  alıp şuan motordakini çıkarıp koltuğun altındaki 2. Akü koyma yerine koysam, yenisini motora koysam nasıl olur yoksa ordaki yuvaya ellemeyip motordakini mi değiştirmem önerilir ?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Muhtemelen akunuzde sorun var.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Muhtemelen akunuzde sorun var.

Sorun net olarak aküdenmidir aracımın aküsü 907 tl eğerki aküden değilse verdiğim paraya bayaa üzülürüm :)

Ali Darbaz yazdı:

Aküler yeni olmalı. Eski akü yenisini bozar. 

Ozaman bitane 100 ah akü aldıktan sonra koltuk altına daha küçük bir akü alsam nolur ?  Eğer ki sorun akü değilse bile eninde sonunda değişecek bu. İkiside aynı amper mi olmak zorunda. Bitane 100 diğerini yarısı kadar büyüklükte bi akü alsam. Biri 4500 watt diğeri 2400 watt iki tane amplikatörüm var bass controlden subwooferi yükselttiğimde geçen gün gösterge ışıkları bassın şiddetine göre yanıp söndü, direk kapattım korktum açıkcası. Ya yedek akü yada 2 3 farad bir kapasitör alacağım kapasitör çok daha uygun olur işime gelir, ne yapmalı ? 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...