İçeriğe Yönlendir

Lpg Sistemini Söktürmek Kaça Măl Olur?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Çok bir şey tutmaz. En önemli yeri manifold deliklerinin kapatılması. Peşine regülatörün sökülmesi, beynin sökülmesi ve tesisat sökülmesi. 1-2 saatten fazla tutmaz. Ama neden?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok bir şey tutmaz. En önemli yeri manifold deliklerinin kapatılması. Peşine regülatörün sökülmesi, beynin sökülmesi ve tesisat sökülmesi. 1-2 saatten fazla tutmaz. Ama neden?

Metin Akbal yazdı:

Zaten yakan bir arac. Bence sokulmemesi lazim :)

Ecomodder otomatik vitesli araba testinde , damper kilit sistemi kullanarak manual modelden sadece 0.5 litre fazla yakarak hypermil yapmışlar. 

Lpg çok ucuz, arabayı sürekli kullanma dürtüdü veriyor. Km gereksiz artıyor. Gezilen yerlerde daha fazla para harcanıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Tankı sök yeter. İki anahtar kafi 

Emme manifoldundaki delikler , türbülansı bozuyor güç kaybediyormuş. Orayı güzel kapatmak gerek. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Tankı sök yeter. İki anahtar kafi 

Regülatör, bakır hortum, ecu, kablo tesisatı, sigorta vs alayı ağırlık yapar, 0.01 litre tasarruf sağlar. Sökülecekse hepsi sökülmeli.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Lpg çok ucuz, arabayı sürekli kullanma dürtüdü veriyor. Km gereksiz artıyor. Gezilen yerlerde daha fazla para harcanıyor.

Herkesin kendi görüşü tabi ama bu düşünce bana bi garip geliyor :) Az binilsin istiyorsanız şehir içinde taksi kullanın uzun yol zamanı da araç kiralayın, hem km artmaz hem de yıllık vergi,kasko,vize,sigorta masrafları olmaz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim işime gelmiyor lpg. Fabrikadan çıktığı gibi olmalı araba. Rahatsız oluyorum 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Metin Akbal yazdı:

Zaten yakan bir arac. Bence sokulmemesi lazim :)

Hb modelini arkadaşım kullanıyordu ort tüketim 11 lt altını göremiyordu :)

Lpg şart

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benim işime gelmiyor lpg. Fabrikadan çıktığı gibi olmalı araba. Rahatsız oluyorum 

Hiç takılmamış bakın o zaman. Bunda olan olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Emme manifoldundaki delikler , türbülansı bozuyor güç kaybediyormuş. Orayı güzel kapatmak gerek. 

arkaya hemen bir "sparco" stickeri hemen artı 2 hp gelir mis.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tamam beyler lpg sökmeyim kalsın. Yazılımla geçiş sıcaklığını 75 derece çıkartsam yolda 80 ile giderken devreye bir anda girerse sorun sıkıntı olurmu. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Tamam beyler lpg sökmeyim kalsın. Yazılımla geçiş sıcaklığını 75 derece çıkartsam yolda 80 ile giderken devreye bir anda girerse sorun sıkıntı olurmu. 

Buradaki arkadaşımı aradım 400 tl sökeriz diyor. Ama ruhsat işletme olayı hariç.

Lpg söktürmek bana da çok mantıklı gelmiyor. Yazılım ile sıcaklık artırılsa daha mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sorun olmaz ama gereksiz olur.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Sorun olmaz ama gereksiz olur.

Huyluyum , takıntılıyım, Kurtlanırım. sen beni bilmiyon mu. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

80 derece ayarı yok sanırım aralık olarak var,25-50 gibi. 

Gazı bitirin, lpg de kullanmayın :)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Huyluyum , takıntılıyım, Kurtlanırım. sen beni bilmiyon mu. 

İşte o da gereksiz :) Ekonomi öyle yapılmaz böyle yapılır mı dememiz lazım :)

En son 819 km Çorum-Ankara-Çorum 175 liralık lpg tüketmişim. 150 km si full yüklü, 1 saat bakım için rölantide çalışma, Ankara şehir içi.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

LPG sigortasını sökün tankın da vanasını kısın. Bu şekilde sorun olmaz. Yazılım vs gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Şu mühendislik harikası motoru neden delerlerki. 

Ali bey biraz Hyundai hayranlığı var mı sizde?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...