İçeriğe Yönlendir

Bir Caddy Gördüm Sanki ​​​​​​​​​​​​​​:)

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke
(düzenlendi)

Evin kara Caddy'si kendisi.

Aracı 1 ay önce aldım. 2017 model. Sedefli siyah renge sahip, Trendline paket. Serviste donanım sorgulatmadığım için opsiyon var mı, bilmiyorum. Onu da sorgulatırız :) 

2.0 TDI 102 beygirlik, hacmine göre beygir sayısı düşük bir motor. Gitmez, kalkmaz gibi bir düşünceye kapılsam da kullanınca beni tatmin etti. Ama çıtır bir yazılım istiyor.

Bunun en çıtırı da +63hp veriyor :) 

DSG olmasını isterdim ama, manuel denk geldi. Bu seride 6 ileri yağlı DSG olduğu için tereddüte gerek yok.

Aracı 65.xxx kilometrede aldım. Trip'e göre 320 civarı kilometre yaptım kendisiyle. Yakıt konusunda hacmine göre bence iyi:

Start&Stop kullanmadan, dikkatsiz ve arada haram beygirleri koşturarak şehir içi 7.1 gösterdi ekran.

Kısa bir uzun yol yaptım, 4.2'ye kadar düştüm. Çok özen gösterip kağnı gibi gitmeyi sevmediğim için arada 4.5 gördüm. Aracın dinamiklerine alışınca, ve yazılımla sabit hızda 3.5'e kadar düşüyor. 

Aracı alır almaz:

• Jantlar en çok istediğim renge boyandı. Aşırı yakıştı. Bakan arabaya değil, janta bakıyor sanırım :) 
  • Yanlara basamak, arkaya koruma demiri takıldı. Malzemeler baya sağlam geldi gözüme. Ayrıca yakıştı.
  • Hata gördüğüm kaporta bölgelerini hemen yaptırdım. Boya takıntım pek yok, temiz temiz binmek isterim.
  • Orjinal yardım çantası aldım. İçinde takoz, ilkyardıma dair baya geniş alet yelpazeli bir çanta, hava kompresörü, reflektör, reflektörlü yelek, çakmaklığa bağlanan ve elle çalıştırılabilen fener, sıcağa dayanıklı eldiven vs. var içinde. Ben B6 Passat zamanı almıştım, buna da aldım. Diğeri de Caravelle'de duracak.
  • Arka stopların orjinal füme renk camlısı pahalı olunca, orjinal - ince ve gözükmeyen bir füme filmle fümeye çevrilmiş stoplar aldım. Füme renk çok farkediyor, düz stoplar çirkin geliyor.
  • Sislere LED taktım, gündüz lambasını turuncuya çevirdim.

Araç içime sindi ama, kısa-uzunlara da LED takıp merceklesem nasıl olur diye düşünüyorum. Bu konuda fikirlere açığım. Muayene ve otomatik yükseklik ayarı sıkıntısından dolayı Exclusive pakette gelen LED farlarına geçemiyorum.

Aileme çok yetti bu araç. Kesinlikle ticari olmayı hakketmiyor. Almanya'da MPV diye geçiyormuş, tam da o sınıfta bir araç aslında. Hiçbir şekilde "bu ticari yahu" demiyorsunuz. Binek havası var hep ve söylenmese anlaşılmaz ticari olduğu.

Ses sisteminde radyoyu değiştirme fikrim var. Üstündeki Composition Colour çok güzel ama; ekran kapasitif değil, ufak ekrana sahip ve Carplay yok. Bu olmazsa olmaz bir şey değil ama, diğer Composition'ların ekran kalitesine bayıldım. Dağlar kadar fark var.

Çok yazdık, biraz fotoğraf ekleyelim. Temiz çekimlere vakit bulamadım, onu güzel bir mekana götürüp, paklayıp çekeceğim :) :

o37P8S.jpg o37H56.jpg 
o37Y7x.jpg
o37N4y.jpg
o37LGp.jpg

o300bI.jpg 

o37RqQ.jpg 

Daha düzgün fotoğraflar gelecek. Yaptığım işlemleri de buraya atacağım.

:nazar:

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Maşallah allah kazadan beladan korusun hasta oldum yeminle :) kapıma geldiği gün yazılım egr dpf iptal yapardım 180 beygir civarında tokat mod gezerdim :) bizim burda hybrid turbolu var bitane. Sanayi esnafına, bende dahil çok tatlı şakalar yapıyor :D jantlara bayıldım ama  aynısının 18 19 u çok daha yakışıklı dururmuş, tabi konfor lazım olduğundan bu hali çok iyi. Siyah arabaya krom yakışıyor valla.  :)

ahh ahh 4.2 4.5 yakıt değerlerini keşke bende görebilsem ama malesef hayal, kendi rekorum 7.6 litre oda gece 4 de ışıksız trafiksiz şehir içi sürüşü klima kapalı :)

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Maşallah allah kazadan beladan korusun hasta oldum yeminle :) kapıma geldiği gün yazılım egr dpf iptal yapardım 180 beygir civarında tokat mod gezerdim :) bizim burda hybrid turbolu var bitane. Sanayi esnafına, bende dahil çok tatlı şakalar yapıyor :D jantlara bayıldım ama  aynısının 18 19 u çok daha yakışıklı dururmuş, tabi konfor lazım olduğundan bu hali çok iyi. Siyah arabaya krom yakışıyor valla.  :)

ahh ahh 4.2 4.5 yakıt değerlerini keşke bende görebilsem ama malesef hayal, kendi rekorum 7.6 litre oda gece 4 de ışıksız trafiksiz şehir içi sürüşü klima kapalı :)

Amin, inşallah. Sağolasın Ebrar. Yazılım 165-185-210 diye geçiyor ama 210'da DPF EGR iptali öneriyorlarmış. Ben 165'liğe yakınım ömründen çalar mı emin olamadığım için :) 16 jant bana da ufak geliyor, 18" Durban set alacaktım normalde ama konfor falan kalmaz galiba. 

Kromlar dehşet güzel oluyor gerçekten :) 

T5'i Ali Darbaz sürse ne kadar düşer acaba, hypermil yapılır mı bu devlerle :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Amin, inşallah. Sağolasın Ebrar. Yazılım 165-185-210 diye geçiyor ama 210'da DPF EGR iptali öneriyorlarmış. Ben 165'liğe yakınım ömründen çalar mı emin olamadığım için :) 16 jant bana da ufak geliyor, 18" Durban set alacaktım normalde ama konfor falan kalmaz galiba. 

Kromlar dehşet güzel oluyor gerçekten :) 

T5'i Ali Darbaz sürse ne kadar düşer acaba, hypermil yapılır mı bu devlerle :) 

Sen ailecek bindiğin için duman seni rahatsız eder bence abi 185 lik sana tam ideal emin ellerde yapıldığında kırılmaz merak etme :) Valla bilemiyorum da ben corollaya şehir dışı 3.7 litre yaktıran adamım, t5 ile şehir içi 12 altına inemiyorum, bulunduğum mevkiiden dolayı sürekli rampa çıkıp iniyorum :) sitem ediyorum ama o arabaya yaktığı helaldir uçan halı gibi geziyoruz hele uzun yol konforu anlatılmaz yaşanır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Evet bencede bir yazılımla canavara dönüşür bu makina...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
(düzenlendi)

Hayırlı uğurlu olsun,Caravelle'nin küçük kardeşi olmuş bu.Allah kazsız belasız kullanmayı nasip etsin.Jantların rengi ve diğer yapılanlar araca ayrı bir hava katmış.Cam filmi sırada varmı?

tarihinde Muharrem Karagülle tarafından düzenlendi
yazım hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı uğurlu olsun. Hafif ticariye binen aşık oluyor. Nedir bu işin sırrı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun kazasız belasız. Led far muayeneden geçer diye tahmin ediyorum. Bütçe sıkıntı olmazsa ledleri tadından yenmez. Mercek operasyonu olabilir ama ona da led ampül önermem verim olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ayhan Asil yazdı:

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Evet bencede bir yazılımla canavara dönüşür bu makina...

Teşekkür ederim Ayhan. Yazılımı bakımdan sonra yaptırmayı düşünüyorum. Yüksek hız merakım yok, amacım rolling gibi olaylarda daha tatminkar olması. Arada kırbaçlıyorum zaten :) 

Seçkin Kaçar yazdı:

hayırlı uğurlu olsun.

Sağolasın Seçkin. Hayırlısıyla inşallah.

Servet Aydın yazdı:

Hayırlı olsun Yusuf. Otomobilin salon tip olanı bu araçlar 

Teşekkür ederim King. Hakikaten öyle, koltukları yatırınca 1+0 eviniz oluyor :) 

Muharrem Karagülle yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun,Caravelle'nin küçük kardeşi olmuş bu.Allah kazsız belasız kullanmayı nasip etsin.Jantların rengi ve diğer yapılanlar araca ayrı bir hava katmış.Cam filmi sırada varmı?

Teşekkür ederim Muharrem, Allah razı olsun. Cam filmi çekmiş önceki sahibi ama 1 numara sanırım. Söktürüp ön 2 arka 3 numaraya çevirebilirim. Yapan kimse temiz yapmış filmleri, hiç balon-çizik vs kusurlar yok.

Önder Özcan yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Hafif ticariye binen aşık oluyor. Nedir bu işin sırrı :)

Allah razı olsun Önder hocam. Bunları alan rahat da durmuyor trafikte, ticari belleyen yok :) Hem iş hem aile için kullanacak olan kişilere çok büyük kolaylıkları var. 

Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız. Led far muayeneden geçer diye tahmin ediyorum. Bütçe sıkıntı olmazsa ledleri tadından yenmez. Mercek operasyonu olabilir ama ona da led ampül önermem verim olmaz.

Teşekkür ederim Metin, inşallah. Önceki sahibi yanında 1 set Photon LED'ler verdi, muayenede normale çevirip kutusuna geri aldım LED'leri. Bazıları xenon, bazıları LED diyor istediğim farlara. Xenon'da oto yükseklik zorunlu diye biliyorum, LED'te durumlar nasıl acaba. Far bu:

maxresdefault.jpg

Mert Yeldan yazdı:

Hayırlı olsun emoji3478.png

Sağolasın Mert. 

Yılmaz Gökçe yazdı:

Kazasız belasız kullanın araç güzel görünüyor..

Allah razı olsun. Daha da güzelleştireceğim inşallah :) 

Arif Aykın yazdı:

Kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Amin, çok teşekkür ederim.

Eyüp Çetin yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Allah razı olsun, teşekkür ederim.

Daha iyileri size nasip olsun inşallah, teşekkür ederim herkese.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

İnstagramda bir video görmüştüm 1.6 kurye bir kaç boy fark atıyordu kediye

2.0 olup bu kadar güçsüz olmasına şaşırmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Murat Atagenç yazdı:

İnstagramda bir video görmüştüm 1.6 kurye bir kaç boy fark atıyordu kediye

2.0 olup bu kadar güçsüz olmasına şaşırmıştım.

Aynen ben de gördüm o videoyu. Yazılımlı 1.5 diye hatırlıyorum ben, beyaz Courier'di sanırım. 

1.6 TDI motorun verisi neyse bu motorda da aynısı. Ellerinde 2.0 TDI kalmayınca hızlıca bu üretilmiş, 1.6 TDI verileri konmuş diye duydum.

Yazılımlısı baya uçuyor ama :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Maşallah kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah.

2.0 olanlar yazılımdan kısık diye biliyorum. Soft yazılımla 180hp civarı alınıyor yanlış hatırlamıyorsam. Üstündeki turbonun önü açık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Mustafa Arıkan yazdı:

Maşallah kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah.

2.0 olanlar yazılımdan kısık diye biliyorum. Soft yazılımla 180hp civarı alınıyor yanlış hatırlamıyorsam. Üstündeki turbonun önü açık. 

Allah razı olsun Mustafa, inşallah.

Yazılımı yaptıracağım yeri düşünüyorum, 2CR diye bir yerin çok ilgili olduğunu duydum. Var mı acaba bir yerden yaptırıp memnun kalan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Motordan motora fark vardır belki ama benim 1.9 TDI’da Ecufast yazılım var. Tam 60.000km oldu yaptıralı. Bir sorun yaşamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Güle güle kullanın, kesinlikle yazılım yapılmalı. Çok keyifli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Yusuf Berke yazdı:

Teşekkür ederim Metin, inşallah. Önceki sahibi yanında 1 set Photon LED'ler verdi, muayenede normale çevirip kutusuna geri aldım LED'leri. Bazıları xenon, bazıları LED diyor istediğim farlara. Xenon'da oto yükseklik zorunlu diye biliyorum, LED'te durumlar nasıl acaba. Far bu:

maxresdefault.jpg

Uzunlarda led ampuller ile mart 2019 da kusursuz geçtim. Hayırlı olsun Yusuf abi, 2011-14 kasa dikkatimi çekti comfortline 1.6 tdi dsg ler ama biraz fazla büyük geldi bana.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yakıt tüketimi ekran verisi mi ? Yazılım sonrası değerlerde sapma oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Hakan Gürsu yazdı:

Güle güle kullanın, kesinlikle yazılım yapılmalı. Çok keyifli olur.

Teşekkür ederim Hakan, harama el sürmek yakın artık :) 

Köksal Yılmaz yazdı:

Uzunlarda led ampuller ile mart 2019 da kusursuz geçtim. Hayırlı olsun Yusuf abi, 2011-14 kasa dikkatimi çekti comfortline 1.6 tdi dsg ler ama biraz fazla büyük geldi bana.

Teşekkür ederim Köksal, yükseklik ayarında sıkıntı olmayacağından emin olsam takacağım ama mercekten işkillenip te ağır kusur yazarlarsa sıkıntı olacak. Özellikle baş mesafesi çok uzun, bagajı bölen perde çekildi mi aşırı büyüyor hacim. 

Coşkun Basan yazdı:

Yakıt tüketimi ekran verisi mi ? Yazılım sonrası değerlerde sapma oluyor

İnternette yazılım videosu izledim, ekran verisi anlık tüketimde sabitti. 

Ben daha yaptırmadım, benim ilk mesajda verdiğim veriler de ekrandan okuduklarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah, B5.5 Highline2 passat satarken alıcı Caddy ile gelmişti, tavan yüksekliği ferahlığı baya hoşuma gitmişti 2011 model sıfırdı araç. sürat yapmayan aileler için ideal bence, ah bide muayene 2 senelik olsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...