İçeriğe Yönlendir

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Bilmecesi

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Arkadaşlar selamlar ;

Bugün Maximum kart hesap özetim elime ulaştı fakat bir problem var. Hesap özetinde harcamaları topladığımda 1350 TL gibi bir rakam çıkıyor fakat hesap özeti borcu her ne hikmetse 640 TL gibi bir rakam görünüyor. Herhangi bir erteleme vs gibi bir durumda yok. Bir türlü anlayamadım kafam çok karışmış durumda ve bir problemde amazon.dan yaptığım 3 taksitli alışveriş. Alışveriş yapıldı ve 1 hafta sonra iade edildi. Amazon'da karta iadesini sağladı. İadeler hesap özetinde 3 taksit olarak iade edilmiş görünüyor. Lakin diğer ayın taksit tablosuna baktığım zaman Ekim ve Kasım ayı taksit tablosunda bu iade edilen rakamlar hala görünüyor. Finans uzmanı arkadaşlardan yardım istiyorum. 

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Fatih Evcin yazdı:

Amazon harcaması ne kadardı?

1082 TL 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen iadeler ile ilgili bir durum.. 

Taksitleri ödemeye devam edeceksin ama iadenin tamamı gelmiş gibi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen iadeler ile ilgili bir durum.. 

Taksitleri ödemeye devam edeceksin ama iadenin tamamı gelmiş gibi.. 

Benim bu ay bu amazon alışverişi harici yaptığım tutar zaten 1300'lerde ve hesap ekstresinde görünüyor. Topladığım zaman akılmdaki rakam ortaya çıkıyor, lakin hesap ekstresinde ödemem gereken hesap özeti borcu bu tutarın neredeyse yarısı :(  

3 taksitinde iadesi görünüyor.Taksitleri neden ödemeye devam edeceğim peki ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Taksitli çekiminiz iptal edilirken tek seferde taksit rakamlari kadar aynı ekstrede iade olur. Yani 1000 TL 3 taksit li çekim yapılıp iade olduğunda o ayki 1. taksit borç yansır 3 adet taksit iadesi alacak yansır. Sonraki iki aya iade edilen işlemin diğer iki taksiti yine borç yansıtılır.

İş cepten kredi kartı bölümünden detaylı görebilirsiniz

Dönem içi hareket bekleyen işlem ve bekleyen taksitli işlemlerden kontrol edin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Taksitli çekiminiz iptal edilirken tek seferde taksit rakamlari kadar aynı ekstrede iade olur. Yani 1000 TL 3 taksit li çekim yapılıp iade olduğunda o ayki 1. taksit borç yansır 3 adet taksit iadesi alacak yansır. Sonraki iki aya iade edilen işlemin diğer iki taksiti yine borç yansıtılır.

İş cepten kredi kartı bölümünden detaylı görebilirsiniz

Dönem içi hareket bekleyen işlem ve bekleyen taksitli işlemlerden kontrol edin

Mustafa bey taksit iadesi konusunda mütabıkız şu anda peki ekstredeki harcamalarımı topladığım vakit ödemem gerek tutar 1300 liralar seviyesinde iken banka benden hesap özeti borcu olarak neden 640 lira gibi bir rakam talep ediyor ? Kart eşimin ve kendisi şu an Amerika'da bilgide alamıyorum haliyle, öylece kaldım. Yani benim bu ay ödemem gereken rakam 1300 küsür lira :)  

tarihinde Mehmet Muhip Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İade hedap kesim tarihinden sonrs yapıldı ise amazon 1082x2/3 iade etmiş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

İade hedap kesim tarihinden sonrs yapıldı ise amazon 1082x2/3 iade etmiş olabilir. 

Hesap kesim tarihinden çok önce yapıldı. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Toplamın 1300 lerde olduğundan kesin olarak emin misiniz ? Yani bi hata olabilir mi

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Hesap kesim tarihinden çok önce yapıldı. 

Rakamlar örtüşüyor ~1300-720=~580 küsurları eklerseniz 640 falan olur. Bence amazon iki taksit iade etmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Fatih Evcin yazdı:

Toplamın 1300 lerde olduğundan kesin olarak emin misiniz ? Yani bi hata olabilir mi

Eminim ona göre alışverişimi yaparım ayrıca bankanın gönderdiği hesap ekstresinde harcamalarım görünüyor. Bende zaten harcamaları topladığımda 1300 civarı çıkıyor. Lakin alması gereken rakam 1300 küsür iken benden 640 tl istiyor :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ekste paylaşma durumu varsa bakıp anlatayım. Ezbere hesabı yapamadım :)

1300 rakamına amozon harcamasinin bir taksiti dahil mi değil mi. Dahil değilse hesap normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Rakamlar örtüşüyor ~1300-720=~580 küsurları eklerseniz 640 falan olur. Bence amazon iki taksit iade etmiş olabilir.

Metin bey  bu alışveriş hariç ödemem gereken tutar 1300'lerde olması gerekiyor :) Yani ekstredeki harcamaları toplarken dahil etmiyorum bunları. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Taksitleri neden ödemeye devam edeceğim peki ? 

Bu ay 1300 yerine 600 ödediğin için.

Özel bir durumun yoksa. Ekstreyi pdf olarak bir yere yüklersen çözerim net olarak.
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ay 1300 yerine 600 ödediğin için.

Özel bir durumun yoksa. Ekstreyi pdf olarak bir yere yüklersen çözerim net olarak.

Mustafa bey'e ilettim sağolsun ilgileniyor :) Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir başka taksidiniz var mı? Yani kartın toplam borcu 1900 civarı mı? 600 dediğiniz kalan borç olabilir. Kalan borç kalan toplam borcunuz olabilir. Bir de dönem borcu var. O da bu ay ödeyeceğinizdir. 

Yorum bağlantısı
Uğur Barbaros Özdemir

Taksit ödemesi yapmadığınız halde iade almışsınız. Şimdi üç taksit olarak ödeyeceksiniz gibi görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

iadeler ilgili ay geldikçe düşüyor,

Hayır artık peşin düşüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Mustafa bey'e çok teşekkür ederim. Sağolsun tek tek inceledi ilgilendi eksik olmasın :) 

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hayır artık peşin düşüyor

hb öyle yapmıyor ama? vardır bir hinliği

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

hb öyle yapmıyor ama? vardır bir hinliği

Eskiden iadeleri taksitli ise taksit vadesi süresince ay ay iade ediyorlardi. Şimdi iade anında peşin iade edip çekilen tutarı ay ay tahsil etmeye devam ediyorlar. Bence saçma hesap karışıyor işte böyle

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Eskiden iadeleri taksitli ise taksit vadesi süresince ay ay iade ediyorlardi. Şimdi iade anında peşin iade edip çekilen tutarı ay ay tahsil etmeye devam ediyorlar. Bence saçma hesap karışıyor işte böyle

10tl x10 ay taksitli aldım , iptal edince karta 100 tl yatırıp sonra 10 ayda 10 tl mi alıyorlar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

10tl x10 ay taksitli aldım , iptal edince karta 100 tl yatırıp sonra 10 ayda 10 tl mi alıyorlar?

Evet :)

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...