İçeriğe Yönlendir

Audi S4 Kapı Açılmıyor

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

komsunun audi dörtlüler açık kalmıs akü bitti anahtar elimizde açmıyor kapıları nasıl açarız

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benzer durumu yaşadım, çilingir geldi 10 sn açtı, tansiyon aleti ile :D

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Benzer durumu yaşadım, çilingir geldi 10 sn açtı, tansiyon aleti ile [emoji3]

anahtar elimizde kilit de dönmuyor çilingir olmadan olmazmı
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anahtar kontakta aşınır, kapı kilid aşınmaz ayrıca içi sıkışmıştır kullanılmadığı için. anahtarı kilit içinde biraz sağa sola yukarı aşağı nazikçe oynatarak açabilirisniz.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Mekanik kilit var mı? Bende o zaman yanımda yok diye çilingir çağırmıştım. 

Pardon kilit dönmüyoru çevirince açmıyor anladım. Kilit içine sprey yağ wd40 falan sıkkın bence. 

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Kapı açıldı elektrikci geldi altdan koruma yı sökdü aracı kırıkiyo aldı şarj veya marş dinamosuna ulasıp oradan akım verdi yani akü takvıyesi yapmıs oldu kumandadan açdık sonra 

Metin Akbal yazdı:

Su S4 un fotografini alsak :)

arac benım olmayınca foto çekmedim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Böyle durumlarda kilidin içine WD40 sıkmakta çözüm olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Arıkan yazdı:

Böyle durumlarda kilidin içine WD40 sıkmakta çözüm olabilir belki.

Kilitle  wd 40 vslik durum yok aracda akü bitmiş kapılar kapalı kilitli denedik kilitleri elle anahtar cevırmıyor altdan marş dinamosuna akü baglayarak araca akım gitmesini sagladı sonra kumandadan acdık kapıları 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Akü olmasa bile kapıdan kilit ile sadece sürücü kapısının açılması lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Erkan Işık yazdı:

Kilitle  wd 40 vslik durum yok aracda akü bitmiş kapılar kapalı kilitli denedik kilitleri elle anahtar cevırmıyor altdan marş dinamosuna akü baglayarak araca akım gitmesini sagladı sonra kumandadan acdık kapıları 

Kilidi açabilmenizi sağlayıp belki de ordan geçen böle arabadan ücretsiz takviye yapmanızı sağlayabilirdi o açıdan :)

Neyse geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa olmuyor, sende dikkat et.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:

Mustafa olmuyor, sende dikkat et.

Benim kapı kilidi çalışıyor. Anahtarla da kullanabiliyorum :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim kapı kilidi çalışıyor. Anahtarla da kullanabiliyorum [emoji4] 
Kapi kilidinin anahtari tetik veriyor kilidin acilmasi icin o yuzden dikkat et :) Kilidi anahtar acmiyor.

Benim basima gelmedi ama akusu bitipte kapisi acilmayan kac tane Bora biliyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Zamanında seat cordobada yaşadım aynı şeyi. Çamurluk sinyalini söküp , kablosundan  şarjlı 14 v matkap aküsü ile elektrik verip öyle açmıştım.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Kapi kilidinin anahtari tetik veriyor kilidin acilmasi icin o yuzden dikkat et :) Kilidi anahtar acmiyor.

Benim basima gelmedi ama akusu bitipte kapisi acilmayan kac tane Bora biliyorum :)

Yok hocam yanlışın var. Benim geçen akü bittiğinde söktüm aküyü komple. Anahtarla sürücü kapısını kitledim. Boranın kilit de Passatla aynı. Açılmayanlar genelde anahtar yuvası kir pas pislik dolup anahtar girse bile dönmeyenler.

Anahtar yuvası ile kilit mekanizması arasında mekanik bağlantı var. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

Zamanında seat cordobada yaşadım aynı şeyi. Çamurluk sinyalini söküp , kablosundan  şarjlı 14 v matkap aküsü ile elektrik verip öyle açmıştım.

Pratiklikte son nokta👏

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Akü tamamen bittiyse açmıyor malesef. Bagajı açabiliyordum ben sadece anahtarla mekanik olarak. Elektrik verince tüm kilitler aktif oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Çok ilginç. Böyle durumda anahtar içine gizlenmiş mekanik kilit ile şöför kapısındaki mekanik kilit yerinden açılması lazım. Toyotalar böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yok hocam yanlışın var. Benim geçen akü bittiğinde söktüm aküyü komple. Anahtarla sürücü kapısını kitledim. Boranın kilit de Passatla aynı. Açılmayanlar genelde anahtar yuvası kir pas pislik dolup anahtar girse bile dönmeyenler.
Anahtar yuvası ile kilit mekanizması arasında mekanik bağlantı var. 
Bende karsilastiklarimi yazdim.

Hatta 6n Poloda durum daha tehlikeli. Havali kilit. Pompa bozuldumu is cok kotu.
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Dün bahane ile ögrenmiş olduk elektrikçinin nasıl acdıgını alt davlumbazı sök oradan marş dinamasu üstünden akü ile takviye yap pratik bilgilere ekleyelim :)) 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

büyük ihtimal önceden kontakta arıza çıkmış,immo ve kontak anahtar yuvasını değiştirmişlerdir,yeni anahtarlar vermişlerdir,eski kapı kilidini değiştirmeyi unutmuşlardır.

o yeni anahtarların hiç biri kapı kilidini açmaz.

eskiden böyle birşey başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erkan Işık yazdı:

Dün bahane ile ögrenmiş olduk elektrikçinin nasıl acdıgını alt davlumbazı sök oradan marş dinamasu üstünden akü ile takviye yap pratik bilgilere ekleyelim :)) 

bunu yeni nesil bir chryslere yapınca multimedia sistemi yanıyor :) üstün fiat mühendisliği.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bende çekici ile gelirken muhabbet edip durdum adamla başından geçenleri anlatıyordu, eğer ön ızgara yada logo kolay sökümü olan bir model ise, başka bir aküden aracın kaput kilidine elektrik verince kapılarda açılıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...