İçeriğe Yönlendir

Ka - Yeni Üye Yeni Ford KA Sahibi

Ömer Kar

Recommended Posts

Uğur Gökçebey

aracınız hayırlı olsun bendekıde yenı sayılır kesıınlıkle lpg tavsıye ederım antalya karma 0,23 tl yakıyor  ben cok memnunum  ben ön hoporlorlerı  ınternette buldum  dandık bır marka 100 tl ye ama orj ebatta cadence var ona 250 tl dedıler bıraz fazla geldı acıkcası 

Yorum bağlantısı
Ömer Kar

Teşekkür ederim ama ben genel olarak lpg ye karşıyım şu ana kadar sadece bir tane lpg li aracım oldu oda bir kaç ay bende kaldı. Ayrıca lpg takılmış bir ka gördüm bagaj resmen iptal oluyor küçükte olsa bir bagaj her zaman gerekli oluyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Ömer Kar

Uygun fiyatlı hız sensörü arıyorum bilginiz olsun arkadaşlar sorunsuz ikinci el üründe olur.

Yorum bağlantısı
Ömer Kar

Fotoda ok ile gösterdiğim boğazı daraltan ek parçanın görevi nedir arkadaşlar?

En38se.jpg

Ben bu eki çıkardım rölanti düştü motor titrek çalıştı, bende sonra tekrar geri taktım. Bu parçanın görevi nedir neden böyle ek bir parça var?

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Çağlar Bayur yazdı:

Abi yanlışmı anladım sadece kalipermi değişiyor yoksa hortum vs drgısıyormu benimkinde ABS yok maliyeti ne olur tahminen frenlerden bende memnun değilim 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim de merak ettiğim konu arka frenler disk fren yapılabilirmi konusu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Musa Değerli yazdı:

Benim de merak ettiğim konu arka frenler disk fren yapılabilirmi konusu.

Tospaa'larda önleri yapıyorlar. Ancak yapılan testlerde disklerin kullanım ömrü hariç frenlemede kaliperden daha farklı bi sonuç çıkmadığını okumuştum.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Tospaa'larda önleri yapıyorlar. Ancak yapılan testlerde disklerin kullanım ömrü hariç frenlemede kaliperden daha farklı bi sonuç çıkmadığını okumuştum.
Açıkcası frenleme olayından ćok göruntü amaćlı amacım :) Küćük bir jant projesi düşünüyorum da :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Musa Değerli yazdı:

Açıkcası frenleme olayından ćok göruntü amaćlı amacım :) Küćük bir jant projesi düşünüyorum da :)

tamburları boyarsın olur.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

tamburları boyarsın olur.
İki disk her zaman güzel görünmüştür gözüme.
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey

tutan bır fren ıstıyorum sadece onlerıde kampana yapabılırım😂😂

Yorum bağlantısı
Ömer Kar

Kampana fren hep sorun çok fazla parça düşük hassasiyet. Fiesta ların arkalar da kampana mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Uğur Gökçebey yazdı:

gel land series verelim

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Mehmet Göktürk yazdı:

gel land series verelim

Abı  ka super bı araba ama fren biraz sıkıntı land hep hayalim yakıt bakım maliyet vs hep beni durduruyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Gökçebey yazdı:

Ne sıkıntı var frenlerinizde? Hidrolik sıvıyı değiştirdiniz mi mesela?

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sani Gerşon yazdı:

Ne sıkıntı var frenlerinizde? Hidrolik sıvıyı değiştirdiniz mi mesela?

Genel olarak çok hisli değil fren sıvıyı degıştırmem  fayda saglarmı ? Marka önerınız varmı bı deneyeyeyım 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Gökçebey yazdı:

Genel olarak çok hisli değil fren sıvıyı degıştırmem  fayda saglarmı ? Marka önerınız varmı bı deneyeyeyım 

Dot4 herhangi bir marka ile değiştirebilirsiniz. Hidrolik değişimi bayağı fayda sağlayacaktır. KA'nın frenleri çok iyidir normalde.

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sani Gerşon yazdı:

Dot4 herhangi bir marka ile değiştirebilirsiniz. Hidrolik değişimi bayağı fayda sağlayacaktır. KA'nın frenleri çok iyidir normalde.

Abi şimdi bi video izledım gerçekten faydalı gibi ama merkezdekini değiştiremem haznedekini full şırıngayla çekip degıştırsem yinede fayda olurmu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Gökçebey yazdı:

Abi şimdi bi video izledım gerçekten faydalı gibi ama merkezdekini değiştiremem haznedekini full şırıngayla çekip degıştırsem yinede fayda olurmu ?

Siz yapmayın. Tehlikeli sonuçlar doğurabilir. 4 noktadan hava alınması gerekir. Her teker sökülüp arkasından hava alınmalı.

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sani Gerşon yazdı:

Siz yapmayın. Tehlikeli sonuçlar doğurabilir. 4 noktadan hava alınması gerekir. Her teker sökülüp arkasından hava alınmalı.

dedıgım gıbı tekerlerden yapma sansım yok  haznedekını degıstırsem  faydası olmazmı yıne de duz mantık

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
dedıgım gıbı tekerlerden yapma sansım yok  haznedekını degıstırsem  faydası olmazmı yıne de duz mantık

Eğer yaptığınız olursa hepmize tecrübe olur.Eğer olmazsa hepimize ders olur :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Musa Değerli yazdı:

Eğer yaptığınız olursa hepmize tecrübe olur.Eğer olmazsa hepimize ders olur :)

yuzdesel olarak karısımın kalıte oranıı  arttırmıs olucam   buyuk sırıngayla  vakumluycam     sonra  yenısını koyucam  ızledıgım vıdeoda  baya fayda gordum dıyor 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
yuzdesel olarak karısımın kalıte oranıı  arttırmıs olucam   buyuk sırıngayla  vakumluycam     sonra  yenısını koyucam  ızledıgım vıdeoda  baya fayda gordum dıyor 
Düsününce mantiklı aslında da fren sistemi beni korkutuyor anlamıyorum.Yoksa yaptıģınız eksilen yaģı tamamlamak gibi birsey olarak anlıyorum.Siz eksiltip siz tamamlayacaksınız
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Gökçebey yazdı:

Hata yaparsanız sonu çok fena olabilir. Fren sistemi hayatidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Gökçebey yazdı:

olması gereken tekniğe faydası olmayan bir işlem olur. boru içindekinin kaynama sıcaklığını artırmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...