İçeriğe Yönlendir

Audi A4 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-boyasiz-orjinal-2.0-turbo-quattro-audi-a4-240-hp-585653832/detay

İlan numune, forumda son yıllarda 4x4 salgını bulaşınca bende geçeyim istiyorum ama sanırım olayı yanlış anlamış olabilirim..

Halihazırda kullanan varmıdır, kronikleri varmıdır, yakıt vs mevzularına girmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Aynı motor olduğunu düşünerek TT’lerdeki 2.0’larda yağ yakma problemleri vardı. (Veya eksiltme diyelim.)

Gerisi Audi. Parçalarında VW logosu olur bi de. Amblem önemli 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bizim ofiste bir arkadaşta vardı. 1 kere motor 1 kere şanzıman yaptırdı. Araba deli gidiyodu ama gittiği gibi de hem yağ hem de benzin yakıyodu. Nası oldu da sattı ben de anlamadıydım. 25.000 e yakın masraf etti 1 senede :D  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

alma, çok yakar, binilmez, sanayiden çıkmaz, ustası bulunmaz, parçası yok başına bela olur

tekerlemelerine alış şimdiden :kutlama:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

alma, çok yakar, binilmez, sanayiden çıkmaz, ustası bulunmaz, parçası yok başına bela olur

O zaman ne diyoruz: Tekerlemelerine taş değmesin :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

manuel araç. enteresan. baktırılıp binilebilir. fiyat oldukça düşmüş. 2.0 tfsi araç başka var çıkma mıkma parça sorunu olmaz bunda. hiç bulamazsan almanyadan gelir. 

ve fakat yakıt şehiriçi olacak ve önemli ise doğru karar değil. 

Serkan Maden yazdı:

Bu motorun çok yağ eksilttigini  duydum. 

ben duymadım. basit sorunlardan olur bazen o işler kimse anlamadığı için şehir efsanesi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Yalnız arabanın içi km’sine göre çok mu temiz sanki 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

deri koltuk revize edilebiliyor .tek avantajı da o zaten

Ali Darbaz yazdı:

1.8 litre yakıt tüketiyor 100 km de.

çekiciden inmeyerek mi?

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

çekiciden inmeyerek mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ilandaki ile video nun alakası nedir?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ilandaki ile video nun alakası nedir?

2.5 tdi %42 ile en verimli motorlardan biri. 198 g/kwh yakalamış. 

Videodaki de bunun bir eski kasası değilmi. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa Arıkan yazdı:

Aynı motor olduğunu düşünerek TT’lerdeki 2.0’larda yağ yakma problemleri vardı. (Veya eksiltme diyelim.)

Gerisi Audi. Parçalarında VW logosu olur bi de. Amblem önemli 👍

Yağ ve benzinde sorun yok, mühim olan çekiş ve diğer sorun çıkarabilecek sistemleri...

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bizim ofiste bir arkadaşta vardı. 1 kere motor 1 kere şanzıman yaptırdı. Araba deli gidiyodu ama gittiği gibi de hem yağ hem de benzin yakıyodu. Nası oldu da sattı ben de anlamadıydım. 25.000 e yakın masraf etti 1 senede :D  

Artık nasıl kullanıyorsa makineyi

Servet Aydın yazdı:

Alalalalalalal

4x4 müş şaftı da varmış :) 

Ali Gök yazdı:

Bunu diyenlere inat aldım hep arabaları, Jettayı alırkende "170 liği napcan yahu 120 lik al"  dediler :) 

Önder Özcan yazdı:

O zaman ne diyoruz: Tekerlemelerine taş değmesin :crazy:

Ünlü bir fındık tüccarı düşünür ne diyor ?

Sevdiğin arabayı alırsın yada aldığın arabayı seversin :) 

Serkan Maden yazdı:

Bu motorun çok yağ eksilttigini  duydum. 

Yüksek basınç altında çalıştan çoğu motorda yanlış yağ kullanırsan eksiltme yapar...

Mehmet Göktürk yazdı:

manuel araç. enteresan. baktırılıp binilebilir. fiyat oldukça düşmüş. 2.0 tfsi araç başka var çıkma mıkma parça sorunu olmaz bunda. hiç bulamazsan almanyadan gelir. 

ve fakat yakıt şehiriçi olacak ve önemli ise doğru karar değil. 

ben duymadım. basit sorunlardan olur bazen o işler kimse anlamadığı için şehir efsanesi olur.

Vitesi elle değiştirilen araçlardan hoşlanıyorum hocam ben, yakıt kısmında da şu anki aracım ile yıllık ortalama aldığım zaman bununla gezersem fazladan 1-2 depo yakmış olacağım oda alacağım hizmet ve güce değer diye düşünüyorum.

Alptuğ Özcan yazdı:

Yenilenmiştir, takılmam öyle şeylere beğenmezsem kendim yenilerim.

Ali Darbaz yazdı:

Onu boş ver bunu al. 1.8 litre yakıt tüketiyor 100 km de. En iyi tüketim rekoru halen bunda... çok pis dizel arabadır. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-galeria-sari-dan-nostalji-ozenle-toplanmis-audi-100-2.5-tdi-603332815/detay

Sevdiğim bir renk seçeneği değil.

Mavi olsa değerlendirirdim.

Çağlar Bayur yazdı:

çekiciden inmeyerek mi?

Koltuk revizesi hariç, başka yorumun yok mu mirim ? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-boyasiz-orjinal-2.0-turbo-quattro-audi-a4-240-hp-585653832/detay

İlan numune, forumda son yıllarda 4x4 salgını bulaşınca bende geçeyim istiyorum ama sanırım olayı yanlış anlamış olabilirim..

Halihazırda kullanan varmıdır, kronikleri varmıdır, yakıt vs mevzularına girmiyorum.

Bi landcı arkadaş varya hani portif işi yapan, aha onun land ı arkasına koyar çeker gider.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa Arıkan yazdı:

Bence i10 almalı. 4.6 dif’li. 

i10 mu :heat:

2.0 tfsi a odaklanalım :f1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Karabekiroglu yazdı:

TSI olanı yok mu? Yoksa varda bütçeye uygun değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Eski arabamı satarken bitane galeride aynı motor ama önden çekişli skoda octavia vrs vardı 2.0 tfsi manuel, 350 hp yapılmıştı büyük cooler bobin büyük turbo egzoz dp falan ağzına kadar doluydu. Hayatımda sürdüğüm en hızlı arabaydı. Evet yağ yakar ama sizin için sorun olmayacaktır eminim. Ben daihatsu yrvnin yedek parçasını buluyordum ki sanayi ustası olup arabayı hiç görmemiş insanlar vardı. Siz bunun parçasını çok rahat bulursunuz merak etmeyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bence de. Ama Avant olanı tavsiye ederim. Bu farklı ama az daha farklı olmasının kimseye bi zararı olmaz :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

2.5 tdi %42 ile en verimli motorlardan biri. 198 g/kwh yakalamış. 

Videodaki de bunun bir eski kasası değilmi. 

video bambaşka bir hikaye, o araç hiç üretilmedi .

özel bir test için hazırlanmış olan bir audi 100 (motor özelikleri tam açıklanmamış)  ancak uzun şanzıman oranı ile ayarlanmış 60km/h ortalama hız ile, 4818 km de 85 lt tüketiyor. Avrupa ülkeleri arasında yol yaparak. Bu aracı seri üretime taşıyacağız deniyor ancak hiçbir zaman gerçekleşmiyor.

Lastik basınçları 3,5 bar 60km/h hızı 850 devir civarı, toplam araç ağırlığna ulaşamadım ama hafifletilmiştir.

Bu bir testi anlatan video yani, diğeri seri üretilmiş başka bir setup. 2.5tdi larda da enjektörler artık büyük sıkıntı arıza yaparsa araba nüfusa geçebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

TSI olanı yok mu?

Onlara tüp sağlıklı olmuyor muş 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Koltuk revizesi hariç, başka yorumun yok mu mirim ? 

alalalalaaaal denmiş zaten, King in üstüne harf yazılmaz. ALalALalAL

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Onlara tüp sağlıklı olmuyor muş 

NOS tüpü mü? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...