İçeriğe Yönlendir

Astra mı? Corolla mı?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Engelli raporlu bir arkadaşımız sıfır araç almak istiyor. Bütçesine göre en fazla 110 bin TL liste fiyatı olan (ötv siz 80-85 bin) araçlara bakıyor. Düşük paket , düz vites ve benzinli olacak. Corolla ve astra arasında kaldı. Sizce hangisini seçmeli? Başka önerileriniz olur mu? Şehir içi kullanacak, yıllık 10-15bin km anca yapar . 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Engelli rapor ile alınacaksa fiyat oldukça uyguna geliyor benim tercihim opel  olurdu. Aslında bu şekilde araç alınırken dizel ve yüksek paketli olandan bakmak lazım sonuçta 5 yıl binilecek benzin fiyatları malum ileride pişman olunabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Corolla; çünkü yakıt Opel'e göre biraz daha az ayrıca ikinci elde Opel'den daha çok müşterisi var kasa ve bagaj'da Corolla da biraz daha fazla diye biliyorum. LPG uyumu da bana göre Corolla da daha baskın.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu ikilemde kalan bir arkadaşım var. 1.4 T edition plus ve 1.6 vision iki araç. Tercihini corolladan yana kullandı. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Birde şu var. Toyota 1.6 benzinli düz baz donanımı 105 bin tl. Opel 1.4 benzin düz vites baz donanım 114 bin tl. 

Erol Güven yazdı:

Engelli rapor ile alınacaksa fiyat oldukça uyguna geliyor benim tercihim opel  olurdu. Aslında bu şekilde araç alınırken dizel ve yüksek paketli olandan bakmak lazım sonuçta 5 yıl binilecek benzin fiyatları malum ileride pişman olunabilir.

Bütçesi maalesef dizel ve üst pakete el vermiyor. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Astra görüntü ve konfor olarak daha güzel bir araç bence ancak tahminimce Corolla'ya göre daha masraflı. Mesela yakıtı çok fazla tüketiyor. Corolla'nın ikinci el piyasası da çok hızlı. Bu yüzden Corolla daha uygun gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bende sessizlik ve malzeme kalitesini beğendiğim araç olarak corolla tercih ederdim iki seçenek arasında. 

Segment farkı olabilir ancak şuan 1.0 tsi dsg ibiza S&S style  hurda indirimi ile 105.000tl

Küçük gelebilir tabi sedana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Erhan Doruk yazdı:

Birde şu var. Toyota 1.6 benzinli düz baz donanımı 105 bin tl. Opel 1.4 benzin düz vites baz donanım 114 bin tl. 

Bütçesi maalesef dizel ve üst pakete el vermiyor. 

Corolla için hangi bayiden fiyat alındı acaba? Ben bugün 112800 TL fiyat aldım Vision paket için. Geçen hafta 106000 di.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Astra sedansa kasa epey eskidi artık, ben de corolla alırdım. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Corolla için hangi bayiden fiyat alındı acaba? Ben bugün 112800 TL fiyat aldım Vision paket için. Geçen hafta 106000 di.

Geçen hafta ötv siz corolla vision a 80 bin fiyat aldık. Düzce bayisinden. Ankara Toyan bu hafta 90 bin dedi. Bayi çok kalabalıktı, hiç ilgilenmediler.  

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Fırsatçılar, fırsatçılar ve fırsatçılar...

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Geçen hafta ötv siz corolla vision a 80 bin fiyat aldık. Düzce bayisinden. Ankara Toyan bu hafta 90 bin dedi. Bayi çok kalabalıktı, hiç ilgilenmediler.  
En iyisi Aralık ayında almak.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Listeye Elentrayı da ekledik. 1.6 benzinli 115.000 TL liste fiyatı. Haftaya arkadaşla bayilere gidip araçlara bakacağız. Sonrasında kararını verecek. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız
Listeye Elentrayı da ekledik. 1.6 benzinli 115.000 TL liste fiyatı. Haftaya arkadaşla bayilere gidip araçlara bakacağız. Sonrasında kararını verecek. 

krd ereğli deki bayileri araştırın düzce ye göre bir tık aşağıda fiyat veriyorlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Bende tercihimi sorunsuz ve masrafsız olduğu için Corolladan yana kullanırdım 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Tercihim opelden yana olurdu.Corollaya göre çok daha tok bir araç.Yakıt konusu göreceli, çokta yakmıyor esasında insanlar kullanmayı bilmiyor [emoji3526]

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Dizelse astra benzin-tüp ise kesinlikle corollar derim ben..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Erhan Doruk yazdı:

Engelli raporlu bir arkadaşımız sıfır araç almak istiyor. Bütçesine göre en fazla 110 bin TL liste fiyatı olan (ötv siz 80-85 bin) araçlara bakıyor. Düşük paket , düz vites ve benzinli olacak. Corolla ve astra arasında kaldı. Sizce hangisini seçmeli? Başka önerileriniz olur mu? Şehir içi kullanacak, yıllık 10-15bin km anca yapar . 

Sıfır araç alıcaksa uzun vadeli düşünsün ve düşük paket/düz vites almasın. Bütçesi yetmiyorsa segment düşürsün ya da bütçesini denkleştirsin.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1.4T varken atmosferik mi alinir?

Corolla sanildigi kadar malzeme kalitesi Astra ya gore cok iyi bir arac degil. Sorunsuz kismina yorum yapamam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...