İçeriğe Yönlendir

Renault Megane 3 1.5 dci Sport Tourer

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Renault Megane 3 1.5 dci Sport Tourer  

Nasıldır.. 

Bir arkadaş almayı düşünüyor da.. 

Kriterleri: Donanım zenginliği, geniş bagaj, düşük tüketim ve 70 bin lira sınır.. 

Bunların xenon farlılarında esp'de varmış. 

Manuel olacak.. 

Sizce alınır mı ?

Yada ne alınmalı.. ?

Kasa bu.. 

6860.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Gt line lar güzel ama bu bütçeye ağır hasarlıları var. 110 bg olur bunlar 90 lar kadar az yakmaz ama yine de üzmez yakıtta. Alternatif scenic olabilir daha kısa ama daha ferah olarak.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunların xenon farlılarında esp'de varmış.

Ben bu kısma takıldım. Yine de donanım listesine bakılmalı. O dönem üretilen Focus’larda da sürpriz şekilde espli olanları çıkıyordu.

Geniş, az tüketen güzel bir araba olarak biliyorum. Bi Golf değil ama iyidir 😬

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Gt line lar güzel ama bu bütçeye ağır hasarlıları var. 110 bg olur bunlar 90 lar kadar az yakmaz ama yine de üzmez yakıtta. Alternatif scenic olabilir daha kısa ama daha ferah olarak.

Gtline 130 luk değil mıydı.

Bagaj beklendiği kadar büyük değil gibi. Titx focus sw alırdım

Eski kasa bulamadim hızlıca ama al bunu geç misal

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2014-titanyum-focus-hatasiz-724209577/detay

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Gtline 130 luk değil mıydı.

Eski kasa bulamadim hızlıca ama al bunu geç misal

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2014-titanyum-focus-hatasiz-724209577/detay

GT line 130 olabilir hatta olmalı, doğru.

Focusun 3.5 kasa dizel otomatik sw lerine hastayım, trendx jantlı olacak.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bagaj aşırı büyük olmak zorunda değil.. Yani sw olmak zorunda değil. Ama golf küçük mesela.. olmuşken biraz bagaj da olsun istiyor insan.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sw kafası ile alınacaksa sw olsun yoksa sport tourer ne sw ne hb xP

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sw kafası ile alınacaksa sw olsun yoksa sport tourer ne sw ne hb xP

Güzel işte.. tam kıvamında :)

Ben seviyorum o tarzı

sw olacak diye gidip koca passat veya mondeo almaya gerek yok. kapı taşımayacağız.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Octavia bakılmalı derim. Hem tokluk hem de tip olarak Megane ile yanyana bile koyulmaz. Renault 'a yol tutuşu ve trim sesleri olarak hep bir soru işaretim vardır.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Tasarım olarak sevdiğim SW kasalardan...

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

110 luğu ile arkadaşım şehir içi 5 lt lerde geziyordu 1 sene önce 70k bütçe ile Gtline alınabiliyor idi [emoji3525] ben bu kasayı beğeniyorum arka stoplar biraz çirkin o kadar . Birde ön kapı gergi leri ses yapıyor değişim yapmıştı arkadaşım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sport tourerlar ithal  olduğu için bence mantıklı araçlar 😀

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Doğru, xenon var ise ESP de var.

Bu araçlarda xenon'lar tekno paket adı altında verildi. Xenon ve ESP beraber sunuldu.

Son makyajlı kasası alınmalı, 110hp olanlardan. 105'likler fransız üretimdir ancak maalesef motor 2bin devir öncesi resmen ölü. 110'Luklarda bu sorun yok.

Dynamique'ler ve Privilage'ler en üst pakettir. Dyn'lar koyu, pri'ler bej iç döşemedir.

Arkadaşı tanıyor muyuz? Bıyık var mı?

Mehmet Cihat yazdı:

sport tourerlar ithal  olduğu için bence mantıklı araçlar 😀

Son makyajlı kasası bildiğim kadarı ile yerli. Ya da montaj fransa ama motor yerli olmalı. 110'luk motorlar burada üretiliyor diye biliyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

floresan yerine bunu alsaydım satmayabilirdim, röno böyle hata yamaz deyip almıştık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2010 model HB kasasini 1 senedir kullanıyorum. Privilige donanıma +navi, viraja duyarlı xenon ve sunroof opsiyonlu. 105 bg benim aracım yoğun sehir içi yakıtı 5.5 civari geziyor. Trim sesleri var ama halledilemeyecek sesler değil. Yetkili servisten cok memnunum. Aldığımdan beri direksiyon simidi, patlak hoparlörüm ucretsiz değişti el freni kabzasi ve vites topuzu değişecek. Alt devirleri cansız ama üst devirlerde bambaşka bir karaktere bürünen motoru var. Bagajı diğer hb arabalara nazaran büyük geldi bana. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğru, xenon var ise ESP de var. Bu araçlarda xenon'lar tekno paket adı altında verildi. Xenon ve ESP beraber sunuldu. Son makyajlı kasası alınmalı, 110hp olanlardan. 105'likler fransız üretimdir ancak maalesef motor 2bin devir öncesi resmen ölü. 110'Luklarda bu sorun yok.

Dynamique'ler ve Privilage'ler en üst pakettir. Dyn'lar koyu, pri'ler bej iç döşemedir.

Arkadaşı tanıyor muyuz? Bıyık var mı?

Son makyajlı kasası bildiğim kadarı ile yerli. Ya da montaj fransa ama motor yerli olmalı. 110'luk motorlar burada üretiliyor diye biliyorum.

Dynamic yokmuş ST de  

Cmax

Pejo 508

Octavia

Ve Megane ST

Bunlar uyuyor şartlara

Tabi 1,6 dizel ve dolu modeller olmak şartıyla.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dynamic yokmuş ST de  

Cmax

Pejo 508

Octavia

Ve Megane ST

Bunlar uyuyor şartlara

Tabi 1,6 dizel ve dolu modeller olmak şartıyla.

Seat altea da bakılabilir, geçen akşam direkten döndü ama dsg idi. Manueli vardır heralde.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mehmet bu arabadan bende vardı unutmuşsun yaşlılık işte ...sor ... söyleyim...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben bunlari buraya iliştireyim de araba gorun

(bi 13 trilyon yeni parayla 13 milyarlik Maybach degil ama idare edin iki gundur bu muhabnet donuyor parasini bile dogru yazdigimdan emin degilim)2683b3198fcba032d1feee714a0403a9.jpg8532bfa159aa1cf42bce03a44e181640.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Mehmet bey, aynı araçtan 2012 model oğlumda vardı, sıfır almıştı, 4 yıl bindi 200000 km. de iken sattı. Sadece  hortum (Ne hortumu olduğunu tam bilmiyorum) değiştirdim diyordu. Lastikler de gününde değiştiriliyordu tabii, çok memnundu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bu arabadan bende vardı unutmuşsun yaşlılık işte ...sor ... söyleyim...

Valla sen beni iyi hatırladın ha, tebrikler :)

E sordum hadi,
Nasıldır iyimidir.
Mehmet bey, aynı araçtan 2012 model oğlumda vardı, sıfır almıştı, 4 yıl bindi 200000 km. de iken sattı. Sadece  hortum (Ne hortumu olduğunu tam bilmiyorum) değiştirdim diyordu. Lastikler de gününde değiştiriliyordu tabii, çok memnundu.

Dci sorunsuz abi. Geri kalanı zevk meselesi.

Seat altea da bakılabilir, geçen akşam direkten döndü ama dsg idi. Manueli vardır heralde.

Altea da bakalım o zaman
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...