İçeriğe Yönlendir

O2 Sensör Kandırma Aparatı

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Nette Çin'de hazır var. tr sitelerde bulamadım .tornacı yapar da tornacı kimdir tanımam :) körfezde. kullanan varsa yada temin edebileceğimiz tr de yer bilen resimdeki aparattan arıyorum.

27055a12e470e0653e3dc766db763224.jpg

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sence sadece aynı değeri mi ölçüyor ? Bence bozulmuşta olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her hangi bir tornacı yapar bunu. Aliyi bekleme bile. Ha rakam ne olur orası tornacının insafına kalmış 

Sami Demirpaz yazdı:

Sence sadece aynı değeri mi ölçüyor ? Bence bozulmuşta olabilir :) 

Kat boş. Aynı okuyordur. Bozuk olsa silince hemen yanar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ertan abi kendi kandırdı tel sardım demişti

ona bir danış hele

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sensör sıkılır ve turu sayılır. Yerinden çıkarılıp akışın olduğu noktaya metal plaka konabilir ama işçilik ister 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Eğer bulamazsanız buji yerine takılan ve motor kompresyon testi yapılan ekipmandaki uzatma ile çoğu aynı,eğer daha ucuzsa onu deneyin ve alın...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sanayideki hırdavatçılarda bulunmaz mı? Benzerini alıp diş açtırılabilir sanki

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Dirençle kandırılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sinüs eğrisi üreten osilatör ile evet. Vaktinde yapmıştım. Isıtıcıdan 12 voltu alıp sensör ucuna bağladım. Lanet olası crv başka türlü lamba söndüremedi vaktinde. Sonrasında öyle gitti araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Katalitik konverter normal sıcaklığına gelince verdikleri voltajlar yaklaşık şu şekilde olmalı.gaza basma ve cut off esnasında voltajlar değişiyor ve ecu kontrol ediyor hatalımı ölçüyor normalmi diye,katalitik normal tıkalı değilse o2 0.8 V  bu şekilde ama tıkalı ise o1 gibi salınım yapıyor...Bu arıza ile çok uğraşmış biri olarak tavsiyem çokta kafaya takmamak ve fazla kurcalamamak ısıtıcı devresi ve sensör çıkışı direk ecuya bağlı en ufak kısa devre, yanlış voltajda pahalıya malolur...

Z3VbNA.png

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gerek yokki. bu katalitik konvertör sonrası sensörü kandırmak için yapılan birşey. eskiden katalizörü sökülü bir xtrail arabam vardı,bir tane tornacıda yaptırıp olayı çözmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Katalitik konverter normal sıcaklığına gelince verdikleri voltajlar yaklaşık şu şekilde olmalı.gaza basma ve cut off esnasında voltajlar değişiyor ve ecu kontrol ediyor hatalımı ölçüyor normalmi diye,katalitik normal tıkalı değilse o2 0.8 V  bu şekilde ama tıkalı ise o1 gibi salınım yapıyor...Bu arıza ile çok uğraşmış biri olarak tavsiyem çokta kafaya takmamak ve fazla kurcalamamak ısıtıcı devresi ve sensör çıkışı direk ecuya bağlı en ufak kısa devre, yanlış voltajda pahalıya malolur...

Z3VbNA.png
En fazla hata verir ki arıza lambası yakar daha kötüsü olamaz. Ha hat yönü tersine akım verirseniz kısa devre vb durumunda belki ecuyu yakarsınız o kadar
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sorun şu, O2 hatası oluşuna enjektör zamanları değişmiyor artık. Alıyor kendini zengin karışıma sonra lpg motoru bozuyor diye ortalığa düşülüyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Hüseyin Koç yazdı:

Z3VbNA.png

bunun ecuda haritası var :) hangi mili volt değeri kaç derece vs diye yazılımla kapatılır  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Nette Çin'de hazır var. tr sitelerde bulamadım .tornacı yapar da tornacı kimdir tanımam :) körfezde. kullanan varsa yada temin edebileceğimiz tr de yer bilen resimdeki aparattan arıyorum.

27055a12e470e0653e3dc766db763224.jpg

çok basit bir parça yapılır sorun olmaz diş ölçüleri ve boy ölçüsü söylenirse yapılır 

yok sen uğraşma ben ben tornacı bulayım dersen eski üyelerde Hüseyin Pilaz var gebze Has köy sanayi sitesinde tornacı dükkanı var onun yanına gidersen hemen yapar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Teknik bir işe gerek yok . Sensör çalışıyor ama kat olmadığı için sabit gazda giderken felan on ve arka sensör aynı değerleri gördüğü için katalizör hatası veriyor. Bu aparat sensör önünü biraz keserek kat varmış efekti verip kandırıyor. eBay da ve varda tr de kolayda bulunan site yer varsa alıp kendim takacam. O yani

Işık yanık üstüne Sürmüyorum ama hata sildikce kullanın tarzına göre  100 km de felan tekrar yakıyor o yani 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

Sensör sıkılır ve turu sayılır. Yerinden çıkarılıp akışın olduğu noktaya metal plaka konabilir ama işçilik ister 

Abi bir rus sitesinde izlemiştim. Direnç ve kondansatörle filtre devresi ekliyorlardı sensörün + ucuna

Kondansatör ve dirençle filtre devresi yapıp kandırıyordu rusun biri

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Direnç işi sensör hatası için. Bende ona gerek yok bizde hata boş katdan

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Sorun şu, O2 hatası oluşuna enjektör zamanları değişmiyor artık. Alıyor kendini zengin karışıma sonra lpg motoru bozuyor diye ortalığa düşülüyor. 

Bu metal parca sadece ikinci sensorde is yapar zaten.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Teknik bir işe gerek yok . Sensör çalışıyor ama kat olmadığı için sabit gazda giderken felan on ve arka sensör aynı değerleri gördüğü için katalizör hatası veriyor. Bu aparat sensör önünü biraz keserek kat varmış efekti verip kandırıyor. eBay da ve varda tr de kolayda bulunan site yer varsa alıp kendim takacam. O yani

Işık yanık üstüne Sürmüyorum ama hata sildikce kullanın tarzına göre  100 km de felan tekrar yakıyor o yani 

Normalde 3 warm up periyodunda cıkar o hata.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3warm up 3 vakte kadar gibi bişi heralde ;)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

sinüs kosinüs tanjant kotanjant osilatör busilatör... 😁

oksijen sensörünü çıkar iki sıra inşaat teli sar, sık...

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ertan Çabuk yazdı:

keser le sıkıştırsın mı abi :D:D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ertan Çabuk yazdı:

Kaclik ter saracuk 😛 Ben bı sanayiye gideyim çözecem bu işi uzun zamandir uğramıyormusum onu anladım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 pul koy teflon bantla sar gitsin eskiden aparat mı vardı, başımıza taş yağacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaclik ter saracuk 😛 Ben bı sanayiye gideyim çözecem bu işi uzun zamandir uğramıyormusum onu anladım 

İnşaat teli dedik Mıstafa... demirciler kullanır..

Çağlar Bayur yazdı:

2 pul koy teflon bantla sar gitsin eskiden aparat mı vardı, başımıza taş yağacak

Yağacak mirim. genç nesil aparat kullanıyor hep. Nerdeeee o eski nesil

Ali Gök yazdı:

keser le sıkıştırsın mı abi :D:D 

Keser çalışmaz orda bea. O daha spesifik işlerin çözümünde devreye giriyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...