İçeriğe Yönlendir

Philips 47PFL6198K/12 LED TV Açılıp Kapanma Sorunu Çözüm Önerisi

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Evdeki Philips tv açılıyor 10 15 sn sonra kapanıp açılıyor, periyot halinde.

Durup dinlenince açıyorsun hah oldu diyorsun tekrardan başlıyor.

Gecenin bir yarısı çocukları uyuttum (sorumluluk sahibiyim kılıbık diyeni haşlarım :p )

TV yi koltuğa yatırdım.

Arka paneldeki yıldız vidaları söktüm.

Alt kısımda Philips yazısının olduğu yer kontrol merkezi orası da ayrıca sökülüyor. Onun fotosu temsili:

47PFL6198K_12-IMS-tr_TR?$jpglarge$&wid=1

Fleks mi denir kablolar var onları çıkardım. Arka panelde hoparlörün falan kablosuymuş.

Anakarta ulaştım baktım baktım hiçbişey anlamadım. Yanan birşey yok, patlayan bir yer yok ki bunu isteriz genelde :D

Neyse dedim klasik kolonyalı peçete pamuk iyice sağını solunu temizledim tozlar ve toz topakları vardı Her yerinin tozunu aldım. Gündelikçiyi bekleyemedim :fiuw:

TV yi topladım Ya Allah Bismillah dedim fişi taktım. 5 dakka oldu 5 saat oldu 5 gün oldu şükür sorun yok arka paneldeki düğmelerin çalışmaması dışında :D

Fotoğraf yok bir an önce işimi bitirip uyuma derdindeydim.

Toz topakları elektriklenmeye mi sebep olur yoksa topraklamamı yapar anlamadım. Lakin işe yaradı. Ya anakarttan ya tv den olurum dedim bozsam ev sigortası kullanıcı hatası diye öder miydi tv yi bilemedim :air_kiss:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Toz iletken değil. Öyle olsa tüplü ve öfkeli TV'ler yalan olurdu. Tuş takımı çalışmıyor dedin. Belki de power tuşu bozuktu basıyordu kendiliğinden. 

Duman çıkmamış. Olmaz 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Toz iletken değil. Öyle olsa tüplü ve öfkeli TV'ler yalan olurdu. Tuş takımı çalışmıyor dedin. Belki de power tuşu bozuktu basıyordu kendiliğinden. 

Duman çıkmamış. Olmaz 

Arka panele bağlıydı tuş takımı. Muhtemelen fleks kabloyu tam oturtamadım çok zorlandım o kısımda :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Plastik kilidi yukarı doğru kaldırıp flexible kabloyu çıkar veya tak 🍆

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim samsung led tv de kapalı konumda iken arada açılıyor ama görüntü/ses gelmiyor, siyah parlak ekran oluyor, 30 sn sonra filan kendi kendine tekrar kapanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

20 senelik lcd tv'miz var philips. Geç açılması dışında maşallah. Teknoloji sıkıntı mirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Biriken tozlar ısınan parçaların soğumasını engellerse sistem aşırı ısınma zannedip kapatıyor olabilir.

Metin Akbal yazdı:

Neyse dedim klasik kolonyalı peçete pamuk iyice sağını solunu temizledim tozlar ve toz topakları vardı Her yerinin tozunu aldım. Gündelikçiyi bekleyemedim :fiuw:

TV yi topladım Ya Allah Bismillah dedim fişi taktım. 5 dakka oldu 5 saat oldu 5 gün oldu şükür sorun yok arka paneldeki düğmelerin çalışmaması dışında :D

Toz topakları elektriklenmeye mi sebep olur yoksa topraklamamı yapar anlamadım. Lakin işe yaradı. Ya anakarttan ya tv den olurum dedim bozsam ev sigortası kullanıcı hatası diye öder miydi tv yi bilemedim :air_kiss:

elektriklenme ve ısınma iyi tozlanmaya sebep oluyor, tv etrafında hava akımı olursa faydalı olabilir. paneldeki düğmeler dokunmatik ise arada temassızlık vardır değilse soket oturmamıştır. bir gece yine uyku tutmadığında halledersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Güç düğmesi bozuktu yanlışlıkla iptal ettiniz kapanmıyor artık... Bu da bir senaryo :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim ofiste patronun philips led tv'si vardı. Alet 20-30dk'da bir donup kendini kapatıyordu. Tamire yolladık, ortaya çıktı ki, wireless kart anakartı zorlayıp panik yaptırıp sistemi kapattırıyormuş. Kablolu sistem de aynı karttan veri aldığı için, tüm network altyapısı iptal edildi aletin.

Philips'ler hep böyle mi acaba...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Samsunda aynı. Wifi fazla çalışıyor ise ana işlemci uçuyor. Kablo bağlı kullanıyorum, 3 yıldır tık yok. Wifi kapalı artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Samsunda aynı. Wifi fazla çalışıyor ise ana işlemci uçuyor. Kablo bağlı kullanıyorum, 3 yıldır tık yok. Wifi kapalı artık. 

Benim hayalet ekran için fikrin var mı abi? Akıllı ama eski model akıllardan, wi fi bağlı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim samsung led tv de kapalı konumda iken arada açılıyor ama görüntü/ses gelmiyor, siyah parlak ekran oluyor, 30 sn sonra filan kendi kendine tekrar kapanıyor.

Servet Aydın yazdı:

Neydi ki o. Unuttum 

:)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Nasıl görmedim bunu. Landı 80e al tv hediye yanında 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Nasıl görmedim bunu. Landı 80e al tv hediye yanında 

80 e alırsam hediye webastolu kabinli portif isterim :D 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

LG 47la660s de açılıp kapanma sorunu vardı anakart arızalanmış değişim oldu 7 aydır sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Plastik kilidi yukarı doğru kaldırıp flexible kabloyu çıkar veya tak [emoji533]

Duman demekki orayi yakmis ta kilit cikmamis [emoji848] Soylemesi ayip benim ambilight arka panelde takili onlar calisiyor sadece kontrol tuslari aktif degil.

20 senelik lcd tv'miz var philips. Geç açılması dışında maşallah. Teknoloji sıkıntı mirim [emoji4]

Garanti bitti ya basladik artik ufaktan ufaktan.

Biriken tozlar ısınan parçaların soğumasını engellerse sistem aşırı ısınma zannedip kapatıyor olabilir.
elektriklenme ve ısınma iyi tozlanmaya sebep oluyor, tv etrafında hava akımı olursa faydalı olabilir. paneldeki düğmeler dokunmatik ise arada temassızlık vardır değilse soket oturmamıştır. bir gece yine uyku tutmadığında halledersiniz.

Tv unitenin ustunde aslinda acik. Dokunmatik degil bastirmatik olandan. Arka panelde.

Güç düğmesi bozuktu yanlışlıkla iptal ettiniz kapanmıyor artık... Bu da bir senaryo [emoji4] 

Sokmeden once calisiyordu [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tamam çalışıyordu ama belki kendi kendine de basıyordu bağlıyken :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Evimdeki samsung lcd tv'de benzer sıkıntı var,tv'yi açıkkan belirli zamanlarda görüntü gidiyor ses var sadece bazen kanal değiştirince bazen açıp kapatınca görüntü geliyor,bi tanıdık sıkıntının büyük olduğunu kristal panel gibi bi yerden bahsetmişti pahalı bir parçaymış,neyseki sorunu çözdük tv'yi çocuklarımın gelişimi için kaldırdık 2-3 aydır evde tv izlenmiyor :)  ses yok görüntü yok misss....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Gecenin bir yarısı çocukları uyuttum (sorumluluk sahibiyim kılıbık diyeni haşlarım :p )

TV yi koltuğa yatırdım.

Arka paneldeki yıldız vidaları söktüm.

Alt kısımda Philips yazısının olduğu yer kontrol merkezi orası da ayrıca sökülüyor. Onun fotosu temsili:

47PFL6198K_12-IMS-tr_TR?$jpglarge$&wid=1

Fleks mi denir kablolar var onları çıkardım. Arka panelde hoparlörün falan kablosuymuş.

Anakarta ulaştım baktım baktım hiçbişey anlamadım. Yanan birşey yok, patlayan bir yer yok ki bunu isteriz genelde :D

Kullanın bir müddet bakalım ne olacak ilerde. Dediğiniz arızayı philipsler genelde anakarttan yapar. Birde tvnin sat kablosunda (f connector) kısa devre var mı ? 

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bir tane diyot var o patlamis benim monitorun basina gelmisti televizyoncu halleder

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Patlak malzeme varsa hiç çalışmaz 
Yok abi aynisiydi icerden diyot degisti duzeldi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Besleme kartındaki köprü diyorlarin sağlamlık testini yapın içinden biri bozuk olabilir. Orada da termik direnç vardır bozulan diyot varsa fazla yük binip korumaya alır güç gider soğur tekrar hazır duruma gelir. Besleme katını kontrol edin 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...