İçeriğe Yönlendir

Kamp İçin Isıtma

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Direk kamp bölümü olsa da altında toplasak diye başlayayım. Videoda anlattım elden geldiğince. Dağa bayıra çıkıp sosyetik kamp için büyük nimet olur kendileri. İlerleyen zamanlarda ilaveler olacak. İyi seyirler 

• Beğen 19
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Alet oldukça işlevsel görünüyor abi, test etmek lazım, malum önümüz bayram tatili. Egzoz çıkışı esnek borularla evin içinden geçen soba boruları gibi dumanı vermeden ısısı çadırlara dağıtılabilir.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Güzel bir alet, yalnız tanıtımı daha da güzel.

"Nasıl gördüm. Elim yandı. "

Bu cihazı dışarı mı bırakmak gerekiyor su dayanımı nasıl. Köyde falan kullanılır mı acaba evi ısıtmak için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Alet oldukça işlevsel görünüyor abi, test etmek lazım, malum önümüz bayram tatili. Egzoz çıkışı esnek borularla evin içinden geçen soba boruları gibi dumanı vermeden ısısı çadırlara dağıtılabilir.

Egsoz hattını çok fazla uzatmak iyi değil. Ya da geniş bir borudan tahliye edilmeli. Çadır vs içinde olmaz zaten. Bu kamp yaşamı için merkezi noktada dışarıda duracak. Alüminyum izoleli borular ile çadırlara direk sıcak hava dağıtımı olacak 

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Güzel bir alet, yalnız tanıtımı daha da güzel.

"Nasıl gördüm. Elim yandı. "

Bu cihazı dışarı mı bırakmak gerekiyor su dayanımı nasıl. Köyde falan kullanılır mı acaba evi ısıtmak için.

Emiş ve egsoz hattı dışarı alınır ise evde mükemmel sonuç verir. Ha ben verimi düşsün ama sıfır risk isterim derseniz cihaz dışarıda çalışır, 4lü port evin içine hava basar. Dışarıdan 0 derece ısıyı alıp içeri 50 derece verebilir ama tüketimi artar. 

İdeal olanı evin içinde doğru montaj yapılması. Tedbir olarak karbonmonoksit dedektörü bağlanabilir ki soba ile aynı riski var. 

Egzos borusu da ciddi ısı veriyor. O çıkışı fazla uzatmadan misal metal bir su kabından geçirerek peteklere sıcak su dağıtımı yapılabilir. 40mkare eve yeterli olur 5 kw fazla fazla 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Tuşlar iyi ses çıkartıyor kilik kilik kilik :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Akü

Servet Aydın yazdı:

Egsoz hattını çok fazla uzatmak iyi değil. Ya da geniş bir borudan tahliye edilmeli. Çadır vs içinde olmaz zaten. Bu kamp yaşamı için merkezi noktada dışarıda duracak. Alüminyum izoleli borular ile çadırlara direk sıcak hava dağıtımı olacak 

Emiş ve egsoz hattı dışarı alınır ise evde mükemmel sonuç verir. Ha ben verimi düşsün ama sıfır risk isterim derseniz cihaz dışarıda çalışır, 4lü port evin içine hava basar. Dışarıdan 0 derece ısıyı alıp içeri 50 derece verebilir ama tüketimi artar. 

İdeal olanı evin içinde doğru montaj yapılması. Tedbir olarak karbonmonoksit dedektörü bağlanabilir ki soba ile aynı riski var. 

Egzos borusu da ciddi ısı veriyor. O çıkışı fazla uzatmadan misal metal bir su kabından geçirerek peteklere sıcak su dağıtımı yapılabilir. 40mkare eve yeterli olur 5 kw fazla fazla 

O zaman egzozu güğümün altına verelim, sabah çay suyu hazır olur.

1- Kaç amper akü var içinde?

2- Pervane akü ile çalışıyor sanırım, kaç saat çalışır ortalama üzerindeki akü ile?

3- Aküyü nasıl şarj ediyoruz?

4- 4 lt yakıt ortalama ısı ayarında kaç saat çalışır acaba?

(Videoda saatte 0.24 lt demişsin demek ki 4 saatte 1 lt mazot yakar) (Merak edenler için bulunsun).

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

servet  abi bunun fiyatı nedir istanbuldan alırsak kaça alınıyor ali expresden alırsak kaca alınıyor 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

O zaman egzozu güğümün altına verelim, sabah çay suyu hazır olur.

1- Kaç amper akü var içinde?

2- Pervane akü ile çalışıyor sanırım, kaç saat çalışır ortalama üzerindeki akü ile?

3- Aküyü nasıl şarj ediyoruz?

4- 4 lt yakıt ortalama ısı ayarında kaç saat çalışır acaba?

(Videoda saatte 0.24 lt demişsin demek ki 4 saatte 1 lt mazot yakar) (Merak edenler için bulunsun).

İlk 5 dakika 130 watt, sonrasında 20 watt civarı tüketimi var. 60 ah akü fazlaca yeterli olur. Tam güçte 0.24 litre saat tüketimi. En düşük güçte 24 saat 4 litre tüketimi var. Sistemde akü yok

Erkan Işık yazdı:

servet  abi bunun fiyatı nedir istanbuldan alırsak kaça alınıyor ali expresden alırsak kaca alınıyor 

1500tl'ye mal oldu bana. Ülke içinde satışı yapan yer yok. İndirime denk geldim. 5 kw olanlar kargo dahil 2500 tlyi buluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne entel bişey oldun sen ya. 

Tüplü mangal, mazotlu ısıtıcı.

Ne anladık bu kamptan.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

nerde kaldı odun ateşi başında ısınma 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ayhan Asil yazdı:

Alet güzel Servet abi...

Teşekkürler Ayhan

Hüseyin Matur yazdı:

Çok güzel. Tüketim de harika.

Hodjam yeri ayarla kışın, geleyim dağ başına. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne entel bişey oldun sen ya. 

Tüplü mangal, mazotlu ısıtıcı.

Ne anladık bu kamptan.. 

2 ay sonra görürüm seni

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

nerde kaldı odun ateşi başında ısınma 

Çadırın içine odun ateşi olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Kamp denince aklıma gelen:

Ben?

Mert Yeldan yazdı:

Abi senin videolara dislike atan var ya o işte benim emoji3.png

Her yorum bir amin olsun. Sayfam yoğun saldırı altında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Alet çok güzel, tanıtım aletten güzel :) 

Webasto'lu bir araç cidden nimet, Caravelle'de çok isterdim Webasto olmasını.

OEM Webasto'lar çok iyi çalışıyor VW'de, sıfır alamadıkça bulması güç maalesef

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Videoyu görünce uzaktan içim ısındı [emoji23]

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Alet çok güzelmiş. 4 tane çadırı çok güzel ısıtır bu. Egzoz çıkışını da en sevdiğiniz arabaya verirsiniz.
Sanırım yapılış amacı karavanda kullanmak, doğru mu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Çok güzel makine imiş, ağırlığı taşıması nasıl.
Çekicin aletle bağlantısını kuramadım ama videoya dis atanlarla alakalı olabilir [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yusuf Berke yazdı:

Alet çok güzel, tanıtım aletten güzel :) 

Webasto'lu bir araç cidden nimet, Caravelle'de çok isterdim Webasto olmasını.

OEM Webasto'lar çok iyi çalışıyor VW'de, sıfır alamadıkça bulması güç maalesef

Landda çalışan bunun ufak olanı. 1kw ve kalorifer suyunu ısıtıyor 30 saniye içinde 

Fatih Keskin yazdı:

Hafta sonu kamp mı var dedi birisi

Suvu olmayan çadırı olmayan gelmesin ama 

Kemal Korkmaz yazdı:

Videoyu görünce uzaktan içim ısındı emoji23.png

😂😂😂

Çağlar Bayur yazdı:

😸

Ctesi diyorum 

Emre Şimşek yazdı:

Alet çok güzelmiş. 4 tane çadırı çok güzel ısıtır bu. Egzoz çıkışını da en sevdiğiniz arabaya verirsiniz.
Sanırım yapılış amacı karavanda kullanmak, doğru mu?

Çadır 

Selçuk Bakış yazdı:

Çok güzel makine imiş, ağırlığı taşıması nasıl.
Çekicin aletle bağlantısını kuramadım ama videoya dis atanlarla alakalı olabilir emoji3.png

Boş ağırlık 6kg civarı. Çekiç gizli özne ☠️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...