İçeriğe Yönlendir

100000 Km 1.5 Dizel'e Enjektör Temizleyici

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar 2015 model yakın zamanda aldığım 100000 kmdeki 1.5 dizel fiestaya sizce enjektör temizleyici koymalı mı? Geçmişte kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum fakat serviste yapılmış olmasına rağmen bakımları bakım fişlerinde yazmıyor. Doğal olarak kullanılmadığını düşünüyorum. Kullanırsam acaba enjektörlerde tıkanma vs olur mu diyede çekinmiyor değilim.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

2006 model fiestamı 90 binde filan almıştım daha sonra kaç kmdeyken hatırlamıyorum ama würth kullandım hemen akabinde enjektör oringleri kaçırmaya başladı arabayı dinleyen biri olduğum için hemen anladım ve oringleri değiştirmiştim. Bu temizleyici ile ilgisi var mı bilmiyorum ama daha sonra aralıklarla 180 bin km ye kadar kullandım bir sıkıntı yaratmadı satarkende motor durumu çok iyidi en ufak yağ eksiltme duman atma filan yoktu. Bence bu katkının faydası var zararı yok ama tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Metin Taşcı yazdı:

herhangi bi sorununuz yok ise başınıza sorun açmayın derim. 

Vasfi Gişten yazdı:

2006 model fiestamı 90 binde filan almıştım daha sonra kaç kmdeyken hatırlamıyorum ama würth kullandım hemen akabinde enjektör oringleri kaçırmaya başladı arabayı dinleyen biri olduğum için hemen anladım ve oringleri değiştirmiştim. Bu temizleyici ile ilgisi var mı bilmiyorum ama daha sonra aralıklarla 180 bin km ye kadar kullandım bir sıkıntı yaratmadı satarkende motor durumu çok iyidi en ufak yağ eksiltme duman atma filan yoktu. Bence bu katkının faydası var zararı yok ama tercih sizin.

Bir yanım 150 ml olan şişelerden alıp iki depoya böl az az kullan diyor. Diğer yanımda gerek yok risk almaya hele şuan ekonomik koşullarda malumken, iş açmaya çekiniyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Herhangi bir yüksek basınç enjektör içini gören katkının işe yaramayacağını bilir. 1000'de 1 o gören de. Temiz yakıt iyi yakıt filtresi ile hiçbir şey olmaz yakıt sistemine. Yanma odası temizliği yani kurum için kullanın şayet kullanacak iseniz. Onunda gereği yok, arada bir devirli motor kullanımı, kaliteli yağ kullanımı ile motor saat gibi işler. 

Şahsen tavsiye etmiyorum. Bunu derken de 0dan 500.kya kadar anahtar değmeden farklı marka araçlar kullanan biri olarak, az biraz dizel motorun işleyişinden anlayan biri olarak diyorum. Yine de tercih son kullanıcının 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Hiç bir işe yaramıyor onlar , enjektörleri söküp temizletmekten başka hiçbir hiçbir metot ve hiçbir üründen fayda görmedik.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Can Aktaş

Merhaba, 2012 model Renault Kangoo 1.5 DCI Aracım var her yıl düzenli olarak Würth enjektör temizliyicisini depoyu fulledikten sonra ekliyorum herhangibi bir sorun oluşturmadı. Depoyu doldur koy bence korkulacak birşey yok. 100.xxx km az değil çoğu insan ne olduğunu bilmiyor zaten koymamıştır.  2 ye bölme hiçbir işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Herhangi bir yüksek basınç enjektör içini gören katkının işe yaramayacağını bilir. 1000'de 1 o gören de. Temiz yakıt iyi yakıt filtresi ile hiçbir şey olmaz yakıt sistemine. Yanma odası temizliği yani kurum için kullanın şayet kullanacak iseniz. Onunda gereği yok, arada bir devirli motor kullanımı, kaliteli yağ kullanımı ile motor saat gibi işler. 

Şahsen tavsiye etmiyorum. Bunu derken de 0dan 500.kya kadar anahtar değmeden farklı marka araçlar kullanan biri olarak, az biraz dizel motorun işleyişinden anlayan biri olarak diyorum. Yine de tercih son kullanıcının 

Metin Taşcı yazdı:

herhangi bi sorunda maddi olarak destek olcak mısınız? 

Kesinlikle bende öyle düşünüyorum fakat çok fazla bilgi kirliliği bu durum için de geçerli. Bir an acaba dedim ama vazgeçtim. Sıkıntı olursa zaten sorun var mantığıyla belki denenir ama şuan sorun yokken denemek kumar oynamak olur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yılmaz Can Aktaş yazdı:

Merhaba, 2012 model Renault Kangoo 1.5 DCI Aracım var her yıl düzenli olarak Würth enjektör temizliyicisini depoyu fulledikten sonra ekliyorum herhangibi bir sorun oluşturmadı. Depoyu doldur koy bence korkulacak birşey yok. 100.xxx km az değil çoğu insan ne olduğunu bilmiyor zaten koymamıştır.  2 ye bölme hiçbir işe yaramaz.

2012 dci kangoo 105 bg. Motorin harici katkı konmadı, 310.kyı geçti bi 200.k daha rahat gidecek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Memnun olanda var olmayanda var her araç için farklılık gösterebilir en makul olanı bence temiz ve kaliteli yakıt arada birde gazı köklemek şahsen ben öyle yapıyorum şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...