İçeriğe Yönlendir

BMW'den Mercedes'e Şaka!.. :)

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Alman otomotiv devi BMW, Cadılar Bayramı dolayısı ile bir başka Alman şirket olan Mercedes'e bir şaka yapmayı planladı. Ancak BMW'nin Mercedes'ten aldığı cevap, şirketin pişman olmasına neden oldu.

zk82Vq.jpg

Her yıl 31 Ekim tarihi, dünyanın pek çok ülkesinde "Cadılar Bayramı" olarak kutlanıyor. Ülkemizde çok da popüler olmayan ancak son birkaç yıldır bazı etkinliklerin düzenlendiği bu bayram, ilginç kostüm ve özellikle de bal kabağı kullanılarak oluşturulan süslemelerle kutlanıyor. Bu yıl kutlamalara, otomobil sektörünün devleri BMW ve Mercedes de dahil oldu. Ancak ne var ki BMW, ezeli rakibi Mercedes'e şaka yapmak isterken çok da istemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Cadılar Bayramı'nın kutlanmasında şakaların rolü büyüktür. Genellikle küçük çocuklar bu bayramda kapı kapı dolaşıp "Şeker mi şaka mı?" sorusunu yöneltirler. Eğer ev sahibi "Şaka" derse çocuklar türlü şakalar yaparlar ve karşılıklı olarak eğlenirler. Aslına bakacak olursak BMW'nin yapmak istediği şey de tam olarak buydu. Ancak Mercedes'in ciddi tavrı ve iğneleyici sözleri, BMW'yi derin bir suskunluğa itti.

İki otomobil devi arasındaki ufak çaplı gerilim, Twitter üzerinde yaşandı. Alman otomotiv şirketi BMW'nin ABD için oluşturulan resmi Twitter hesabından, şöyle bir paylaşım yapıldı;

Şimdi her otomobil, en sevdiği süper kahraman gibi giyinebilir.

3Xm3mC.jpeg

Bu paylaşım, kısa bir süre içerisinde BMW USA takipçilerinin dikkatini çekti ve binlerce etkileşim aldı. Mercedes, konuyla ilgili olarak bir süre sessiz kaldı ancak en sonunda bombayı patlattı ve BMW'ye şu cevabı verdi;

Bu gerçekten korkunç bir kostüm. Özellikle de radyatör ızgarası...

YTId3D.jpeg

Üstelik Mercedes, BMW'ye verdiği bu yanıtı retweetledi ve böylece kendi profil sayfasında da görüntülemiş oldu. BMW, Mercedes'in bu yanıtına karşı herhangi bir karşı cevap vermedi.

Kaynak: webtekno.com

Sizce Mercedes mi BMW mi? 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

En sondaki sorunun cevabı yok :) (şimdi yine fanatik cevaplar gelir :D )

Hiç BMW sahibi olmadım, her iki aracı kullananlar varsa onların yorumu daha objektif olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bmw kullanıyorum 3. Bmw hep Mercedes alma niyetimle çıktım hep bmw aldım. Rahmetli amcam Mercedes'te w116 w123 w124 w126 hepsinin ahşap trim bölümü şefiydi hep istediğim Mercedes. 

Kuzenimde Unimog kısım pazarlama müdürü idi ona sordum hep Bmw mi Mercedes mi, Almanyada bütün soygunlar Bmw ile olur derdi hep bana. 

İki markayıda kullanmış biri olarak Bmw sürücü zevklerine yönelik dtc tam devre dışı bırakabilme bile şu koca F10 kasada bazen eğlenceli yapıyor arabayı gerisi her açıdan Mercedes gerisi ama benim için Bmw 5'ten Mercedes E serisinden sonra başlıyor alt modeller iki markada satılsın gitsin mix arabalar motor olsun trim olsun şanzıman olsun vs. Biraz bu konuda takıntılıyım yada ben.

İşin özü her zaman E serisinden sonra Mercedes. Kısa öz.

Mercedes'te çok güzel cevap vermiş ayrıca Bmw sosyal medya ekibi soğuk su içmiştir o cevaba ön panjurlar bütün eleştirmenlerin çok takıldığı konu

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

x7 yi gördüyseniz burun delikleri kocaman amcalar gibi bir tasarımı var. berabat ötesi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Katılıyorum, Merso E den Bmw % ten başlar :

tabii eski E ler eski 5 ler, şimdikler  D den E ye , 4.5 tan 5 e gibi, eski kalite yok ...

Dogan Arsiray yazdı:

x7 yi gördüyseniz burun delikleri kocaman amcalar gibi bir tasarımı var. berabat ötesi.

5c04d7ebae298b8198877f47

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

BMW böbrekleri ni yakın zamanda değiştirir umarım görüntü kirliliği.
Ne Mercedes nede BMW alacak param yok gerçi alırım ama evsiz kalırım [emoji1] ama yeni BMW lerin ön panjur u çok kötü yaa Mercedes haklı cevap tam kapak olmuş [emoji122]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Farkındaysanız böyle atışmalı şakalaşmalı reklamları hep bmw yapıyor ya da başlatıyor. Sanırım hazmedemediği bir şey var. Yoksa büyükler küçükleriyle şakalaşmaz. Cadılar bayramında olduğu gibi. Çocuklar büyüklere şaka mı şeker mi diye soruyor değil mi :) 

bu arada böbrek yetersizliğinden dolayı organ büyümüş diyorlar  Izgaranın şişme sebebi oymuş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

Alacak olanda 70 üstü zaten ☠️

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yıllardır tanıdığım motor ustası derki bmw cep düşmanı, merso cep dostudur. Tıpkı insanlar gibi gençken parayı har vurup harman savurur, çoluk çocuğa karışınca tasarruf etmeye başlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Bir arkadaşım hep şunu derdi BMW süslü avrat, Mercedes ise ev hanımı. :)

Ben hepsini beğeniyorum Audi de dahil. Benim bulunduğum İnegölde genellikle BMW 5.20 yaygın adeta Şahinden çok desem yeri var. Para olsa sanırım Mersoyu seçerim çünki bir dünya para verdiğim arabada en sorunsuz hangisi ise onu tercih etmek isterim. Sorunsuzlukta Mercedes daha iyi diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Alacak olanda 70 üstü zaten ☠️

Munih te galeride 98 bin euro idi!!?? Saka gibi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bmw metresin,
Mercedes eşin,
Audi ise sana platonik aşık bir kadın, sana aşık ama senin onda gönlün yok [emoji23]

Mercedes ağır bakımlar haricinde cep dostu, yakıt düşmanı.
Bmw yakıt konusunda cep dostu, diğer hallerde nasıl bilmiyorum.
Ama illede BMW diyorum, Mercedes hep ağırbaşlı gelmiştir bana.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yıllardır tanıdığım motor ustası derki bmw cep düşmanı, merso cep dostudur. Tıpkı insanlar gibi gençken parayı har vurup harman savurur, çoluk çocuğa karışınca tasarruf etmeye başlar.

Bizim ülkemizde bunlara bineceksen cebini düşünmeyecek kadar zenginsindir. 😊

Ali Cihangiroğlu yazdı:

5c04d7ebae298b8198877f47

Şuna benziyor.

rVWOX2.jpeg

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Bence burada BMW  Mercedes'ten çok daha küstahça davranmış. BMW'nin yeni ızgara tasarımını beğenen var mıdır inanın ki bilemiyorum. 

Bu arada her ne kadar aynı sınıf olmasa da ikisini de kullanmış birisi olarak diyorum ki; otomobilde RUH arıyorsanız BMW, geri kalan her şey için Mercedes.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eski mercedes BMW kıyası olsa neyse de 2009 sonrası mercedesler de BMW gibi . Hani uzanamadigi ciğere mindar diyor diyen olacak ama al birini vur ötekine. En basitinden reno ortaklığı ile yapılan motordan vazgeçti ama o ara satılan c180 dizeller hiç olmadı mesela. AMG paket diye gırla araba yaptılar gerçek AMG ile alakasi yok takozdan süspansiyon ile sportiflik mi olur. Vs vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Bmw nin yaptığı en iyi reklam filmi bu M5 reklamıdır. 

Bu da audi'nin reklam filmi. 

Bu ikisine hayranım.  Müthiş bir ince zeka. 

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Audi'nin reklamı şahane. Birde Porsche'nin bir reklamı vardı o da hayranlık uyandıran bir reklamdı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla Audi o reklamı hangi modele atfetmis bilmiyom da bı yanlışlık eseri A3 sportback aldım. Ne tipinde alfa estetiği ne Mercedes konforu vardı. BMW ve volvoya o kadar süre binmedim diye o yorumlara girmicem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bahsettiğim Porsche reklamını bulamadım ama buna denk geldim güzelmiş. 😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bu işin vakkosu temalı reklam. Bmw böyle bi reklam yapamazdı mesela 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...