İçeriğe Yönlendir

Uzun Vadeli Yatırım

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Tahir Ak

Uv yatırım deyince ilk aklıma gelen temettü verimi yüksek bist 30 veya 100 şirketleri. Hem hisse birim fiyatı değerlensin hem sana her sene kardan pay versin.

Bı arkadaşım TEB ye varant işine mi ne girmiş. Kaldiracli bilmemneli. 50 bin TL ek hesap açmışlar sonra  parayı bı kac takla ile TEB te nasıl oldu ise 200 bin limit haline getirmiş. Çözemedim o kısmı ama bı baktım 200 bin TL lik ek hesabı olmuş. Neyse borsaya daldı büyük oynayacaz değişik kağıtlar felan koza moza bisiler sayıkliyor bana da laf çarpıtiyor sen nasil bankacısin diye. Dedim su kazandığın paralarla bı masa kur artik . Sonra 2000 TL ek hesap faizi ödedim diyordu ana paradan zararı tam söylemiyor [emoji4] suan 100 bin kredi olsa da borçları toplasam muhabeti ile çay ismarlayom [emoji4]

bende borsa bı kadar [emoji4]
O borsaya girmemiş tank topuna kafa atmış. Borsa bu değil
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tr saatiyle 22.00'de Trump ne diyecek bir de ona bakalım. Adamın dengesizliğini göz önüne alarak.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Tr saatiyle 22.00'de Trump ne diyecek bir de ona bakalım. Adamın dengesizliğini göz önüne alarak.
Heyecanla bekliyoruz. Oğlum bu sene work and travel a gidecekti. Üniversiteler tatil edildi, büyük ihtimal gideceği tarihte sınavları bitmemiş olacak. Pazartesi vize görüşmesi var ve vize randevusu alındıktan sonra para iadesi yapılmıyor. Trump baba vizeleri durdurursa bana 13-14 bin TL kazandıracak diye umuyoruz.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Abdurrahman Salman yazdı:
Sinan Akgöl yazdı:

Heyecanla bekliyoruz. Oğlum bu sene work and travel a gidecekti. Üniversiteler tatil edildi, büyük ihtimal gideceği tarihte sınavları bitmemiş olacak. Pazartesi vize görüşmesi var ve vize randevusu alındıktan sonra para iadesi yapılmıyor. Trump baba vizeleri durdurursa bana 13-14 bin TL kazandıracak diye umuyoruz.

Dilerim kazandırır, acil durum ilan etme vs gibi ihtimaller konuşuluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Allah onlarında bizimde yardımcısı olsun, para bir şekilde yerine konur.Acil durum yada olağanüstü hal gibi durumlarda para yanar diyor sözleşmedeki küçük yazılar.
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Abdurrahman Salman yazdı:
Sinan Akgöl yazdı:

Allah onlarında bizimde yardımcısı olsun, para bir şekilde yerine konur.Acil durum yada olağanüstü hal gibi durumlarda para yanar diyor sözleşmedeki küçük yazılar.

Ve acil durum ilan edildi.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Sinan Akgöl yazdı:

OHAL geldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Saygın Can Oğuz yazdı:

Altın büyük çözülme içinde, dolar iyi gidiyor, piyasa çok karışık.

Dolar da aşağıya giderse esas cümbüş o zaman başlar altında...😀

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Akgöl yazdı:

Etti

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Osman Yücel Çetin yazdı:

Dolar da aşağıya giderse esas cümbüş o zaman başlar altında...😀

Negatif tepki vermedi şu ana kadar stabil ve yükseliş eğiliminde duruyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Şuan altın düşüyor, sebebi dolar likit ihtiyacını karşılamak için paniğe gerek yok :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

Almanya ikinci liginden uzak durun.

Sen tavan barı baksana :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yıllar önce 10 liraya Doas almak için Altını gramı 127 liradan bozdurmuştum.

Doas şu an 7,50₺ gram altın 315₺

Ama şu an Doas artabilir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Emre Şimşek yazdı:

Yıllar önce 10 liraya Doas almak için Altını gramı 127 liradan bozdurmuştum.

Doas şu an 7,50₺ gram altın 315₺

Ama şu an Doas artabilir.

Borsa uzun zamandır bu kadar dibi görmemişti. Alım Fırsatı olabilir. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

İBB seçim iptali sürecinde inilen 83.000 seviyesi canlandı gözümde 8 hisse aldım hepsi fena prim yaptı ama korkudan az almıştım...😫

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Borsada Tarihî bir olaya şahit olduk. hemen hemen tüm kagitlar Neredeyse %50 oranında geriledi, Fakat bu kaos ortamını daha önceden tahmin edip , gıda ile ilgili bir kağıt alsaydı aynı oranda kâr elde edecekti. Hisse senedi almak biraz Bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Tavsiyem yüklü miktarda girilmemesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Fatih Evcin yazdı:

Borsada Tarihî bir olaya şahit olduk. hemen hemen tüm kagitlar Neredeyse %50 oranında geriledi, Fakat bu kaos ortamını daha önceden tahmin edip , gıda ile ilgili bir kağıt alsaydı aynı oranda kâr elde edecekti. Hisse senedi almak biraz Bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Tavsiyem yüklü miktarda girilmemesi.

Vatandaş BİM'den makarna alsın ben hissesini alacağım pazartesi. Rekor kar bekliyorum bu ay. Adamın biri dün 1,5 litrelik bütün ayranları almış gidiyordu. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bitcoin ethereum yana yattı camura beraberce battık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Zamanında bozdursaydin uçuyordu şu aralar battı.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Yücel Çetin yazdı:

Vatandaş BİM'den makarna alsın ben hissesini alacağım pazartesi. Rekor kar bekliyorum bu ay. Adamın biri dün 1,5 litrelik bütün ayranları almış gidiyordu. :) 

total kar değişmez, panik ile aşırı dayanıklı tüketim malzemesi alımında. aşırı aldığını uzun sürede tüketeceği için uzun dönemde toplam alım aynı kalır

Okay Kaygusuz yazdı:

batırıldı, ülk emerkez bankaları yer altı örgütlerine karşı bayrak açtı, sonra ormanlarda yangın neden çıkar konusu gelir akla.....

Saygın Can Oğuz yazdı:

Altın büyük çözülme içinde, dolar iyi gidiyor, piyasa çok karışık.

dengeler hızla değişiyor, eskiden 7 yıl sürerdi şimdi 7 ay, ona uyum sağlamakta zorlanıyoruz,

zeta kuşağı için normal, aslında onlar takip te etmedği için anormali bilmiyor :)

cümle ağır oldu kusura bakılmasın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Bakırel yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:

Zamanında bozdursaydin uçuyordu şu aralar battı.

İşte o zamanı denk getirmek asıl mesele :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

.. saydık ile biten hesap ile kar/zarar hesabı yapılmaz mesela. realize olmuş getiri ile yapılır. çok sık yapılan bir hatadır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Hem ABD'de resesyon ilan edilip hem dolar nasıl sürekli yükseliyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Saygın Can Oğuz yazdı:

Hem ABD'de resesyon ilan edilip hem dolar nasıl sürekli yükseliyor?

yeni dünya düzeninde anlarız. kuzey kutbu ile güney yer bile değiştirebilir artık

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...