İçeriğe Yönlendir

Lassa Driveways Lastik Değiştirmeye Değer Mi ?

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten

İkinci el Honda Civic 2013 model araç aldım lastikler nisan ayında alınmış 2019 üretim tarihli Lassa driveways. Araç içeri çok yol sesi alıyor polodan buna geçince çok rahatsız etti. İnternette biraz araştırma yapınca zaten herkesin şikayet ettiği ortak konu aracın çok yol sesi aldığı. Acaba lastik değiştirsem yol sesi için küçükte olsa bir çözüm olur mu ? Daha önceki arabalarımıza hep Goodyear egp lastikleri almıştım bunada aynısını alsam gereksiz masraf yapmış olur muyum elimdeki lastikleri iyi paraya satabilir miyim ? Civic te iyi lastik deneyimleyen arkadaşlar yada denemese bile fikri olanlar yarımdımcı olursa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Civic içeri yol sesi alır. Sizde arastirmisssiniz. Kışlık lastikler yazlık lastiklere göre daha seslidir. Lastiği değiştirmek yol sesini belkide farkedemeyeceginiz oranda azaltır. Lastik değiştirmek yerine yalıtım yaptırın. Sürekli rahat edin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Lastikler yeni imis. az ses yapan lastik alsanız dahi çok az olumlu yönde etki eder ki sahsimca değiştirmeye değmez.tercih sizin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Aynı lastiği bende kullanıyorum. Lastikleriniz çok yeni değişmenin gereği yok bence.

Onun yerine davlumbazları söküp içlerine yalıtım yapın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Driveways :angry: Fokuza (2012) almıştım gürültüsünden illallah demiştim. Fokuz içeri ses alır diyeceklere cevap, üzerinde 5 yıllık contiler vardı, bu lastikleri söküp driveways takınca şoka girmiştim. Ses seviyesi 72 idi galiba. 68 olan lastik almalı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Doğru dürüst fark etmeyecektir, yaptığınız masrafa değmez.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Boşuna masraf diyen çoğunlukta olsada lastiği tecrübe etmiş Önder  beyin yorumundan sonra elimdekilere müşteri bulabilirsem değiştirmeyi düşünüyorum. Değiştirme durumum olursa hangi lastiği önerirsiniz benim dikkatimi çekenler bunlar.

Goodyear egp 68db yakıt B ıslak per. A

Michelin primacy 4 69db yakıt C ıslak per. A

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

205/55/16 lastikleri bugün değiştiriyorum. Allah nasip ederse uzun sure kullanmayı düşünüyorum bu arabayı lastiklerde yeni hep aklımda kalacaktı. Bir müşteri çıktı lastikçide buluşcam iş çıkışı ben yeni lastik alıcam  benden çıkan lastikleri kendi aracına taktıracak direk. Daha sonra yorumda yazarım bu ikilemde kalacak olanlara fikir olur. Alacağım lastik goodyear egp 68db

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Arkadaşlar dün lastikleri taktırdım üzerine 100km den fazla yol yaptım ve beklentimin üstünde bir ses azalışı oldu. Hem ıslak zemin performansı hemde sessizliği için iyiki değiştirmişim diyorum. @Önder Özcan yorumunuz için tekrar teşekkür ederim siz yazmasaydınız çoğunluğa uyup değişim yapmayacaktım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Vasfi Gişten yazdı:

Arkadaşlar dün lastikleri taktırdım üzerine 100km den fazla yol yaptım ve beklentimin üstünde bir ses azalışı oldu. Hem ıslak zemin performansı hemde sessizliği için iyiki değiştirmişim diyorum. @Önder Özcan yorumunuz için tekrar teşekkür ederim siz yazmasaydınız çoğunluğa uyup değişim yapmayacaktım. 

Hayırlı olsun. Yeni lastiğin sessiz olması ve aradaki farkın anlaşılması çok iyi olmuş. Goodyear aldınız di mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun. Yeni lastiğin sessiz olması ve aradaki farkın anlaşılması çok iyi olmuş. Goodyear aldınız di mi?

Teşekkürler evet goodyear efficientgrip performance lastikleri taktırdım 68db

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...