İçeriğe Yönlendir

Bu Araç Pert mi Sizce?

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Selim Kaya

Geçmiş olsun Eyüp hocam. Yeni gördüm konuyu. Sonlara doğru canım sıkıldı benim de. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tramerde çıkıyor diye cam değiştirmeyen müşterilerim var
Bu şekilde düşünenler için muafiyetli kasko tam isabet olur aslında

Kimmiş onlar :D :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Recep Selim Kaya yazdı:

Geçmiş olsun Eyüp hocam. Yeni gördüm konuyu. Sonlara doğru canım sıkıldı benim de. 

Sağolasın @Recep Selim Kaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kimmiş onlar [emoji3] :blush:

Çook :)
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Tekrar geçmiş olsun. Eğer itiraz açılırsa iyi bir avukat ve polislerden rica ederek şahitlik kurtarabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Çetin

Babamı sigortadan aramışlar ve tutanaktan feragat etmesini mahkemeyle falan uğraşmaya değmediğini söylemişler. 😆 İlginç. Araba pert olmuş vazgeç diyorlar. 🤔

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eyüp Çetin yazdı:

Babamı sigortadan aramışlar ve tutanaktan feragat etmesini mahkemeyle falan uğraşmaya değmediğini söylemişler. 😆 İlginç. Araba pert olmuş vazgeç diyorlar. 🤔

Sigorta böyle bir arama yapmaz.. 

Feragat edince ne olacakmış ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Dogan Arsiray yazdı:

demekki toplanabilecek ayarda.

Yok üstad aracın toplanması değil mesele. Babama al arabanın hurda halini mahkemelik olmayalım diyorlar. Kendin yaptır bizden birşey isteme diyorlar.

Mehmet Ozyurek yazdı:

İşte bende aradım saydırdım sigortaya böyle arama mı olur diye. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

bizi aramıştı birileri ya? serviste çıkacak ek maliyeti siz ödeyecekmişsiniz diye. :)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Dogan Arsiray yazdı:

bizi aramıştı birileri ya? serviste çıkacak ek maliyeti siz ödeyecekmişsiniz diye. :)

Bizi arayan komple siz ödeyecekmişsiniz diyor. 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

Onu servisin sigortacısı aramıştır :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

insanların bu tarz rahatlığına bayılıyorum, telefonda olmaz gelsene dediniz mi mesela? :bambam3:

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

insanların bu tarz rahatlığına bayılıyorum, telefonda olmaz gelsene dediniz mi mesela? :bambam3:

Çağlar abi ah bir karşıma çıksa bunu diyen yapacağımı biliyorum da ben. 🤬

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Eyüp Çetin
Eyüp Çetin yazdı:

Arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum. Tutanak sonucu %100 karşı tarafa suç verilince tutanağı imzalayarak hatasını kabul eden şoför şimdi okumadan imzaladığı gerekçesiyle itiraz edecekmiş sonuca. Sizce itirazına olumlu dönüş yapılır mı? Bu konuda bilgili olan arkadaşlar cevap verebilir mi rica etsem?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Okumadan imzaladım diye bir şey olmaz.. O ifadeyi kendi yazmış kabul edilir. Ayrıca, ifade tek belirleyici unsur değildir. Kroki de önemlidir.. 

Ancak. 

Mahkemeye falan giderse bence bozulabilir çünkü ortada bir çarpışma yok. Bir çarpışma noktası yok. Kusuru belirleyen bir belirti yok. 

Eyüp Çetin yazdı:

Olay yerine gelen polislerin şahitliği var. Tutanak yazılırken onlar varmış. Hatta babam onların yanına gitmiş. Rahat ol sigortayı deldirmemek için yapıyordur demişler.

Mahmut Yıldız yazdı:

Tutanağı kim tuttu, yazı kime ait?

Eyüp Çetin yazdı:

Tutanağı taraflar tuttu. Yazılar kendilerine ait.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Polisler tutanağa şahit olarak yazılmadıysa sonradan şahit olmazlar.

Olaydaki son gelişme şu şekilde. Hakim, olay yerine gelen polislerin ifadelerini istiyor. Onlar da olayı olduğu gibi anlatıyor. Karşı tarafın suçunu kabul ettiğini, tutanağı bizzat kendisinin doldurduğunu söylüyor. Maalesef pandemi nedeniyle yavaş ilerliyor süreç ama yapacak bir şey yok. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ödeme aldınız mı yoksa oda mahkeme sonucunu mu bekliyor?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Olaydaki son gelişme şu şekilde. Hakim, olay yerine gelen polislerin ifadelerini istiyor. Onlar da olayı olduğu gibi anlatıyor. Karşı tarafın suçunu kabul ettiğini, tutanağı bizzat kendisinin doldurduğunu söylüyor. Maalesef pandemi nedeniyle yavaş ilerliyor süreç ama yapacak bir şey yok. 
Gecmisolsun peki araba nerede
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Levent Güzelkalp yazdı:
Eyüp Çetin yazdı:

Gecmisolsun peki araba nerede

Teşekkürler. Araba satıldı çoktan. Verilecek karar lehimizd olursa sovtaj bedeline göre hesaplanacak her şey. 

Selçuk Bakış yazdı:

Ödeme aldınız mı yoksa oda mahkeme sonucunu mu bekliyor?

Zaten ödeme alamadığımız için mahkemelik oldu olay. Adam orada polis eşliğinde tutanağı doldurup hatasını kabul ediyor ama sonra ben yapmadım zaten tutanakta ki yazı da bana ait değil diyor sigortaya. Onlar vermeyeceklerini söylüyor. Bu yüzden mahkemede halen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zaten ödeme alamadığımız için mahkemelik oldu olay. Adam orada polis eşliğinde tutanağı doldurup hatasını kabul ediyor ama sonra ben yapmadım zaten tutanakta ki yazı da bana ait değil diyor sigortaya. Onlar vermeyeceklerini söylüyor. Bu yüzden mahkemede halen. 

Tutanağa itiraz farklı bir boyut.
Ancak benzer bir kazada kazaya sebebiyet veren araç kusurlu bulunmuştu.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tutanağa itiraz farklı bir boyut.
Ancak benzer bir kazada kazaya sebebiyet veren araç kusurlu bulunmuştu.

İnşallah burada da öyle olur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

sonu benzemesin de, zamanında araba tamir olmuş bitmiş tam ödeme çıkacakken karşu taraf aynı şekilde dilekçe verdi, kasko ödemedi. o dilekçeyi sebebp gösterdi mahkemede, ve ödemedi, müşteri ustaya cebinden ödemişti zar zor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...