İçeriğe Yönlendir

Telefonum 3G de Çekmiyor

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

İyi geceler. Oda da telefonu otomatik şebeke modunda kullanamıyorum, telefon galaxy S4 i9500

Şebeke modu otomatik iken çağrı gitmiyor gelmiyor, yalnızca gsm yaptığım zaman şebeke modunu sinyal geliyor ama bu sefer de mobil internet çok yavaş. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Operatör kaynaklı gibi görünüyor.
Sinyal gücünü sese verdikçe internet hızı azalır.Tersi de geçerli tabii ama biz bunu hissetmeyiz.
Ayarlar/Telefon Hakkında/SIM Durumu ekranında Sinyal gücü kaç dbm görünüyor ? Bunu gsm/3g/4.5 için ayrı ayrı tespit edip yazın.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aynı operatör farklı sim kart ile deneyin birde farklı operatör sim kartı ile deneyin. Cihazda mı simde mi sıkıntı böylelikle görünür.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aynı telefon ve aynı sorun var bizde de. Kapalı ortamda çok zor çekiyor. Arada bir gelip gitmeler vs. Samsung fanatiği bile çileden çıktı ve Huawei ile devam ediyoruz artık. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Muhammed Orak yazdı:

Otomatik yapınca sorun başlıyor 

https://photos.app.goo.gl/QKecCy18kfJ5G2bW6

Böyle oluyor sinyal değerleri. 

Operatör sinyali iyi. Telefonun bunu kullanamıyor. Muhtemelen donanım arızası. Güncellemeden sonra mı böyle oldu ? Sıfırlama sorunu çözebilir belki. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Selçuk Keleş yazdı:

Operatör sinyali iyi. Telefonun bunu kullanamıyor. Muhtemelen donanım arızası. Güncellemeden sonra mı böyle oldu ? Sıfırlama sorunu çözebilir belki. 

Telefonum bozuldu uzun süre yattı en son ekran  alıp taktım şimdi böyle oldu, Rusya rom yükledim düzelir diye ama sifirlamadim tam direk üzerine kurdum, temiz kurulum yapmalimiydim? 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Muhammed Orak yazdı:

Telefonum bozuldu uzun süre yattı en son ekran  alıp taktım şimdi böyle oldu, Rusya rom yükledim düzelir diye ama sifirlamadim tam direk üzerine kurdum, temiz kurulum yapmalimiydim? 

Ben denedim. Sonuç olumsuz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...