İçeriğe Yönlendir

Tesla Cybertruck

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aha bizim yerli oto diilimi bu, hani tesla tokatlayacak olan, gerek kalmadı gerçi, tesla kendi kendini tokatladı, yine geç kaldık....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marsa bunu da gönderecek galiba

İçinde de hiç bir şey yok.
Sadece bir tane 14 inç ekran.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu güzelliğe bak 

bayrak var sağda gıcık oldum ama yapacak birşey yok, adamlar yapmış biz bakmışız, halada bakıyor birde üstelik bu mal yüzünden kavga ediyoruz :i-ih:

birde bu olay vardı bir zamanlar...

birbirimzle kavga edeceksek bunun için edelim, neden bu haldeyiz diye....

yuzde-yuz-turk-mali-diyen-akp-tuzla-039-

İlk TÜRK otomobili Devrim'di, kapatıldı. Şimdi sıra Türk Malı TUZLA JİP'e geldi...

TÜRK MALI İDİ, ÜRETİYORDU

Yıllar sonra, 1988’de, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri ortak projesi harekete geçirildi. Tuzla’da, “Askeri Jeep (jip) Üretimi”…
Ve Tuzla Jeep Fabrikası, 1990’da seri üretime geçti. 15 yıldan fazla sürede, yerli 13 bin kadar askeri jip üretti, çeşit çeşit; her ihtiyacı karşılayan…

Sonra, 2006’da, üretim durduruldu, hiçbir açıklama yapılmadan!..
“İhtiyaç yok” denildi. Artık ihtiyaçlar daha pahalıya gelen ithal araçlarla gideriliyor…

Tuzla üretimi askeri araçlar halen TSK’da kullanılıyor. Bu üretimlerin ayrıntıları, “askeri proje” olması nedeniyle saydamlıktan uzak tutuldu. Üretimin neden durdurulduğunu değil kamuoyu ve basın; projede görev alan askeri ve sivil uzmanlar dahi anlayamadı, açıklayamadı.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ah ahh onuda okumalı okuduğunu anlayıp uygulamalı ama nerdeeee....  bizim daha çoook okumamız lazım, ama daha önce aynaya bakıp kendimizle barışmamız lazım... okumalıyız ve gezmeliyiz, ömrümüz yettiğince hemde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu güzelliğe bak 

bunun tam modeli nedir acep, seri 3 mü buda,kutu gibi araba :) dağ evi yaparsam  tam bana göre vallahi, sök takıda çok olur ohh ne güzel, dağıt topla sil parlat oh ohh, neyse bugün kutulardan gidiyoruzya hayırlısı artık, taktım kutuya ....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunun tam modeli nedir acep, seri 3 mü buda,kutu gibi araba :) dağ evi yaparsam  tam bana göre vallahi, sök takıda çok olur ohh ne güzel, dağıt topla sil parlat oh ohh, neyse bugün kutulardan gidiyoruzya hayırlısı artık, taktım kutuya ....

Yapılı bi tane var arkadaşta al dursun değerini kaybetmez

seri2 bunlar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Yapılı bi tane var arkadaşta al dursun değerini kaybetmez

seri2 bunlar

şimdi bunu alsam evde harp çıkar vallahi, hanım bekliyor ona araba alayım diye, ben diyorum hanım bekle biraz ikimizde tatmin edecek birşey alayım olay kapansın, şimdi bunu alsam ohh ne güzel bana uğraşacak iş çıkacak ama hanım çıramı yakar vallahi :D 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun söküp takacak bi yeri yok. emoji23.pngemoji23.png

var var, şase üst kısım ayrılacak, mekanik herşey sökülecek, motor iyi değilse tam dağıtıp toplayacağım, gerekenler yenilenecek, olmayanlar bulunacak sipariş beklenecek sinir olunacak, gümrükle uğraşılacak , sonra alacığım elime servis kitapçığını, tek tek her parçasını sil parlat torkkunda sık tak topla boya parlat ohooooooooooooo çok iş var çok, bu beni bayağı oyalar, hatta söker eve bile taşırım birazını balkonda yaparım, sonra bunu toplayıp çıkacaksın yola, ne zevk verir bilirmisin :) ama hanım vurur beni :D

ah bee, bizim ülkede olsa böyle şeyler...

9468ac37f43183467443da98ac84299b.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok ters zamandayım vallahi, alıpta bakamam, laf anlatamam, açıklayamam ama yazdım  kenara, aklımın bir köşesinde duracak tetikte....

link falan varmı bari bakayım hele :tongue:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

vallahi şekil alet, ama işi var biraz sanki, alsak koyacak yer yok evde değilim yazık olacak sokakta, kediler yuva yapar mındar ederler valla, Altınolukta sahilde arada bir jip var, görsen ne halde senelerdir, her gördüğümde acırım arabaya, bunu almam için yer lazım, hobi işi evet ama uğraşmam lazım, tam benlik ama şuan uygun zaman değil ne yazıkki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

İlk siparişi veren Türk...

hayırlı olsun ne diyelim artık :)

ama tasarımsal olarak baktığımızda fonksiyonlar falan, bakış açısını değiştiğimizde ortada değişik birşey var sonucu çıktı, düşündükçe alışıyorum, alışılmadık şeyler ilk başta itici gelir zaten...

hatta yakında bu benim aracım olmalı bile diyebilirim....

Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Resmen hemde :D

Tamamen pazarlama stratejisi dikkat çekmek için yapılmış bir hamle direk kırılmaz cam diye de çıkarırlardı ama bu şekilde dikkat çekilmiş bence amerikan oyunları.:) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Darbaz yazdı:

İlk siparişi veren Türk...

Videoyu yeni bitirdim. Barış iyi anlatmış. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hakikaten güzel anlatmış, bakınız cam olayı yüzünden ilk etapta çirkin geç bunu diyeceğimiz araç kafamızda yer etti, hatta etmeyi bırak imkan olsa şuan bende ön sipariş verirdim o hale geldim bile.. yalnız sipariş verilemiyor Türkiye listede bile yok çünki :(

yani cam olayı plan olmasa bile yaptığı etki süper.... başarılı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Önce bi ayağın yerden kesile sonra teslalara gireriz.  Şarj kablosu uzatma durumun park durumun nasıl evde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Önce bi ayağın yerden kesile sonra teslalara gireriz.  Şarj kablosu uzatma durumun park durumun nasıl evde?

:D aha şarjlı seri2 mi geliyor yoksa... vallahi kapının önüne çekeriz, balkondan uzatırız kabloyu 2. kat 4-5mt. yükseklik, eğik mesafe 6-7 mt. gibi, hadi pay vereyim 12-13 mt. kablo  yeter sanırım...

önce ayağı yerden keselimde...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...