İçeriğe Yönlendir

Caddy Lastik Basıncı

Abuzer Göktas

Recommended Posts

Abuzer Göktas
(düzenlendi)

Volkswagen Caddy Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır. Yük atılınca kaç olmalıdır ben önleri 36 arkaları 40 bastım. Sizler kendi aracınızda kaç basıyorsunuz ?

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abuzer Göktas

Yük atılınca 44 diyor arkaya 44 çok fazla olur lastik ebatıda en fazla 44 basabilirsin gözüküyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

etiket doğrudur her zaman. max. 44 basınçlı lastik? nasıl bir kaynak söylüyor bunu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

etiket doğrudur her zaman. max. 44 basınçlı lastik? nasıl bir kaynak söylüyor bunu?

60 70 felan yazar bildiğim.

CAddy için 36 minimum değer görünüyor bu tabi soğukken. Arabayı sürmeden önce.

image.thumb.png.ca8727b2791a8c7e4607bd14e07189be.png

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

44 çok bi hava değil.
Benim citroen yüklü iken arkaya 39 bas diyor.
Şu an 39 hava var benim arkalarda.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Tiguan 38, land 42
Hocam tiguan icin liste nerden bulabilirim.benim 235 50 18 kisliklara lastikci 38 basmis,tas gibi oldu ben 34 yaptim daha konforlu oldu da bunun normali nedir acep
Yorum bağlantısı
Abuzer Göktas
(düzenlendi)

Arka 40 ön 36 ama lastik aşırı şişkin çok şişmesi de iyi değil bence kendi şahsım çabuk patlama riski yüksek diye tahmin ediyorum ama bilgi almak için açtım zaten. 

tarihinde Abuzer Göktas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İsmail Avcı yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:
Tiguan 38, land 42

Hocam tiguan icin liste nerden bulabilirim.benim 235 50 18 kisliklara lastikci 38 basmis,tas gibi oldu ben 34 yaptim daha konforlu oldu da bunun normali nedir acep

kapıda yazmıyor mu?

38 uygun gibi 50 18 için

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
kapıda yazmıyor mu?
38 uygun gibi 50 18 için
Yazmiyo kitapcikta da yazmiyo
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Aracı yükte kullanmayacaksanız hepsi 36 yeterli olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
İsmail Avcı yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:
Tiguan 38, land 42

Tiguan da yüklü kullanımda 38 bastığınızda gayet iyi sonuç alıyorsunuz. Ancak boşken 34 35 aralığına iniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araç yükte değilken arkalara 40 çok fazla. Çok rahatsız eder. Hepsine 35 basın derim. 40 basınca lastikte yıpranma tabandan olacaktır. 205 55 16 ise lastikler, 35 bile fazla aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Şimdiye kadar ufak tefek işler için girdiğim tüm lastikçiler marka, model, lastik ebadı fark etmeksizin ön arka 32 basıp geçiyor :D Öyle yapmaması gerektiğini söyleyince de ters ters bakışlara maruz kalıyorum :D  Üreticiler belirli bir ar-ge çalışmasından ve testlerden sonra kapı içi veya depo kapağındaki verileri arabalara yapıştırıyorlar. Onları dikkate almak yeterli bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Caddy'de sürücü kapısında yazar basınçlar, 195/60/15 kullanıyordu sanırım. 36 basın, arıza verirse menüden basınçları sıfırlayın.

Bende 205/55/16 lastikler var, 36 basıyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eray Çalışkan yazdı:

Şimdiye kadar ufak tefek işler için girdiğim tüm lastikçiler marka, model, lastik ebadı fark etmeksizin ön arka 32 basıp geçiyor :D Öyle yapmaması gerektiğini söyleyince de ters ters bakışlara maruz kalıyorum :D  Üreticiler belirli bir ar-ge çalışmasından ve testlerden sonra kapı içi veya depo kapağındaki verileri arabalara yapıştırıyorlar. Onları dikkate almak yeterli bence.

ben artık lastikçide susmayı öğrendim, iş bitip çıktıktan sonra kendim ayarlıyorum

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abuzer Göktas
Metin Akbal yazdı:

Araç yükte değilken arkalara 40 çok fazla. Çok rahatsız eder. Hepsine 35 basın derim. 40 basınca lastikte yıpranma tabandan olacaktır. 205 55 16 ise lastikler, 35 bile fazla aslında.

Ama Araca Bazen Yük Atıyorum Bazen atmıyorum haftada 2 defa araca yük atılıyor genelikkle ağır yükler

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Benim stepway de yükte ve boşta aynı değerler yazıyor. Mantığı çözmüş değilim. Uzun yolda ve yükte yinede 2 psi artırıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Abuzer Göktas yazdı:

Ama Araca Bazen Yük Atıyorum Bazen atmıyorum haftada 2 defa araca yük atılıyor genelikkle ağır yükler

Her yük atıldığında ayarlama imkanı yoksa, ortalaması basılacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tuncay TAŞCI
Abuzer Göktas yazdı:

Volkswagen Caddy Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır. Yük atılınca kaç olmalıdır ben önleri 36 arkaları 40 bastım. Sizler kendi aracınızda kaç basıyorsunuz ?

Şoför kapısını açtığınızda, sağ direk üzerinde basınç değerleri yazıyor, o değerleri uygulamak doğru olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...