Ali Darbaz

0,9 Turbo Clio 4 Yakıt Tüketimi

Recommended Posts

Emrah Uludağ
Ali Darbaz yazdı:

Genel ortalaması 6,5 litre benzin olan bir arabayı 4,5 litre ile kullanmak bence büyük bir başarı. Dizel arabaların yüksek verimliliği olabilir. Bu arakadaşımızın azmine gölge  düşürmez. Arkadaşın yaptığı hız sabitleyicisini 80 km sürate kurmak ve sabırla sürmek. Özel bir çabaya gerek yok. Sabırlı olan herkes bu değeri yakalar. Ama malesef kimsede sabır yok. Bu arkadaş günübirlik bir deneme yapmıyor. Onun sürüşü bu şekilde. Sürekli Hypermil yapıyor. Sürekli ekonomik değerler yakalayıp cebindeki parayı kolluyor. 

Basit bir hesap ile her 15000 km lik döngüde 2000 tl net tasarruf ediyor. Bence sizde bunu bir düşünün. 

Ali hocam sen yine de çok şey yapma, ben de 2010'dan beri dizel kullanıyorum, Balıkesir'deyken 1.4 tdci fiesta ile karışık tüketim 5'in altına inebiliyordum ama Bursa'ya geldim geleli 5.2'nin altını göremedim. Bir kez, hiç 100'e değmeden Marmaris'e gittim ve 3.9'u yakaladım haricinde 5'in altı yok. Kaza yaptığım zamanlarda aldığım araçlarla da (1.5 dci symbol, 1.4 crdi i20, 1.6 hdi c ellysee) denedim, olmuyor. Ki ben şehir içi 3. viteste bile 200 metre düzlük görsem cc açıyorum. 

Yani diyeceğim o ki HyperMiling müessesesi son derece faydalı bir şeydir. İnsanları verimlilik konusunda daha hassas olmaya iter, - sayenizde- yaygınlaşması dileğiyle... 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora

Önceden yollar tek şeritti, genelde yavaş giderdik zaten. Duble yollarla hızlar arttı, eskisi kadar sabredemiyorum artık. Çoluk çocuk olunca da insan biraz çabuk varmak istiyor. 100,200 km yavaş gidebilirim ama daha uzun mesafelerde uykum geliyor.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ebrar Tüfek

110 luk 1.6 hdi 308 vardı bende, AUTO6R robotize yarı otomatik. 140 hp ecutech yazılımlı. Şehir içi uzun dönem yazılımlı yakıt tüketimim aşşağıdaki gibi, ehliyeti alalı 6 ay falan olmuştu arabayı aldığımda, hipermil falan adını bile bilmiyorum. e09fc8341eb93d08d63244ad0eee98f1.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Darbaz

Dizel arabalarda normal sayılan şeyler. Serüm poşetini bitirdikten sonra tekrar bir maliyet ölçmek lazım.. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Sarıkaya

Lpg'yi tek geçerim.Ne uğraşacağım mazot ile :) enjektörüydü turbosuydu !!! Doldur tankı 100 liralık lpg ile 500 kilometre git.Bundan bedavasımı var?Hiperin kralını yapıyorum,çokda mutluyum.Kurumu yok,çevreci yakıt.Ohhh doğayıda koruyorum.Cumhurbaşkanı seçilirsem dizeli yasaklıcam.Geleceği olmayan çevre düşmanı kurumlu motor.Zaten dizelden haz etmediğim için gittim tsi motor aldım.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir
Fatih Sarıkaya yazdı:

Lpg'yi tek geçerim.Ne uğraşacağım mazot ile :) enjektörüydü turbosuydu !!! Doldur tankı 100 liralık lpg ile 500 kilometre git.Bundan bedavasımı var? 

Lokasyon itibariyle lpg litre fiyatını kaçtan baz aldınız baya düşük tüketim çıktı böyle 😊

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Lokasyon itibariyle lpg litre fiyatını kaçtan baz aldınız baya düşük tüketim çıktı böyle 😊

Benim düldül 100 liralık lpg ile 550 km yapıyor.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Benim düldül 100 liralık lpg ile 550 km yapıyor.

Litre bazında alalım fiyatlar değişken?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Litre bazında alalım fiyatlar değişken?

3.5 lira şimdi alsam fiyatı. 

Bp de az evvel gördüm. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

3.5 lira şimdi alsam fiyatı. 

Bp de az evvel gördüm. 

Shell’de 3.20’den aldım daha bu Çarşamba yaşadığınız şehir çok yakıyor 😀

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Değişiyor. Genelikle Aytemiz ve Türkpetrollerinden alıyorum. Tabelaya bakıyorum hangisi daha ucuz ise ondan alıyorum. Fiyatlar 3.2 den başlıyor max 3.3 da bitiyor. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki