İçeriğe Yönlendir

Nissan Servis Fiyatları (10 bin km de 1700 TL)

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Mesut Eyibil

benim bmw ye bile 1100 tl istediler servisten 90 bin bakımı için, bmw ucuzmuş ben yoluma bakayım ozmn :D kralsın nissan :D

şaka bir yana ama otomobilin abisi Mesut abi die bir adam vardı, aracın bakımını özel serviste yaptırmak garanti dışı kalmaz diyordu. neticede yaptırdın mı kardeşim yaptırdım. olası bir durumda tüketici haklarına başvurabilirsiniz diyordu. tabi bizde bu tarz alışkanlıklar pek olmadığından muhetemelen kim uğraşacak mezusuna 1700 ü öder herkes. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Filtreleri servisten alsanız, yağı da aracın specleri uygun olandan seçseniz ve faturalarını saklasanız ne olur?

- satış sonrası hizmetler yönetmeliği

- tüketicinin korunması hakkında kanun

- garanti belgesi yönetmeliği

- garanti belgesi uygulama esaslrına dair yönetmelik

bunları okudum. Hiçbirinde garanti şartı olarak servis bakımlı demiyor. Ama kanununda şöyle bir ibare var. 

madde 56

süresi malın teslim tarihinden itibaren başlamak üzere asgari iki yıldır. Ancak, özelliği nedeniyle bazı malların garanti şartları Bakanlıkça başka bir ölçü birimi ile belirlenebilir.

bunun detayını bulamadım. 

Bence bir aracın bakımlarını kendi ürünleriyle yaparsak garanti kapsamından çıkmaz. Ürünleri servisten alıp dışarıda taktırın. Faturaları saklayın. 

Iso 9001 belgesi olan yerler icin bi kanun var ama turkiyede bunu kullanarak garantiyi devam ettiren kimse yok. Arkadaşım dedigi mecbur ya son bikez gidicez yada disarda kendimiz yaptiracagiz

Emrah Altun yazdı:

Aşırı pahalı ve bakım aralığı çok kısaymış. Şimdiki aracımdan sonra aklımda QQ vardı ama bu konuyu gördükten sonra aklımdan çıkardım. Ben olsam özel servise giderdim şurda kalmış 10 ay. 10 ayda bir şey olmaz heralde. Bulunduğunuz yerde isim yapmış bir özel servis yok mu?

Var çokta iyi bi yer var,onun fiyati 700 zaten

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Nissan servisi hem pahalı hem bakım aralığı kısa, bu yüzden reno aldım zaten ben de 20 binde bir bakımı. yılda 30 bin km yol yapıyorum. nissana bindiğimi düşünemiyorum bile. 

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Mesut Eyibil yazdı:

benim bmw ye bile 1100 tl istediler servisten 90 bin bakımı için, bmw ucuzmuş ben yoluma bakayım ozmn :D kralsın nissan :D

şaka bir yana ama otomobilin abisi Mesut abi die bir adam vardı, aracın bakımını özel serviste yaptırmak garanti dışı kalmaz diyordu. neticede yaptırdın mı kardeşim yaptırdım. olası bir durumda tüketici haklarına başvurabilirsiniz diyordu. tabi bizde bu tarz alışkanlıklar pek olmadığından muhetemelen kim uğraşacak mezusuna 1700 ü öder herkes. 

Kanun var ama daha uygulanmış ornek yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

bizde 2016 manual var hiç ısınamdım bu araca sadece görünümünde albenisi var rahatlık yok şehir içersinde adamı yoruyor sadece uzun yolda rahat parçası bol ama pahalı 2-3 defa katalitik arızası verdi bizde akü problem oldu vs vs tek iyi yanı araçta problem olduğunda yetkili servis arkasında duruyor anında parça değişimi yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben qashqai viraj demir lastiğini sordum servisten, 450 lira dediler. 

Bir daha da bir şey sormadım servisten.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Mahmut Yıldız yazdı:

Fiyatlar çok yüksek, benim kadjar almamdaki sebeplerden birisi buydu. Aynı motorun renoda bakım aralığı 20 bin km. 

Bu bakımla birlikte 10 ay içinde 2 bakım yapılacak. 3500-4000 lira para demek. Cvt işi sıkıntılı, garantiyi bozmak risk. Ama belki sadece cvt yağı serviste değişmek üzere normal bakımı dışarıda yapabilirsiniz. 

Cvt sorunsuz bir şanzıman diye biliyorum yanlış mı biliyoruz yoksa Nissan cvt de dsg gibi saatli bomba mi

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Erman Uzun yazdı:

Cvt sorunsuz bir şanzıman diye biliyorum yanlış mı biliyoruz yoksa Nissan cvt de dsg gibi saatli bomba mi

Usturuplu kullanırsanız sorunsuz, ömürlük ama gaza fazla yüklenmeyi seviyorsanız sürekli sıkıntı verebilecek bir şanzıman diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir VW degildir. Benzinli motor enjektor o ring tamir kitinin tanesine 98 tl istemezler. Kit deyince 1 cm caplı conta, uc nylon halka ve 1 sactan bukulmus 2 cm lik bir tutucu. Kac silindirse carpı o adet lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir VW degildir. Benzinli motor enjektor o ring tamir kitinin tanesine 98 tl istemezler. Kit deyince 1 cm caplı conta, uc nylon halka ve 1 sactan bukulmus 2 cm lik bir tutucu. Kac silindirse carpı o adet lazım.

Vw i takip ediyorum. Nissandan ucuz
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Vw i takip ediyorum. Nissandan ucuz

Opel, Mazda, Nissan, Citroen, Peugeot ve Ford'dan da ucuz Vw'in. Renault'un da parçası ucuz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şanzıman takozu için 1600 tl ve Türkiye`de yok cevabını alınca nissan defterini kapamıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

ben toyota pikap şaft ara askı takozu sorduydum kaç sene önce 500 demişlerdi...

kendi işini kendin göreceksin,  yada orjinal parça alıp dışarda yaptıracaksın, garanti falan bozulmayacak, kendi yaptığını zaten anlayamazlar.....

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kendi işini kendin göreceksin,  yada orjinal parça alıp dışarda yaptıracaksın, garanti falan bozulmayacak, kendi yaptığını zaten anlayamazlar.....

bakım dışarda yapılınca orjinal parça ile  garanti bozulmuyor diye yazıyorsunuz arada . bu  bilgi teyidlimi ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

bakım dışarda yapılınca orjinal parça ile  garanti bozulmuyor diye yazıyorsunuz arada . bu  bilgi teyidlimi ?

Onu bende duydum. Orjinal faturalı parça ile garanti bozulmuyor şeklinde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

izahat bekliyor kamuoyu

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bende araştırdım biraz orjinal parça kullanıldığı taktirde garanti bozulmuyor. Ancak orjinal kullanılmasına rağmen usta hatası denilerek garanti dışı bırakılan araçlar da var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

izahat bekliyor kamuoyu

orjinal parça olacak, fatura olacak bitti... servis şartı yok kıvırırlarsa mahkemeyi boylar firma...

normal periyodik bakımdan bahsediyoruz bu arada, usta hatalık bir durumda olmaz, normal bakımı kullanıcı yapabilir çünki, arıza falansa başka şey, onda durum değişir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

nerden bilecek mahkeme o parçanın o arabaya takıldığını

ben kendimi bile ikna edemem.  örneği varmı

1 tane bana örnek verin 4 bakımı serviste yapılmamış bir vw nin dsg sini sen orjinal parça kullandın die tamir eden doğuş servisi.

burda birşeyler yazılırken arkası doldurulmalı. burda yazılanlara çoğumuz inanıyoruz. bu bilginin gerçekliğine bizi ikna edecek kanıt lazım. yoksa insanları yanlış yönlendirirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

orjinal parça olacak, fatura olacak bitti... servis şartı yok kıvırırlarsa mahkemeyi boylar firma...

normal periyodik bakımdan bahsediyoruz bu arada, usta hatalık bir durumda olmaz, normal bakımı kullanıcı yapabilir çünki, arıza falansa başka şey, onda durum değişir...

ikna olmadım ben ama nolcek şimdi

nerde kanıtın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

nerden bilecek mahkeme o parçanın o arabaya takıldığını

ben kendimi bile ikna edemem.  örneği varmı

1 tane bana örnek verin 4 bakımı serviste yapılmamış bir vw nin dsg sini sen orjinal parça kullandın die tamir eden doğuş servisi.

burda birşeyler yazılırken arkası doldurulmalı. burda yazılanlara çoğumuz inanıyoruz. bu bilginin gerçekliğine bizi ikna edecek kanıt lazım. yoksa insanları yanlış yönlendirirsiniz

arkası doluda sizin bilginiz yok, araştırın lütfen...  bakım ne garanti ne bunlarıda ayırmak lazım... yanlış yönlendirme olmasın sonra dimi!

dsg ye gelince, 4 bakımı servise gtimemiş dsg yi servis dsg den kaynaklı arıza ise yapmak zorunda : kaçarı yok. bunun bakımla ilgisi yok çünki, garantiyle ilgisi var ve bunlar ayrı şeyler...

parça faturalı olacak orjinal olacak: bundan sonra servis yok bune nerden bileyim derseki zor der,  bilirkişi devreye girer, takılan parçaya bakar, faturaya bakar takan yere bakar, kanıtlarsınız iş biter rahat olun.... iş o raddeye bile gelmez aslında...

her işlem faturada yazacak, çıkan parçalar alıncak yapan yer yetkili olacak, sokaktaki her köşe başındaki tamirciler değil vs...

sıfır aldığım arabayı garantiden çıkmadan kendi servisi harici yetkili başka serviste bakımını yaptırırım hiçbirşey olmaz :

git Bosch serviste (yetkili servis) yaptır mesela, duvarında kocamaaaan yazar garantiden çıkmaz diye..

en iyisi şunu izleyin, hangi servisler hangi standartta olmalı tse falan bunları öğrenin....

Çaylar bey "

12 yıldır dediklerimizi bal damlar gibi anlatmış biraz standup tarzında"

Çağlar Bayur yazdı:

ikna olmadım ben ama nolcek şimdi

nerde kanıtın

kanıt haa :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

beyler aman diyim ha garantisi olan arabanızı dışarda bakıma flan sokmayın bunları okuyup  :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Kanunen öyle bir hak var olsada bunun ciddi sıkıntıları var.

Alınan bakım parçalarının ve yağların o araçta kullanılıp kullanılmadığı meçhul ve tespiti zor. Üstelik bir de işin işçilik kısmı var. 
Bu sebeplerden ötürü kimse yanaşmıyor bu işe. Zaten öyle olsa Bosch servislere nur doğardı :) 

Şahsen sıfır aracım olsa bende girişmem öyle işe. 
Servislerde bakıma gitmedin diye adam iç aksamdaki kusuru bile garantiye sokmamak için kırk takla atıyor malesef. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eee benden söylemesi, Kanun varda uygulama yoksa yapacağım birşey yok, aslında uygulamasıda varda kendim için var, hepimiz için hepimiz aynı davranmalıyız, bana yapamazlar sonuna kadar mahkemelerde uğraşırım, karar sizin, yetkisi olan servisler bakımı yapar, Nokta.  itiraz olursa süper Mahkemelerimiz işi görür !!!

hala güvenemiyorsanız para bayılmaya devam...

şunuda demeyin lütfen;  yanlış, bilmeden etmeden vay sen milleti yanlış yönlendiriyorsunda arkasında doldurda gibi laflar etmeden önce araştıralım, sonra bahaneyi ülkede uygulanıyormu sankiye atmayalım.... önce araştırın öğrenin..... Kanun ortada, hakkınızı arayın soyulmayın.

kanun varsa kullanın ve hakkınızı arayın, yoksa şuan olduğu gibi her yönden tokat yemeye devam ederiz, bunada kızamazsınız çünki suçlu buna izin veren yada bu kötü işleri yapanda bu toplum ne yazıkki...

burası Türkiye, bitik toplumu olan zavallı topraklar....

Not: dsg ye gelince, bu şanzıman tasarım hatalıdır, servis bu şanzımanı yapmak zoruna, yerim iyi niyetlerini... hakkınızı aramazsanız gider her bakımda garanti süresinde servise bayılırsınız sonrada zaten yapmak zorunda oldukları bu şanzımanı yalvar yakar yarı masrafını verip yaptrırırsınız,   çözümse basit, birlik olmuş toplum; hepimizi hop diyeceğizki bu firmalarda akıllansın yada batıp gitsin.

Hakkınızı arayın arada aynaya bakmayıda unutmayın ama, herşey karşılıklı... (söz meclisten dışarı)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...