Çağatay Özsoy

Nissan Servis Fiyatları (10 bin km de 1700 TL)

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Konu ciddi Ali :)
Atladığın yer varsa, bu böyledir dememek lazım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu ciddi Ali :)
Atladığın yer varsa, bu böyledir dememek lazım.

ciddiyim ya işte :)  ilgili madde bu, ama yazdığım gibi, tam ikna için ilgili bir avukata sormak yada ne bileyim şu hakem heyetlerine tüketci haklarıyla ilgilenen yerlere soralım, eve dönünce bende soracağım, size yakın yer varsa sizde bir el atın hele, burası Türkiye  baktılar iş araba firmalarının başındaki 3-5 kişiye dokunuyor hemen araya bir madde atarlar 80 milyonu 3 kişi için harcarlar, sonra kabak yine bana patlamasın, kimse kendi gidip araştırmaz sen dediydin der yine ben suçlu olurum sonra :)  

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağatay Özsoy
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mantıkla ilgisi yok kardeş, kanun var kural var, kanun varsa haklı çıkarım.... asgari ücret vs. az nasıl olacak demişsin bak, buda aynı yere çıkar, toplumsal br sorun bu, Hakkınızı arayın, asgari ücret bence en az 3500 Tl. olmalı, hadi birlik olalım isteyelim, Cumhur biziz unutmayın, isteyelim ama kendimizde çeki düzen verelim, bu konuda uzamasın gerisini siz düşünün, hakkını aramazsan her alanda böyle yürür işler... 

örnek varmı mahkeme kazanan varmı olayı demişsin o başka,   biz işleteceğiz kanunu, sen böyle dersen o böyle derse, yok mahkeme uzar, yok olmaz yağ dışardan geldi, ohoooo, siz doğru olanın olması için çabalamıyorsunuzki, yanlış var bu yanlış düzelmez diyip en baştan pes ediyorsunuz, o zaman gidin servise basın parayı kafanız rahat etsin,  ne diyim para sizin...

ama unutmayınki bu iş yanlış, doğrusu herkes hakkını kanunlar çervevesinde arayacak, aramazsanız bu ülke asla düzelmez, dahada yazmıyorum, karar sizin, benden pes....

bakıyorum herkes en baştan pes etmiş teslim olmuş, ben etmiyorum arkadaş......

Abi seni çok iyi anlıyorum söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum ama bu işleri yapan tamirci arkadaşım var, o da bu belge  için baştan hevesliydi, baya bi araştırdı baktı sonuç yok. Belgeyi alsa da insanların bundan faydalandıramayacağı içi belgeden vazgeçti. Bahsedilen o servis ağı tabi ki garantiniz devam ediyor merak etmeyin diyecek çünkü müşteri çekmek istiyor, fiyat olarak servislerin altında sanayide ki dükkanların biraz üstünde olduğundan daha çok orjinal servislerden müşteri çekmeye çalışması anlaşılabilir. Yada youtube video çekip atılır ama altındaki yorumlarda evet ben dışarıda servis yaptırdım sonrada hakkımı aldım diye bir tane cümle görmedim, yorumlarada şimdi yazıyorum madem abimiz, bi abilik yapıp bi örnek olay üstünden firmaya dava açsın bizlere de yol göstersin. Yoksa biliyorsunuz akıllı mantıklı olmayan saçma sapan videolar çekip bir sürü takipçi yapıp para kazanan insan dolu, onlarda video çekip paylaşıyor, paylaşım yapmak gerçek olduğunu göstermez.

Asgari ücret hayat pahalılığı karşısında çok düşük, yükseltilmesi gerekli ama bi asgari ücret kadar olan servis ücreti ile yılda 2-3 bakıma girmekte herkesin harcı değil, ben onu söylemeye çalışıyorum.

Dediğim gibi bana kalsa garantiymiş filan bakmadan arkadaşın dükkanda bakıma gireceğim, arabamı usturuplu kullanıyorum o nedenle de 10 ay içinde şanzıman kaynaklı bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum, yaşarsamda hem dışardan yaptırırım hemde faturayı dava ile servislerden alma yoluna giderim. Ama hanım garantinin devam etmesinden yana, şimdi aksi birşey yaparsam ve bir sıkıntı çıkarsa vay halime,, olan yine kredi kartına olacak, tatil zamanı hatırlatırım artık başkada elden birşey gelmez.

Forumca şöyle şeyler yapabiliriz isterseniz; 

1) E-Devlet üstünden ticaret bakanlığına servislerin pahalılığından ve yurtdışında 20-30 bin olan bakım aralığını ülkemizde 10 binde bir olduğunun şikayetini oluşturabiliriz. 

2) Söz konusu mağduriyeti yaşayan biri varsa (servis dışından sıfır aracına orjinal parçalar ile bakım yaptırıp sıkıntı yaşayan, garanti dışı kalmış biri örneğin) aramızda 3-5 bişey toplayıp avukatlık masrafları için yardım edebiliriz, kazanırsa da emsal karar olmuş olur. Bizlerde bundan sonra sıfır araç alırsak eğer (ben bundan sonra alabileceğimi pek sanmıyorum o ayrı) gönül rahatlığı ile dışarıda bakım yaptırıp bineriz. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
Çağatay Özsoy yazdı:

Forumca şöyle şeyler yapabiliriz isterseniz; 

1) E-Devlet üstünden ticaret bakanlığına servislerin pahalılığından ve yurtdışında 20-30 bin olan bakım aralığını ülkemizde 10 binde bir olduğunun şikayetini oluşturabiliriz. 

2) Söz konusu mağduriyeti yaşayan biri varsa (servis dışından sıfır aracına orjinal parçalar ile bakım yaptırıp sıkıntı yaşayan, garanti dışı kalmış biri örneğin) aramızda 3-5 bişey toplayıp avukatlık masrafları için yardım edebiliriz, kazanırsa da emsal karar olmuş olur. Bizlerde bundan sonra sıfır araç alırsak eğer (ben bundan sonra alabileceğimi pek sanmıyorum o ayrı) gönül rahatlığı ile dışarıda bakım yaptırıp bineriz. 

Pahalılık ayrı bir olay ama, bu 10 bin kilometrede bakım olayı apayrı bir şey. 

Aynı motor aynı alt yapı renoda 20 bin km.

Nissanda 10 bin km. 

• Beğen 4

Mesajı paylaş

Mesajın linki