İçeriğe Yönlendir

Aras Kargo İçin Yardım...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Değerli forumdaşlar... Aras kargo ile gelecek olan pasaportumuz 3 gündür kayıp ve perşembe çıkış yapacağız... Kargo firması kargoyu hiç bir yerde bulamıyor. Data olarak kargonun Silivri şubesinde olduğu söyleniyor ama fiziki olarak hiç bir şey yok... Konu ile ilgili yardımcı olabilecek birilerine ihtiyacımız var. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ankara gölbaşındaki pasaport şube eskiden acil durumlarda aynı gün pasaport veriyordu. Bir görüşün isterseniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Erhan Doruk yazdı:

Ankara gölbaşındaki pasaport şube eskiden acil durumlarda aynı gün pasaport veriyordu. Bir görüşün isterseniz. 

Pasaportumuzu alsak bile konsolosluk 1 haftadan once vize vermiyor malesef... 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

eski vizeniz varsa kolay, eski pasaporttaki vize ile gidilebilirdi de, eski pasaport ve vize yoksa sıkıntı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maalesef tanıdığım yok ama bu aras beni de çok uğraştırmıştı. Organize'deki iş yerine gelmesi gereken kargo 3 gün boyunca iki şube arasında gezdi. Sonunda çıktım şubeye gittim, burada görünüyor ama yok dediler. Diğer şubeye gittim, orada da yoktu. En son kafayı yemek üzereyken bizim iş yerinin merkez şubesinden telefon geldi, size kargo, anlamadık ama aldık diye. Gittim, aldım, kurtuldum.

Geçmiş olsun. İnşallah hallolur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Şu an ülkedeki bütün kargo firmaları kapasitesinin çok çok üzerinde çalışıyor. Efsane, şahane, müthiş vs vs cuma indirimlerinden dolayı. Bu döneme denk gelmesi sizin dezavantajınıza olmuş. Umarım bulunur pasaportunuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Değerli forumdaşlar... Aras kargo ile gelecek olan pasaportumuz 3 gündür kayıp ve perşembe çıkış yapacağız... Kargo firması kargoyu hiç bir yerde bulamıyor. Data olarak kargonun Silivri şubesinde olduğu söyleniyor ama fiziki olarak hiç bir şey yok... Konu ile ilgili yardımcı olabilecek birilerine ihtiyacımız var. 

Hiç bir şubede mi bilgi yok? Siz 05.12.2019 da nereye çıkış yapacaksınız?

Eray Çalışkan yazdı:

Şu an ülkedeki bütün kargo firmaları kapasitesinin çok çok üzerinde çalışıyor. Efsane, şahane, müthiş vs vs cuma indirimlerinden dolayı. Bu döneme denk gelmesi sizin dezavantajınıza olmuş. Umarım bulunur pasaportunuz. 

Hepsiekspres diye bir firma var sokağımda 2 haftadır gece 12 e kadar çalışıyor adamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cem Işık yazdı:

eski vizeniz varsa kolay, eski pasaporttaki vize ile gidilebilirdi de, eski pasaport ve vize yoksa sıkıntı..

Daha 4 aylik bebek abi ilk pasaportu...

Fatih Evcin yazdı:

Hiç bir şubede mi bilgi yok? Siz 05.12.2019 da nereye çıkış yapacaksınız?

Hepsiekspres diye bir firma var sokağımda 2 haftadır gece 12 e kadar çalışıyor adamlar.

Yunanistana cikis yapicaz... Anlamadim şey datada subede gorunen kargo fiziki olarak nasi yok...

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Erkut Uysal yazdı:

Daha 4 aylik bebek abi ilk pasaportu...

Yunanistana cikis yapicaz... Anlamadim şey datada subede gorunen kargo fiziki olarak nasi yok...

Konsolosluğa vize başvurusunda bulunacaksanız bugün elinize geçmiş olsa bile biraz zor, arada şirket var konsolosluğa yarın başvursanız ertesi gün konsolosluğa gidiyor ama konsolosluğa gerekli açıklamayı yapıp ikna olurlarsa belki zor bir ihtimal aynı gün vizeyi verip gönderebilir yada gelin elden teslim alın diyebilir. Allah sabır versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yunanistan Kapı Giriş Vizesi dahi minimum 4 iş günü sürüyor. Vizeniz yoksa zaten uğraşıp sinirlenmeyin derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cemal Demirezen yazdı:

Konsolosluğa vize başvurusunda bulunacaksanız bugün elinize geçmiş olsa bile biraz zor, arada şirket var konsolosluğa yarın başvursanız ertesi gün konsolosluğa gidiyor ama konsolosluğa gerekli açıklamayı yapıp ikna olurlarsa belki zor bir ihtimal aynı gün vizeyi verip gönderebilir yada gelin elden teslim alın diyebilir. Allah sabır versin.

Konsolosluk prosedurde bir degisiklik yapamam dedi... Umudumuz sadece kargoda bulunmasi...

Sani Gerşon yazdı:

Yunanistan Kapı Giriş Vizesi dahi minimum 4 iş günü sürüyor. Vizeniz yoksa zaten uğraşıp sinirlenmeyin derim.

Belki kargodan buluruz diye ugrasiyoruz... Yeri belli olsa biz gidip alicaz oda belli degil...

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

İşim gereği sürekli Yunan ve Bulgar konsoloslukları ile görüşüyoruz.Arkadaşların da dediği gibi Yunan konsolosluğu için VFSglobal diye bir aracı kurum var arada. 
Geçen hafta salı günü bir şoförümüzün Yunan vizesi için istenen tüm evrakları teslim ettiğimiz pasaporttan daha bir haber yok.
kargo yarın size teslim edilse dahi sanmıyorum vize alınabileceğini.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yurtiçi kargo yazı paylaşmış yoğunluktan dolayı ürünleri yetiştiremediklerini,  bundan sonra firmalara kota koyacaklarını açıklamışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Erkut Uysal yazdı:

Anlamadim şey datada subede gorunen kargo fiziki olarak nasi yok...

Eğer subeye ulaşmışsa 2 ihtimal var,
1. subede biryere düşmüştür veya aşırı kargo oluşundan bulunamıyor, detaylı bakılması lazım heryere.
2. düşük bir ihtimal yanlışlıkla başka birine teslim edilmiştir(paketler karışıp) öyle olsada teslim alan geri getirir paketler karıştı diye.

Eyüp Çetin yazdı:

Yurtiçi kargo yazı paylaşmış yoğunluktan dolayı ürünleri yetiştiremediklerini,  bundan sonra firmalara kota koyacaklarını açıklamışlar.

Yurt içi kargonun firmalardan almadığı kargolar Aras ve diğer firmalara veriliyor değişen birşey yok. Hepsiburada, trendyol vs gibi büyük firmaların çoğu bütün kargı firmaları ile çalışıyor.
Bunun tek çözümü kargo firmalarının kapasiteyi artırması gerekli, çalışan ve araç olarak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Size kolaylıklar diliyorum.

Şöyle yoğunlar böyle internet alışverişi yazilarini anlamiyorum. Bu isten para kazanan firmalar ona göre yatırım yapmalıdır. Çalışan sayısı ona göre belirlenmelidir. Bedava mi yapıyorlar bu işi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhittin Kaplan yazdı:

ona göre yatırım yapmalıdır.

Yılın 50 haftasına göre mi işinizi ayarlarsınız, 2 haftasına göre mi :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Muhittin Kaplan yazdı:

Şöyle yoğunlar böyle internet alışverişi yazilarini anlamiyorum. Bu isten para kazanan firmalar ona göre yatırım yapmalıdır. Çalışan sayısı ona göre belirlenmelidir. Bedava mi yapıyorlar bu işi?

Firmaların kendi subelerinde %90 yeterli sayıda eleman oluyor. Hasta, izin, işten çıkan, yeni işe başlayan vs durumlar dışında. Ama subeler firmalar için zarar demek olduğu için acentelikler veriyor ama acenteye x sayı kadar elemen çalıştırıcaksın, x sayı kadar aracın olacak vs demiyor. Acente sahibide en az elemanla çok iş mantığı ile çalışınca özellikle böyle yoğun günlerde ortalık karışıyor.

4.5 sene kargo şirketinde çalıştığım için gayet iyi biliyorum durumları. Ben ilk işe girdiğimde 3 sene gayet güzel işliyordu sistem. Hergeçen gün internet alışverişi artıyor maalesef 2 tllik silgiyi bile internetten alıyorlar.
En basit örnek bizim burası küçük yer 2 sene önce ile şuanda gelen kargo sayısı 2 katından fazla nerdeyse ama artan çalışan sayısı 1 :)
Şöylede bir durum var, kargo sayısı 2 katından fazla arttı ama subenin kazandığı para aynı oranda artmadı sadece iş arttı. Büyük firmaların kargolarını çok ucuza taşıyorlar maalesef 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Uğur Kamil yazdı:

Eğer subeye ulaşmışsa 2 ihtimal var,
1. subede biryere düşmüştür veya aşırı kargo oluşundan bulunamıyor, detaylı bakılması lazım heryere.
2. düşük bir ihtimal yanlışlıkla başka birine teslim edilmiştir(paketler karışıp) öyle olsada teslim alan geri getirir paketler karıştı diye.

Yurt içi kargonun firmalardan almadığı kargolar Aras ve diğer firmalara veriliyor değişen birşey yok. Hepsiburada, trendyol vs gibi büyük firmaların çoğu bütün kargı firmaları ile çalışıyor.
Bunun tek çözümü kargo firmalarının kapasiteyi artırması gerekli, çalışan ve araç olarak.

Kargo yanlislikla Tuzlaya gidiyor, yanlis gittigi anlasilinca depoya goturuluyor... Silivriye gelecek diye sistemde gozukuyor lakin gelen hic bir sey yok... Silivri sube bu konuda bize yardimci oldu sag olsunlar... Galiba biz milyonda bir olan 2. Ihtimale kaldik...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

48 liralık ürün alıyorum, 50 üstü kargo bedava deyince 2 liralık bir şey daha alıyorum. İkisi de ayrı kargoyla geliyor. Buna da çözüm bulsunlar.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Erkut Uysal yazdı:

Kargo yanlislikla Tuzlaya gidiyor, yanlis gittigi anlasilinca depoya goturuluyor... Silivriye gelecek diye sistemde gozukuyor lakin gelen hic bir sey yok... Silivri sube bu konuda bize yardimci oldu sag olsunlar... Galiba biz milyonda bir olan 2. Ihtimale kaldik...

Eğer subeye ulaşmamışsa, aktarma merkezinde veya tırda biryere sıkışmış olabilir küçük paketlerde nadirende olsa olabiliyor yoğun zamanlarda butarz durumlar.

Çok nadir olsada tırda farklı bir büyük paketin içine karışmışta olabilir. Benzer bir durum başımıza gelmişti. Firmaya büyük bir ürün teslim etmiştik ambalajında ufak tefek yırtık vardı. 3-5 gün sonra firma paketi açtığında 2 tane farklı ilin küçük paketi çıkmıştı içinden.

Butür durumlarda kısa sürede çözüme ulaşmak zor, 1 saattede biryerde bulunabiliyor 3-5 gün sonrada özelliklede paket küçük olunca.

Mahmut Yıldız yazdı:

48 liralık ürün alıyorum, 50 üstü kargo bedava deyince 2 liralık bir şey daha alıyorum. İkisi de ayrı kargoyla geliyor. Buna da çözüm bulsunlar.

Eskiden tek pakette gelirdi çünkü siteler kendi depolarındakı ürünleri satardı sadece. Artık firmalar birçok kişiyle çalışıyor farklı il veya ilçelerde oldukları için otarz bir durum mümkün değil artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Aras Kargo ile aynı durumu yaşadım. Şubede görünen kargoyu gidip almak istedim. Hatta teslim kağıdını bile imzaladım. Yaklaşık 20 dakika aramalarına rağmen bulamadılar. Dönüp eve geldim. 2 gün sonra adrese getirdiler. Aras ve Sürat Kargo maalesef işlerini iyi yapmıyor. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Sani Gerşon yazdı:

Yılın 50 haftasına göre mi işinizi ayarlarsınız, 2 haftasına göre mi :)

Geri kalan 50 haftasında da pek iç acıcı değiller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

Ben de kabul etmiyorum.. 

Bir zarfa 25 lira istemesini bilen kargo şirketi, Gerekli personeli çalıştırıp alt yapıyı kuracak. 

Ben asla hoşgörü gösteremem. 

Beklenen bir şey şok etmemeli. 11/11 veya Mübarek cumada neler olacağı belliydi.. 

Arasta, Sani ile bizim bir anımız var :)

Sani Arda için bana helikopter gönderdi. 

Aras kargoda koli alttan açıldı içinden helikopter alındı, koca kutunun içine bir elektronik parça konuldu. 

Kargoya durumu bildirdik. kutumuz geldi ama içinde olması gereken şey yok, başka bir şey var dedik.. Önce kabul etmediler. 

Sonra o elektronik parçanın çok değerli bir parça olduğu sahibinin yana yana aradığı anlaşıldı. 

Bize döndüler o parçayı istediler. Vermedim tabi. 

Benim kutuyu ödeyin önce dedim. Helikopterin parasını aldım ondan sonra o elektronik parçayı verdim. 

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Uğur Kamil yazdı:

..

Eskiden tek pakette gelirdi çünkü siteler kendi depolarındakı ürünleri satardı sadece. Artık firmalar birçok kişiyle çalışıyor farklı il veya ilçelerde oldukları için otarz bir durum mümkün değil artık.

Bu mümkün, ara depolarla sorting işi yapılıyor. Bir projede bu konu üzerine çalışıyoruz başka firma ile. Özellikle global işlerde bu çok önemli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bu açıklama üzerine o kargonun Üst düzey müdürü işten kovulmuş.
Kargocu bir abimin eski arkadaşıymış. Söylediğine göre 4 aylık parayı 15 günde kazanacakmış firmalar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...