İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Bakım Zamanı

Hüseyin Ulaş

Recommended Posts

Said Çiftci

Hocam merhabalar,dişli ve motor kapağından bana da lazım,bu fiyatlara nereden ulaşabiliriz acaba ? Yada mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Said Çiftci yazdı:

Hocam merhabalar,dişli ve motor kapağından bana da lazım,bu fiyatlara nereden ulaşabiliriz acaba ? Yada mümkün mü?

letgo da il il aradım. Öyle buldum kapağı. Bir kapak daha görmüştüm 200 tl ye dizel kapak. Dişli konusunda da bakayım. 65 e görmüştüm bir yerde olur mu? Bulursam linkleri atayım size 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Kapı alt marşpiyel çitaları bulamadım. Daha önce de konusu geçmiş forumda bulan yada elinde olan varmı ?

Orta konsol havalandırma difüzör buluyorum bulduklarım da beş para etmez. Aracın Üstündekiler daha sağlam bulduklarımdan. 

gun metal renk olarak @Çağlar Bayur abi Audi lf7z olarak kod verdim. 
jant ve iç plastik aksamlar da bu renk boyanacak. 

Detaylı bir şekilde jant boyanmasına 800 e anlaştık 300 tl fazla verdim bence boyamaya.

Ama bunun yanında 4450 tl olan boyama işinin içinde , tampon tamiratları, ön cam fitilleri, (ön cam(dorglass ısıtmasız olacak)) arka tampon reflektörlerini, bagaj aydınlatma lambasının tamirini, direksiyon deri kaplamasını, difüzor havalandırma tamirini,  küllük üzeri bardaklık tamiratı, bas Çek bardaklık tamiratı, jant amblemlerinin alınması, far temizliği, far ayakları, sol ayna dünyası kırıktı onun tamiri, bagaj halısı tahtası  gibi bir çok işi dahil ettik. 

dış boyama dışında, vites plastiği direksiyon f1 vites tuşları, saat barı plastiği de boyanacak. 
gun metal olması fiyatı etkiledi. 

ustam salı günü yurtdışına çıkacak(berlin) 

dedim bir de denso bulup getirsen taksak ne güzel olur. Almanyada daha önce boya Atölyesi olduğundan, orada soracak parçacılara  ekstra olarak ebay den de sipariş verebiliriz bulamazsa. denso çok mu gerekli hayır değil ama 100 Euro civarı bulanabiliyor. Belki sadece teyp olursa daha uygun olabilir. Double teyp ten ucuza geleceği inancındayım. Montajı için 2-3 elektrikçi ile konuştum deneyeceğiz. 

Koltuk arka selelerin iç plastikleri kırık(  böyle salaş duruyorlar, tekrardan onları da düzeltmek istiyorum. 

ön farlara bir çözüm arıyorum. Gündüz ışığıda ekleyebilirim. Yapanı bulmam lazım Antalya da. 

Dashboard u söküp beyaz a çevireceğim yarın. Sanayi de sökeceğim pazar pazar

:) 

diğer tuşları da beyaz a artık yavaş yavaş çevireceğiz. 

Hala spoyler bakıyorum bulamadım. 

koltukları bej renk olarak kullanacağım, kılıfsız Olarak , paspas takımını da yenileyeceğim bej alsam olur mu, siyah daha çok mu yakışıyor??

Motor plastik kapağı geldi mükemmel oldu. Çok temizmiş kapak. Çizik bile yok 🙂 

Said çiftçi hala bakıyorum, dün gördüğüm şeyi bugün bulmadım letgo da. Kapak için diyorum. favoriye de eklememiştim aldım diye.

Camlar filmli filmler sökülecek, yeniden film olacak,  daha açık mavimsi tonlarda renkli cam efekti verecek bir film düşünüyorum.

araç boyandı bu Arada, didik didik ettim. Güzel olmuş. Pasta cila yapılacak pazartesi günü. Salı da çıkacak sanayi den inşallah. 

Davlumbazları değiştirmedim değiştirsemiydim bilemedim. Görünüş açısında. kayıp kazanç noktasında bir eksiklik olacağını düşünmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

bir konu daha var, hava filtre kutusundan aracın altına doğru hava emiş borusu olması gerekiyormuş. Bende filtreden sonra devamında birşey yok. Filtre motorun içinde ki havayı emiyor ve ses yapıyor. Çok dikkatli dinlenirse Pap pap pap diye... bu hortum ford parçacılarında denk gelmedi, aksine çıkmacılarda da denk gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Hüseyin Ulaş yazdı:

Kapı alt marşpiyel çitaları bulamadım. Daha önce de konusu geçmiş forumda bulan yada elinde olan varmı ?

Orta konsol havalandırma difüzör buluyorum bulduklarım da beş para etmez. Aracın Üstündekiler daha sağlam bulduklarımdan. 

gun metal renk olarak @Çağlar Bayur abi Audi lf7z olarak kod verdim. 
jant ve iç plastik aksamlar da bu renk boyanacak. 

Detaylı bir şekilde jant boyanmasına 800 e anlaştık 300 tl fazla verdim bence boyamaya.

Ama bunun yanında 4450 tl olan boyama işinin içinde , tampon tamiratları, ön cam fitilleri, (ön cam(dorglass ısıtmasız olacak)) arka tampon reflektörlerini, bagaj aydınlatma lambasının tamirini, direksiyon deri kaplamasını, difüzor havalandırma tamirini,  küllük üzeri bardaklık tamiratı, bas Çek bardaklık tamiratı, jant amblemlerinin alınması, far temizliği, far ayakları, sol ayna dünyası kırıktı onun tamiri, bagaj halısı tahtası  gibi bir çok işi dahil ettik. 

dış boyama dışında, vites plastiği direksiyon f1 vites tuşları, saat barı plastiği de boyanacak. 
gun metal olması fiyatı etkiledi. 

ustam salı günü yurtdışına çıkacak(berlin) 

dedim bir de denso bulup getirsen taksak ne güzel olur. Almanyada daha önce boya Atölyesi olduğundan, orada soracak parçacılara  ekstra olarak ebay den de sipariş verebiliriz bulamazsa. denso çok mu gerekli hayır değil ama 100 Euro civarı bulanabiliyor. Belki sadece teyp olursa daha uygun olabilir. Double teyp ten ucuza geleceği inancındayım. Montajı için 2-3 elektrikçi ile konuştum deneyeceğiz. 

Koltuk arka selelerin iç plastikleri kırık(  böyle salaş duruyorlar, tekrardan onları da düzeltmek istiyorum. 

ön farlara bir çözüm arıyorum. Gündüz ışığıda ekleyebilirim. Yapanı bulmam lazım Antalya da. 

Dashboard u söküp beyaz a çevireceğim yarın. Sanayi de sökeceğim pazar pazar

:) 

diğer tuşları da beyaz a artık yavaş yavaş çevireceğiz. 

Hala spoyler bakıyorum bulamadım. 

koltukları bej renk olarak kullanacağım, kılıfsız Olarak , paspas takımını da yenileyeceğim bej alsam olur mu, siyah daha çok mu yakışıyor??

Motor plastik kapağı geldi mükemmel oldu. Çok temizmiş kapak. Çizik bile yok 🙂 

Said çiftçi hala bakıyorum, dün gördüğüm şeyi bugün bulmadım letgo da. Kapak için diyorum. favoriye de eklememiştim aldım diye.

Camlar filmli filmler sökülecek, yeniden film olacak,  daha açık mavimsi tonlarda renkli cam efekti verecek bir film düşünüyorum.

araç boyandı bu Arada, didik didik ettim. Güzel olmuş. Pasta cila yapılacak pazartesi günü. Salı da çıkacak sanayi den inşallah. 

Davlumbazları değiştirmedim değiştirsemiydim bilemedim. Görünüş açısında. kayıp kazanç noktasında bir eksiklik olacağını düşünmedim.

Bence hiç spoyler aramayin o ince spoylerlar aracı çok çok ucuz kalitesiz gösteriyor. Tabi bence😀 

Ayrıca gogusu nasıl beyaza cevireceksiniz boyama mi yoksa beyazı mi var orijinal

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Orjm0P.jpgzGN939.jpgyGkgE7.jpgRgj20a.jpgp5OlWq.jpg

çok zor oldu ama bitirdim. Tavsiye yeşil tabaka zımpara ile çıkmıyor. Çıksa da arka plan siyahına zarar veriyor. 
en güzel yöntem kazımak..

ampullerim henüz sarı onları da beyaz a çevireceğiz. Belki de böyle kalır Buda güzel oldu 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Tolgahan Doğru yazdı:

Bence hiç spoyler aramayin o ince spoylerlar aracı çok çok ucuz kalitesiz gösteriyor. Tabi bence😀 

Ayrıca gogusu nasıl beyaza cevireceksiniz boyama mi yoksa beyazı mi var orijinal

Spoyler aramaktan vazgeçtim. Ama ufaktan yurt dışı görsellerde araştırıyorum. Dişime dokunan olursa diye.. 

Gösterge panelinde yazı plakasında mevcutta yeşil boyalar var onları kazıyorsunuz. Km ve araç bilgisayar ekranlarının arkasında plaka var onu da çıkartıp kazıyorsunuz sonra da topluyorsunuz. İbreleri söküp takmak ayar vermek zor iş. Akşam 8 de başladım gece 01:30 da bitti. Söküp takmak dahil. 
sırada araç sanayiden çıkmadan cam düğmelerini beyaza çevirmek var. 
klima ve teyp, teybin değişikliğine göre şekil alacak. 
iç aydınlatma beyaz olacak onun da ampullerini değiştirceğim veya led olacak.

cam filmlerini sökecektim, yenileme maksatlı biraz mavi tonlarında filmlemek istiyorum arka cam filmi nasıl çıkacak onu düşünüyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Hüseyin Ulaş yazdı:

bir konu daha var, hava filtre kutusundan aracın altına doğru hava emiş borusu olması gerekiyormuş. Bende filtreden sonra devamında birşey yok. Filtre motorun içinde ki havayı emiyor ve ses yapıyor. Çok dikkatli dinlenirse Pap pap pap diye... bu hortum ford parçacılarında denk gelmedi, aksine çıkmacılarda da denk gelmedi. 

o ses kesin ordan mı geliyor. eger ordan geliyor ise bogaz kelebeginden hortumu çıkartıp direk hava girmesini saglayın. ses bogaz kelebegi içindende geliyormu bunun kontrolunu yapın. bendede buna benzer ses vardı horultu şeklinde bogaz kelebegininden hortumu sökünce o parça borudan gelmedigini görmüş oldum. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Yusuf Davaz yazdı:

o ses kesin ordan mı geliyor. eger ordan geliyor ise bogaz kelebeginden hortumu çıkartıp direk hava girmesini saglayın. ses bogaz kelebegi içindende geliyormu bunun kontrolunu yapın. bendede buna benzer ses vardı horultu şeklinde bogaz kelebegininden hortumu sökünce o parça borudan gelmedigini görmüş oldum. 

Hava filtresini sökün diyorsunuz.

Hava emişte ses çıkacağını söyledi ustam. Bu devam eden boru sesin azalmasını sağlıyor imiş. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
(düzenlendi)

zGNPRO.jpg

8 ve 7 nolu parçalar bende yok ve bu parçalar hava emiş sesini engelliyormuş... 8 nolu parça 192 tl 

7 nolu parça 270 tl 

baya masraflı oluyor. Yan sanayi yok parçacılarda 

tarihinde Hüseyin Ulaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Hüseyin Ulaş yazdı:

Hava filtresini sökün diyorsunuz.

Hava emişte ses çıkacağını söyledi ustam. Bu devam eden boru sesin azalmasını sağlıyor imiş. 

sizdeki sesi tam olarak duymadıgım için tam bişi diyemiyorum ama bendeki ses bogazdaki boruyu söktügümdede vardı.manifold içinden geliyordu. benim aracımda o küçük borular olmasına ragmen. siz sesin sadece borunun olmamasından kaynaklı ses olup olmadıgını netleştirin diye boruyu söküp kontrol edin dedim

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır
Hüseyin Ulaş yazdı:

Almanyada daha önce boya Atölyesi olduğundan, orada soracak parçacılara  ekstra olarak ebay den de sipariş verebiliriz bulamazsa. denso çok mu gerekli hayır değil ama 100 Euro civarı bulanabiliyor. Belki sadece teyp olursa daha uygun olabilir. Double teyp ten ucuza geleceği inancındayım. Montajı için 2-3 elektrikçi ile konuştum deneyeceğiz. 

Denso için bizim araçta orjinal elektrik tesisatı yok. Soketini taktığınızda çalışmayacaktır. Ayrıca Dvd driver'ı da olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Zafer Kısır yazdı:

Denso için bizim araçta orjinal elektrik tesisatı yok. Soketini taktığınızda çalışmayacaktır. Ayrıca Dvd driver'ı da olması gerekiyor.

Bağlantı montaj şemalarını bir kaç elektrikçiye attım. Baktılar olur dediler. Anladıklarını düşünüyorum....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hüseyin.. Gördüğüm kadarıyla, güzel bir araç çıkacak ortaya.. 

O halde, Farları gönder İlker Kemal'e ve güzel bir bixenon mercek taksın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fiuvvv mukemmel gidiyor hersey masallah insallah gonlunuzce olur.

Far icin fikir vereyim. Rizede mesai arkadasimin aracinda soyle bir islem yapmistik. Tabi aydinlatmayi saymiyorum bile.

2dadf86e4a4daa25b228beed9d6c677a.jpg

b2996903f3027c4b918beea8f4496873.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hüseyin.. Gördüğüm kadarıyla, güzel bir araç çıkacak ortaya.. 

O halde, Farları gönder İlker Kemal'e ve güzel bir bixenon mercek taksın.. 

İnşallah abi bekliyoruz hala... 

gidip sıkıştırıyorum... bugün gittim iç trimler boya tutmamış... direksiyon f1 ler saat barı ve vites plastiği...

en son çare kaplatma yapın dedim... 
zımpara+plastik astar+boya 

tutmamış... kabarmalar oluyor hep yada çatlama

en son sprey boya denedik oda olmadı.. 

kaplatma yaparsam da piano black olur mu diye araştırıyorum...

ön panjur nikelajı montaj ederken çatlatmışlar yenisini bulun takın dedim. 

jantlar boyandı yerine takarken bijon kırmışlar onun da yenisini istemişler... 

farları @Çağlar Bayur abi deposunda bakıyor 🙂 biraz altlarda kaldı Hüseyin çıkartamadım dedi henüz...

bugun Orta konsol havalandırma difüzör açma kapatma düğmesine takılan iki kafası topuzlu plastik parça aradım bulamadım. Bulduğum Çıkma konsol da da yoktu... onu bulmaya çalışıyorum bir taraftan...

pasta cila işini 15 gün sonraya attık boya tam kurusun dediler.. 

Jant rengi opel z177 oldu. Yakıştı baya..

Metin Akbal yazdı:

Far icin fikir vereyim. Rizede mesai arkadasimin aracinda soyle bir islem yapmistik. Tabi aydinlatmayi saymiyorum bile.

2dadf86e4a4daa25b228beed9d6c677a.jpg

güzel oluyor yapınca... en son kendim yapmayı düşüyorum far içini... baya video izledim... boş vakit bulsam girişeceğim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Daha iç aydınlatmalara vakit harcamam gereken işler var...

Cam düğmelerini beyaz Işığa çevireceğim.

klimayı beyaz a çevireceğim teyp e dokunmayacağım. Çakmaklık ışığı için led düşünüyorum, orta iç ayrımlatma ışığı içinde led koymayı düşünüyorum. 

soyulan tuşların kaplama yapılması için soft kaplamaya fiyat sordum 5 tuş için 500+Kdv istediler.. Çok para...  teknik çizim de bulamıyorum 1.1 ölçekli bulsam baskı yapacağım.. 2008 model üstü için var sadece...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Bunu sen mi yapmıştın Hocam.. 

Hüseyin Ulaş yazdı:

soyulan tuşların kaplama yapılması için soft kaplamaya fiyat sordum 5 tuş için 500+Kdv istediler.. Çok para...  teknik çizim de bulamıyorum 1.1 ölçekli bulsam baskı yapacağım.. 2008 model üstü için var sadece...

Tuşları önce beyaza boya

Sonra

Tuşlardaki yazıları bir şekilde bant ile yaz, yapıştır. 

Yapıştırdıktan sonra mat siyaha boya. 

Sonra bantları sök.. 

Dene, 500 liradan ucuzdur denemek :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu sen mi yapmıştın Hocam.. 

Tuşları önce beyaza boya

Sonra

Tuşlardaki yazıları bir şekilde bant ile yaz, yapıştır. 

Yapıştırdıktan sonra mat siyaha boya. 

Sonra bantları sök.. 

Dene, 500 liradan ucuzdur denemek :)

Çıksın da bir sanayi den inşallah...

Onları da halledeceğim.. deneyeceğim kesinlikle 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bunu sen mi yapmıştın Hocam..  [emoji4]

Evet abi ben yapmistim. Bayagi zorladi balastlar ama yaptik sukur. Buda aydinlatma farki. Sadece mercek degismisti ampul balast ayni.

f49e7481157bb97831b10cdd53704153.jpg

8fd298a42ba248643591b88248fb8627.jpg
Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Gayet güzel işler maşallah araca. 

Üst kapağı çok iyi rakama bulmuşsunuz. 

Göstergedeği digital kısmı ben korkudan sökemedim elimde kalır diye, Gösterge güzel olmuş . Aracın son hali de iyi olacak. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Tolgahan Köroğlu yazdı:

Gayet güzel işler maşallah araca. 

Üst kapağı çok iyi rakama bulmuşsunuz. 

Göstergedeği digital kısmı ben korkudan sökemedim elimde kalır diye, Gösterge güzel olmuş . Aracın son hali de iyi olacak. Güle güle kullanın.

teşekkürler, digital kısım en kolay olanı bence... rakamların arkasını kazımak daha zordu... 

üst kapak şanşa oldu. Letgo da aradım buldum..

aracı daha teslim alamadım bugün park ederken ön tamponu sıfır yanaştırmışlar çizmişler.. yarın tampon a rutuş yapılacak..

onu da kendim gördüm farketmemişler bile. 
en güzeli jantlar oldu... iç trimler felaket kendim tekrar boyayacağım gibi...

ön panjur nikelajı takarken düşürüp kırmışlar.. yenisi gelecek artık..

birde jantları sıkarken bijon kesmiş ihale kime kaldı oynuyoruz... strese soktular beni..

4p58WL.jpg

1pXraA.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...