İçeriğe Yönlendir

Lastik Ebat Farklılığı Hakkında Bilgi.

Selçuk Tutar

Recommended Posts

Selçuk Tutar

Merhaba herkese,

Aracımın ön iki lastiği 195*45*16 ve 2019 tarihli yani yeni, arka lastiklerim ise  2014 ve değişmesi gerekiyor lastik alma aşamasındayım konforu arttırmak adına arkalara 195*55*16 almayı düşünüyorum, bir süre bu şekilde kullanıp önlere de 55 yanaklı lastik alayım diye düşündüm, bu konuda bilgiye ihtiyacım var.  

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

abs problem olabilir cap farki olusursa. tps var ise oda sorun olabilir. 

hepsini daha buyuk cap olarak yenilerseniz konfor artar, yanal tutunma azalir. gosterge daha yavas okur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Sakın yapmayın. Yıllar önce minübüste böyle bir hata yaptık. Araç yüksek hızda gezmeye başlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
Dogan Arsiray yazdı:

abs problem olabilir cap farki olusursa. tps var ise oda sorun olabilir. 

hepsini daha buyuk cap olarak yenilerseniz konfor artar, yanal tutunma azalir. gosterge daha yavas okur.

Şuan üzerindeki lastikler orijinal ebat değil, yazın çok fark edilmiyor ama kışın havalar soğuyunca konfor %40 azaldı diyebilirim  ön iki lastiği yeni almıştım :(

Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
Cihaner Öztürk yazdı:

Sakın yapmayın. Yıllar önce minübüste böyle bir hata yaptık. Araç yüksek hızda gezmeye başlıyor. 

Mecburen 4 lastiği de değiştireceğiz o zaman,  yeni aldığım 2 lastik için Letgo ölücüleriyle cebelleşeceğim 😞

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Selçuk Tutar yazdı:

Şuan üzerindeki lastikler orijinal ebat değil, yazın çok fark edilmiyor ama kışın havalar soğuyunca konfor %40 azaldı diyebilirim  ön iki lastiği yeni almıştım :(

Açıkcası bende konfor namına 50 yerine 55 yanak taktım aracıma.Kışlıklarım 50 yazlıklarım 55 yanak.Kışlıklar daha iyi yola tutunuyor ve daha az yakıt tüketiyor.Yazlıklar daha konforlu ama aracı yoruyor ve yakıt tüketimini arttırıyor.Ben şuan yeni alacak olsam tekrar 50 yanak alırım sanırım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
Ahmet Türedi yazdı:

Açıkcası bende konfor namına 50 yerine 55 yanak taktım aracıma.Kışlıklarım 50 yazlıklarım 55 yanak.Kışlıklar daha iyi yola tutunuyor ve daha az yakıt tüketiyor.Yazlıklar daha konforlu ama aracı yoruyor ve yakıt tüketimini arttırıyor.Ben şuan yeni alacak olsam tekrar 50 yanak alırım sanırım.

Benim lastikler 45 yanak şuan havalarda soğudu araç sanki jantların üzerinde gidiyor, her binen senin süspansiyonlar çok sert deyip duruyor psikolojik olarak etkilendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4 tane alsanız da olmaz,45 den 55 yanağa geçince %6 dan fazla büyüyor lastik, önerilmez. İlla konfor diyorsanız 15" e geçmeniz daha güvenli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...