İçeriğe Yönlendir

Isıtmalı Koltuk Pedi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Dün bir 2009 passatta ısıtmalı koltuk ile yolculuk yaptım ve bel ağrılarıma iyi geldi.

Bu konudaki fikirleriniz nedir? Üşüme dışında kaplıca etkisi avantaj sanki.

aşağıdaki gibi bir ürün almayı düşünüyorum

https://m.trendyol.com/develi/oto-koltuk-isitici-isitma-minderi-12v-cakmak-girisli-bej-p-33327781?boutiqueId=316783&gclid=Cj0KCQiAovfvBRCRARIsADEmbRJqOqkN1ob0sgjcOSptYjWNzWAVS6CWFEbb9VVoPPtWXmp-eu30LQEaAlznEALw_wcB

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Koltuk döşemesini söküp direk altına yapan bir firma vardı, galiba istagramda gördüm, çok güzel görünüyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ramazan Turan yazdı:

Koltuk döşemesini söküp direk altına yapan bir firma vardı, galiba istagramda gördüm, çok güzel görünüyordu.

Ancak eski araçta olur o. Bence gereksiz

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vag grubunda sıfır araçlara birebir orijinal parçalar ile yapıp kodlayanlar var. Firma olarak da var şahıs olarak bu işlerle uğraşanlarda. 
Ben de 1 aydır filan bu konforu yaşıyorum ve gerçekten kış aylarında harika bir donanım.

Kendi aracıma yaptığım projenin konusu;

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Land rover içşn yahut şahin için olabilir

Hocam adamlar birebir fabrikasyon olarak (tesisatına, kullanılan parçalara kadar orijinal ürünler kullanarak) yapanlar var diyorum :) Siz şahin diyorsunuz.

Siz bu hazır pedlerden alın kullanın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mustafa bazı montaj işlemleri bir seferlik. Mesela bir ceketi dikişlerinden söküp yeniden dikebilir misin?

ben ikna olmadım benim tiguanda koltuk döşemesi sökülecek gibi durmuyor sökülürse mutlaka eskiye göre potluk olacaktır bence. Ben ped alayım zaten kaç kez kullanıcam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Mustafa bazı montaj işlemleri bir seferlik. Mesela bir ceketi dikişlerinden söküp yeniden dikebilir misin?

ben ikna olmadım benim tiguanda koltuk döşemesi sökülecek gibi durmuyor sökülürse mutlaka eskiye göre potluk olacaktır bence. Ben ped alayım zaten kaç kez kullanıcam?

Hocam koltuk döşemesi sökülürken hiç bir dikiş sökülmüyor. O yüzden örnekle alakası yok.

İçinde çelik teller var kılıfın. En beceriksiz adam bile potluk olacak şekilde takamaz öyle söyleyeyim size :) 

Tercih sizin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bel ağrısı yaşayan bir arkadaşın arabsında vardı bundan hocam... Isıtma güzel kablosunu saymazsak... Lakin kullanırken beni çok rahatsız etmişti rahat edememiştim... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Benim bir koltuk 2,3A civarı çekiyordu. Ha ben zerre kafaya takmam da yükünü. Kontrol etmek amaçlı ampermetre bağlamıştım. Oradan hatırlıyorum. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Eşimin aracına almıştım. Potluk yapmaması için  ekstra lastik diktirerek koltuğa koydurmuştum.

Şu an 3. kış sezonunu geçiriyor. Çok memnunuz.  Her ihtimale karşı koltukla arasına uygun bir malzeme koyup, altını yakmaması için önlem almakta fayda var.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Korkmaz

Ben aliexpressden satın alıp koltuğun içine yerleştirip tesisatını çekmiştim, İstanbul için gereksiz bir donanım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıcakta bel rahatlıyor ise sakıncası bile olur bunların, park yerine gelince soğuğa çıkınca çarparsa fena olur, bir de çakmaklığa takılan tipler aküyü bitirebiliyor unutulursa.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Eren Gökmen yazdı:

Bunlarin masajlisi falan da vardi galiba

Eski berberimde vardı arabada denemek için aldım baldıra masaj yapınca istemsizce gaz vermiştim. Baktım sıkıntılı almadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

https://urun.n11.com/koltuk-minderi/arac-ici-koltuk-isitici-minder-cakmaklik-girisli-12-volt-niken-P225257359

bunu aldım ve acaip memnun kaldım. ısıtma gücü ML350 nin 3 kademesinin ikinci kademe ısıtmasına denk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Koltuk ısıtma çok gerekli sabahları buz gibi oluyor bel zaten sıkıntılı ben de kararsızım bu pedlerden mi alsam yoksa koltuk içine ısıtma mı taktırsam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Mondeo MK3 e sonradan yaptım ve o araca yaptığım en güzel iyileştirme diyebilirim,

1 ön cam ısıtma 2 koltuk ısıtma bence olmazsa olmazı bir aracın kış için.

Mehmet'in dediği gibi bel ağrıları için ve sabahları kasılmış kaslar için de bir nevi gevşetici ve rahatlatıcı görevi yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kemal Korkmaz yazdı:

Koltuk ısıtma çok gerekli sabahları buz gibi oluyor bel zaten sıkıntılı ben de kararsızım bu pedlerden mi alsam yoksa koltuk içine ısıtma mı taktırsam?

Sanirim ped alinir alisilir sonra diger asamaya bakilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Isıtmalı pedler kullanışlı ve faydalı bir eklenti soğuk günler için. Ancak özellikle kenarları çıkıntılı (Spor koltuk vb.) koltuk üzerine sabitlenmesi ve görüntüsü estetik anlamda hoş durmuyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Liman yazdı:

Mondeo MK3 e sonradan yaptım ve o araca yaptığım en güzel iyileştirme diyebilirim,

1 ön cam ısıtma 2 koltuk ısıtma bence olmazsa olmazı bir aracın kış için.

Mehmet'in dediği gibi bel ağrıları için ve sabahları kasılmış kaslar için de bir nevi gevşetici ve rahatlatıcı görevi yapıyor.

ön cam cam ısıtma nasıl yapılıyor acaba mustafa bey 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...