İçeriğe Yönlendir

5008 1.6 BlueHDI (1.Nesil)

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. Büyük araç arayışına devam. 

bildiğim kadarıyla 5008’in ilk kasasında iki motor var. E-hdi ve bluehdi. E-hdi olanların otomatiği yarı otomatik. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. O yüzden hedefi tam otomarik eat6’ya çeviriyorum. 2015-2016 modeller oluyor. 

bu araçlarla ilgili duyduğunuz bildiğiniz kötü izlenimler var mıdır? Kronik veya mekanik elektronik sorunları var mıdır?

fiyatları, km’lerine ve piyasaya göre bence makul geldi bana. 100 bin Km altı araçlAr 120-135bin lira bandında. Hem model hem işlevsellik hem de donanım olarak iyi gibiler 

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Trim sesinin çok olduğunu duydum. Eat6 güzel şanzıman. Benzin tv de testi vardı, kendi aracı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Abim kullandı bagajı ve 7 kişilik olması çok işlevsel. Arka koktuklarda oturanlar biraz sarsılıyor otomobil gibi değil yüksek oturumu var virajlı yollarda hassas olan varsa araba tutuyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benim de aklıma Benzin Tv ‘deki test geldi. Kendi aracı olduğu için doyurucu olacağını düşünüyorum. Her ne kadar gazeteci olsa da yine de eleştirisel yaklaşabileceği kanaatindeyim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Limitlerde kullanmıyorum zaten. Arka koltukta masa falan var. Keyifli yolculuklar olmaz mı bununla :) 

Aslında s max istiyorum ama hem 2.0 hem de 5008’in muadilleri pahalı. S max’de bazıları da pw bazıları aisin. Karışık yani

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Vites kısmında A var ise o Auto6r yarı otomatik sağ yukarıdan sol aşağıya doğru iner. Eat6 olanlar vites konumları mercedes tarzıdır. Ayrıca Benzin tv deki abimizin aracı auto6r modeli çokta güzel anlatır mantığını baskı balata normal manuel gibi masrafı olan easytronic gibi olan bir yarı otomatiktir. Alışınca fark ettirmez. 

Sizin baktığınız aralık 5008 LCI hafif makyaj yediği kasa. eat6 geldi sonra kasa değişti zaten. 3008'de de var aynı durum eat6 olarak

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Vites kısmında A var ise o Auto6r yarı otomatik sağ yukarıdan sol aşağıya doğru iner. Eat6 olanlar vites konumları mercedes tarzıdır. Ayrıca Benzin tv deki abimizin aracı auto6r modeli çokta güzel anlatır mantığını baskı balata normal manuel gibi masrafı olan easytronic gibi olan bir yarı otomatiktir. Alışınca fark ettirmez. 

Sizin baktığınız aralık 5008 LCI hafif makyaj yediği kasa. eat6 geldi sonra kasa değişti zaten. 3008'de de var aynı durum eat6 olarak

Eat6 gelmiş 2 sene makyajlı devam etmiş yani değil mi? Sonra o bildiğimiz modern kasa geldi. Çünkü bluehdi olanların hepsi eat6 ile çıktı deniyor

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eat6 gelmiş 2 sene makyajlı devam etmiş yani değil mi? Sonra o bildiğimiz modern kasa geldi. Çünkü bluehdi olanların hepsi eat6 ile çıktı deniyor

Aynen öyle bildiğim kadarıyla makyajlılar eat6 gelmiş 2 sene sonra kasa değişiyor. 3008'de öyle 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Aynen öyle bildiğim kadarıyla makyajlılar eat6 gelmiş 2 sene sonra kasa değişiyor. 3008'de öyle 

Yani çok hoşuma gitti. Ama araştırma şart tabi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

eat6 6 ileri aisin şanzıman, klasik tork konvertörlü çok sağlam bir şey

Abi biraz daha yorum yap seni bekliyordum :) 

şu bluehdi motor nasıldır? Bakımı mavi suyu turbosu vs bakımlıysa kronik sorunları var mıdır? Ya da elektriksel bi problem

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sanayide tek marka bazlı elektronik tamircisi var, o da fransız grubunda. yeni ler nasıldır onu zaman gösterecek. şanzımanları öoktandır bilinen kullanılan tip onlar güzel, motor da uzun süredir psa rafından, görüntüsü güzel beğenen çok.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sanayide tek marka bazlı elektronik tamircisi var, o da fransız grubunda. yeni ler nasıldır onu zaman gösterecek. şanzımanları öoktandır bilinen kullanılan tip onlar güzel, motor da uzun süredir psa rafından, görüntüsü güzel beğenen çok.

İşte benim de fransızdan uzak Olma sebebim. Elektronik arızalar ve bilinmezler :( 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi biraz daha yorum yap seni bekliyordum :) 

şu bluehdi motor nasıldır? Bakımı mavi suyu turbosu vs bakımlıysa kronik sorunları var mıdır? Ya da elektriksel bi problem

Tansu bey elektronikte çok değişikler cidden bizim 308'de 4 tane ayrı Ecu var siz düşünün :) Her şeye bir beyin bağlamışlar tek sıkıntı bir elektronik arıza olduğunda arıza kodların çok alakasız olması. Şanzıman konum kontaktörü bozulduğunda klima paneli arızasıda yazabiliyor ve işin ilginç yanı sorunu çözene kadar bu arıza kodlarını istediğiniz kadar silin hala devam :) Drive2.ru ya biraz kurcalayın Ruslar seviyor bunları çok mıncıklamışlar.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

Hangi model araclara bakiyorlar? Bu araclara sifira yakinken de bakiyorlarmiydi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Gökmen yazdı:

Hangi model araclara bakiyorlar? Bu araclara sifira yakinken de bakiyorlarmiydi?

tüm fransız grubuna. tüm model yılları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

tüm fransız grubuna. tüm model yılları

İsin garibi cevremdeki pejo killanicilarindan elektronik sorun yasayan duymadim. Buna yillarca kullanilmis bir 307 de dahil. 307 sabikalidir malum :)Mesela bmw ile elektronik sorun yasayan cok gordum. Acaba Turkiyedeki pejolar baska yer üretimi mi? Ya da tamamen sans. Bir de pejo sonradan takilan donanimi sevmez derler. Acaba mudahale edilmis araclar mi sorun cikartiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eren Gökmen yazdı:

Bir de pejo sonradan takilan donanimi sevmez derler. Acaba mudahale edilmis araclar mi sorun cikartiyor

Heh işte tam bu dediginiz ulkede olan. Elektronik hic bir eklemeyi sevmiyor led plaka lambasi bile :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Tansu bey elektronikte çok değişikler cidden bizim 308'de 4 tane ayrı Ecu var siz düşünün :) Her şeye bir beyin bağlamışlar tek sıkıntı bir elektronik arıza olduğunda arıza kodların çok alakasız olması. Şanzıman konum kontaktörü bozulduğunda klima paneli arızasıda yazabiliyor ve işin ilginç yanı sorunu çözene kadar bu arıza kodlarını istediğiniz kadar silin hala devam :) Drive2.ru ya biraz kurcalayın Ruslar seviyor bunları çok mıncıklamışlar.

Korkutmayın beni. Aracı çok sevdim :) 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Korkutmayın beni. Aracı çok sevdim :) 

Hiç korkacak bir şey yok 1.5 seneyi geçti kullanıyoruz, En yakın arkadaşımı da bakıyorum şuan eat6 5008 İzmir'de olduğu için buradaki araçlara gidip bakacağım, ona da tavsiye eden benim :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Sinan Akgöl yazdı:

Heh işte tam bu dediginiz ulkede olan. Elektronik hic bir eklemeyi sevmiyor led plaka lambasi bile :)

Benim 3008in ic aydinlatmalarin ve aynalarin lambasini led ile degistirdim. Problem olmadi simdiye kadar. Gerci plaka lambalari ve gunduz farini degistirmedim henuz :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eren Gökmen yazdı:

Benim 3008in ic aydinlatmalarin ve aynalarin lambasini led ile degistirdim. Problem olmadi simdiye kadar. Gerci plaka lambalari ve gunduz farini degistirmedim henuz :)

İçte sorun yok dışta arıza ışığı sorunu çıkabiliyor arıza ışığı yakma gibi canbus bile olsa :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Sinan Akgöl yazdı:

İçte sorun yok dışta arıza ışığı sorunu çıkabiliyor arıza ışığı yakma gibi canbus bile olsa :) 

Lambalari almistim takmadim daha. Acaba takmasam mi? :) Orjinale donunce ariza isigi gidiyor mu?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Eren Gökmen yazdı:

Lambalari almistim takmadim daha. Acaba takmasam mi? :) Orjinale donunce ariza isigi gidiyor mu?

Açıkçası  niyetlendik aldık denemedik. Takıldığında yakma sebebi ampulün patlamış olarak algılaması, orjinale dönünce normal olarak sönmesi lazım arıza ışığının.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...