İçeriğe Yönlendir

Filtre Tercihiniz?

Anıl Akca

Filtre tercihiniz  

85 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Umut Taşlı
(düzenlendi)
Umut Taşlı yazdı:

Umut Taşlı yazdı:

şahin'de öyle bir sıkıntı yok, sağlam firmadır ama h ile başlayan mavili psa'cıda var mesela. adamlar kutusunu bile yapmaya tenezzül etmiyor daha ama orijinal diyorlar ısrarla, içindekini geçtim. 

polende karbonlu yerli malı sardes öneririm. havada da denenebilir

konu fiyat üzerinden bosch markası etrafında dönmüş de o fiyatlara mazotsuz filtre seti olur, oluyor. daha ucuza da var ve sahte falan satmayan bir yer kaynak, alıntılar alt alta olunca parçalar birleşebilir. kargo ile 240 mı 250 mi olur artık, neyse. olur yani.

bu arada, bu yaz elimde 1.4 e-hdi-1.6 hdi için aynı anda psa-psa diye satılan çakma-bosch ve yerli üretim -sardes'ti galiba- yağ filtreleri vardı. 1.4'ten bosch çıkarıp yine bosch taktık, ustadan da onay almıştı. arabada da herhangi bir şey olmamıştı o filtre ile.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
edit: ek
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

elimde fiat 1.3 multijet filtrelerinden var bir kaç tane. değerinden verilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Kim onlar abi?

ben ilk defa  duyuyorum bosch filtre alma diyenleri hayretler içerisindeyim

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bosch filtrenin sahtesi fazla, bulaşmayın diyorlar. Ben hiç kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bosch filtre gördüğüm zaman direkt sahtedir diyorum. Koca bosch yazılım üreten bosch filtre ile uğraşır mı yav :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bosch filtre gördüğüm zaman direkt sahtedir diyorum. Koca bosch yazılım üreten bosch filtre ile uğraşır mı yav :) 

Çok basit bir varsayım olmadı mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Çok basit bir varsayım olmadı mı?

mert’e yeniden bakım yaptırtmak için basitten başlıyoruz 😁

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Selim Bilgin yazdı:

Bosch filtre takacağıma şunu takarım. :P 

673b350ae353433c9bb3dc4259fcd3c7.jpg

Bu daha pahalı ama Bosch tan :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bosch epey birşey üretiyor artık. yerli üretim pek çok şey.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

Valla silecek sepetinden aldım adamlar boschun ana bayisiyiz diye kocaman yazmışlar ve ürünleri inceledim bana sahte gelmedi

tam öyle değil. Belli başlı ithalatçılar var. Çok büyük depoları var. Mesela başbuğ gibi. Silecek sepeti, aloparça gibi firmalar direkt bunlardan ürün aldıkları için güvenilirlikte sorun olmaz diyoruz ama o ithalatçılar bi yamuk yaparsa zincir kopar. Kendi de biter, sahte ürün satmaktan

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben bosch care serviste yaptırdım bakımı ne yani sahtemi şimdi bocsh care servisin taktığı bosch filtre :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Sürmeli yazdı:

Bu daha pahalı ama Bosch tan :D 

O kadar dandik işte demek ki :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

sonraki bakımda bosch cara gidebilirim 

burada toyotadan çıkma adam bosch car servisi açmış adı da toyotamir

gelen araçların %80 toyota

bende oraya gidebilirim

Bizim kitapçık hava filtresine 45 bin’de bir diyor. Servis 30 binde bir diyor. Çünkü motor gidilen yolun %50’sinde çalışmıyor

bendeki obd ve uygulama motor verimini gösteriyor. 12 bin km’den sonra verim düştü. Ben havaların sıcaklığına bağlamıştım ama hava filtresini değiştirince düştü jeton. Baktım verim eskisi gibi oldu. Ama yağdan da olabilir bilemedim şimdi. İkisinden biri

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim kitapçık hava filtresine 45 bin’de bir diyor. Servis 30 binde bir diyor. Çünkü motor gidilen yolun %50’sinde çalışmıyor

bendeki obd ve uygulama motor verimini gösteriyor. 12 bin km’den sonra verim düştü. Ben havaların sıcaklığına bağlamıştım ama hava filtresini değiştirince düştü jeton. Baktım verim eskisi gibi oldu. Ama yağdan da olabilir bilemedim şimdi. İkisinden biri

Hava filtresindendir. Mondeo varken 15 binlik bakımda arada bir tane daha hava filtresi takardım ve tüketimi takip ederdim. Hep şunu gördüm, Bakımdan sonra 7 bin km'de hava filtresi değişimi sonrasında tüketim hep düştü ve 2000 km'de hava filtresinin parasını amorti etti. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Hava filtresindendir. Mondeo varken 15 binlik bakımda arada bir tane daha hava filtresi takardım ve tüketimi takip ederdim. Hep şunu gördüm, Bakımdan sonra 7 bin km'de hava filtresi değişimi sonrasında tüketim hep düştü ve 2000 km'de hava filtresinin parasını amorti etti. 

Filtreler boş muydu :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Filtreler boş muydu :D

Bosch almadım hiç. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Bosch almadım hiç. 

alınır mı yaa, sahtedir kesin 

:seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet Çankaya

wöbermann filtre tecrübe edeniniz var mı?

fiyat ucuz, ama hiçbir bilgiye ulaşamadım...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

wöbermann mı :D dobermann dır o. kesin türkişi. geçen gün inegölde italyan mobilyacısı açılmış. gözümle gördüm. "Calitte" markası. tavsiye ederim. çok iyiymiş kalittesi. yaratıcılık on numara birkere.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...