İçeriğe Yönlendir

Hobi Bahçemiz

Serhan Gürbüzol

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Mersinin Mezitli ilçesinde ikamet etmekteyim, belediyemizin emekli ve hasta yaşlılara stres atmak, ilgi alanlarını dağıtmak ve bir nebzede olsa kaybolan yeşillik alanları unutturmamak adına bazı ilçelerde yapmış olduğu hobi bahçeleri mevcut. Babam da emekli olunca başvuru yapmıştı ve bir kaç sene bekleme sonucunda bir üyenin ayrılması sonucu sıra kendisine geldi aldı bahçeyi, 64 metrekare içinde eşyalarınızı koyabileceğiniz ufak bir kulübesi ve oturma alanı var. Bizde önceki sahibi bakımsız bırakınca ne var ne yoksa söktük ardından bahçeyi komple belliyerek toprağı havalandırdım, kilit taşlarla alanları ayırıp marul, maydonoz, turp, tere, ıspanak, sarımsak, soğan, karnıbahar ektim ardından bir güzel de damlama sistemi yaptım derken ortaya güzel bir şeyler cıktı. Ardından depoda boşta duran paletlerden de oturma grubu yaparak deri ile kapladım :) Şimdi boş zamanlarda gidip bir kaç bardak çay içip biraz yeşillik toplayıp geliyoruz, gerçekten dostluklarda güzel bahçede hafta sonları bayanların kısır günleri oluyor :)

Kirası da aylık 40 tl elektrik su parası dahil, neyse birazda resimler konuşsun...f86df85daea9ade5116152423d525a11.jpgeeac57968c56bc3904d68276a4fcaac0.jpg5a39dde6fae351c94885ebf7731d8800.jpg38b6ce048da366271201ca41ab274aaf.jpg1929105b6cd2cd91e0e2a958a8bf238c.jpg

• Beğen 28
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Maşallah, tam keyif yeri olmuş. Eline sağlık abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Serkan Karadağ yazdı:

Maşallah, tam keyif yeri olmuş. Eline sağlık abi. 

Teşekkür ederim Serkan, aynen öyle oldu gerçekten. Toprakla bağı koparmamak lazım değil mi :)

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzel geçen hafta Mersin'e gelmiştim bilseydim yeşillikleri bedavaya getirirdik...:bravo:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Kemal Korkmaz yazdı:

Çok güzel geçen hafta Mersin'e gelmiştim bilseydim yeşillikleri bedavaya getirirdik...:bravo:

Nasip diyelim Kemal, bir daha ki sefere inşallah...

Dogan Arsiray yazdı:

nefis imkan bence.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şehrin ortasında nasıl buldun burayı :)

Senin mi.. ?

Bilelim de ona göre hitap edelim :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şehrin ortasında nasıl buldun burayı :)

Senin mi.. ?

Bilelim de ona göre hitap edelim :)

İlçenin belli bölgelerinde belediye boş arsaları bu şekilde düzenleyip kiralıyor, babam aldı emekli olunca bizde yardım ediyoruz işte :) 

Amelelik devam yani Mehmet hitapda sıkıntı yok :))))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

G.antep'te babama tahsisli  belediyenin 100 metrekare hobi bahçesi yıllık 100 lira ücreti var.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

G.antep'te babama tahsisli  belediyenin 100 metrekare hobi bahçesi yıllık 100 lira ücreti var.

Metrekareye göre bakarsak biraz pahalı gibi ama çokda önemli değil verdiği memnuniyet parayı hiçe çıkarıyor Yalçın...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ne güzel hizmetmiş, biz bunu bulabilmek için 2 saatlik mesafede arsa aldık. Güle güle kullan abi, ellerinde daha da güzel olacağı şimdiden belli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
Serhan Gürbüzol yazdı:

Metrekareye göre bakarsak biraz pahalı gibi ama çokda önemli değil verdiği memnuniyet parayı hiçe çıkarıyor Yalçın...

Abi benim ve kardeşlerimin (5 kardeşiz) antep usulü kurutmalıklarımız patlıcan biber kabak  ordan çıkıyor. babamın annemin kafa dinlemeside  cabası 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Serhan Gürbüzol yazdı:

Mersinin Mezitli ilçesinde ikamet etmekteyim, belediyemizin emekli ve hasta yaşlılara stres atmak, ilgi alanlarını dağıtmak ve bir nebzede olsa kaybolan yeşillik alanları unutturmamak adına bazı ilçelerde yapmış olduğu hobi bahçeleri mevcut. 

Maşallah, sanki kendim yapmışcasına memnun oldum. Elleriniz ve özünü dert görmesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhan Gürbüzol yazdı:

İlçenin belli bölgelerinde belediye boş arsaları bu şekilde düzenleyip kiralıyor, babam aldı emekli olunca bizde yardım ediyoruz işte :) 

Süper bir şey.. 

Takdir ettim hizmeti.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

İstanbul'da/Arnavutköy'de de var.

Müthiş bir uğraş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Elinize saglik. Hizmet guzel bildigin Osmanlı Tımar Sistemi [emoji16]

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Güzel hizmet, insan aslına dönmek istiyor sürekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Çok güzel olmuş. Akşam serinliğinde semaverde çay ve sohbet ile ne güzel zamanlar geçirilir orda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Elinize saglik. Hizmet guzel bildigin Osmanlı Tımar Sistemi [emoji16]

Tımar sistemi ile bağlantısını çözemedim ama yine de teşekkürler...
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynısı Gölcük'te var. Deprem sonrası yanlız kalan yaşlılar için hobi bahçesi olarak faal. Ekiliyor biçiliyor vakit geçiyor. Hemde kapı önünde satıp para kazanılıyor 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Müthiş bir hizmet. İnsanın göz ardı ettiği şeyler olsa da herkesin aslında toprakla uğraşmaya ihtiyacı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tımar sistemi ile bağlantısını çözemedim ama yine de teşekkürler...
Osmanli Devleti arazisini vatandasina kiralar. Gelir durumuna gore has zeamet ve timar seklinde vergilendirir. Koyluden alinam timar vergisi ile asker-memur vs maas kalemlerinim buyuk kismi karsilanir ve uretimde sureklilik ve artis hedeflenir.

Ayrica Selcuklu Devletinde İkta Sistemi olarakta gecmiste yer edinmistir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Mondeo nun jant da kadraja girmiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Çok güzel uğraş. Belediyenin böyle bir imkan sağlaması da çok hoş. Bende bu yaz arsa alarak içine konteyner koyarak toprakla uğraşmak istedim. Sırf çocuklar toprakla uğraşsın biz de biraz şehir hayatından uzaklaşalım istedik. Mayıs  ayından beri takip ediyorum. En son bir ay önce  bir ilan gördüm 450 mk arsa 59bin istiyordu emlakçı. Aradım 52bin teklif verdim. Ertesi gün emlakçı aradı "Abi arsa sahibi fiyatı güncelledi 70bin istiyor "dedi. Sonra ben de film koptu...

Yazarken bile sinirlerim zıplıyor.

Ne diyeyim imkanı olana güzel uğraşlar bunlar özenerek takip ediyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...