İçeriğe Yönlendir

Polo - Kalorifer Ilık Üflüyor

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar 

Bugün yiğenime 1997 model Polo classic araba aldık iki sorum olacak sizlere 

Birincisi arabanın hararet 90 I geçiyor normalmi 

İkincisi kaloriFer ılık üflüyo 

Aldığımda adam kalorifer peteğinin yeni değiştiğini söyledi bunları neden yapar nereye bakmam gerekir

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Ersen şahin yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşlar 

Bugün yiğenime 1997 model Polo classic araba aldık iki sorum olacak sizlere 

Birincisi arabanın hararet 90 I geçiyor normalmi 

İkincisi kaloriFer ılık üflüyo 

Aldığımda adam kalorifer peteğinin yeni değiştiğini söyledi bunları neden yapar nereye bakmam gerekir

Devir daim yapamıyor sanki araba. Yada kalorifer peteği tıkalı. Kalorifer mandalını maviye getirip sürüş yaptığınızda hararet 90 ı geçiyor mu onu denemek lazım bence. Eğer 90 ı geçmez ise takılan petek ile alakalı bir sıkıntı var 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Ünal yazdı:

Devir daim yapamıyor sanki araba.

Motor ısınıyor (fazlasıyla) ama kalorifer ısıtmıyorsa petek tıkalı denir ilk teşhis. Petek  yeni araç hararet de yapıyorsa bence de su dönmüyor yeterince yani devirdaim pompasında sıkıntı var bence.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sistemdeki hava düzgün alınmadıysa da kalorifer ısıtmayabilir.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

hararetin 90ni gecmesi normal degil.

petek yenide olsa bu sıcak soguk ayırıcı kleferlerin üzerinde süngerler bitmişse tam verim alınmaz alınmıyorda basıma cok geldi müsteriler petek değiştirmişler ısıtmıyor ustadım diyenle cok karsılastım

bu kısımlar mutlaka kapalı olucak sizin aracın teybin oldugu konsolu komple sökmeniz gerekiyor

VqGyuo.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Sadece o konsolu Sökmek yeterli olurmu 

Eğer sıkıntı olmayacaksa telefon numaranızı verebilirmisiniz mümkünse sizden ayrıntılı bilgi almak istiyorum 

Bu yiğenimin aracı Ve yiğenim kanser hastası tamiri için maddi durum kısıtlı

Tamir işleri benim elimden gelir yeterki arızayı bileyim yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

evet yeterli oluyor teybin torpitonun oldugu kısımları komple sökün söyle bir kapak görünce onu cıkartın arkasında bu ayıcılar

5416739197

VUx5JU.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lpg varsa, kötü antfriz koyulmuşsa su kanalları da tıkanmış olabilir

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Lpg bağlantıları seri yapılırsa ılık üfleme olabiliyor. Paralel bağlatıp araya T atarsanız sonuç alan çok.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Sinan Akgöl yazdı:

@Okay Kaygusuz Bekleniyorsunuz 

Tanıdık bir Usta ile konuştuk okay arkadaşımızın dediklerini aynen söyledi cumaya kadar halletcez inşallah sonuçtan sizleride haberdar ederim arkadaşlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok güzel insallah cozulur sorununuz kisa surede insallah

Ersen şahin yazdı:

Tanıdık bir Usta ile konuştuk okay arkadaşımızın dediklerini aynen söyledi cumaya kadar halletcez inşallah sonuçtan sizleride haberdar ederim arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ersen şahin yazdı:

pazar günü bana getirin sökeyim diyecektim :)
ben aksamları mesaiden sonra ek iş olarak yapıyorum bu işi sizin iş biraz meşaketli ben alışmısım golf4 bora sökmeye karanlıkta gözüm kapalı söküyorum.
hatta bazı müsteriler yadırgıyormuş beni dısarda dükkanıda yok nasıl yapar bu işi, bende onlara şunları şöyle diyorum dükkanı olan gündüz gözüyle yapamıyor bu işi :)

kolay gelsin görüşürüz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...