İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 Lastik Oranları

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

c4 aracinda lastik orani orjinal 195 65 15 ama bende jantli olarak en bastakini hatirliyorum 205 ile basliyordu. ben eger 195 lik alirsam bu benim jantima uyarmi jantlarimi degistirmek istemiyorum. ve bide 205 lik alirsam bu bana yakit yol tutusu gibi zararlar verir mi 7 yillik tekerlek degistirmek istioyrum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinal ölçünüz 195/65/15 dediğiniz gibi.

Ben olsam, jant büyütür, 205/55/16'ya geçerdim. c4'ün yol tutuşu zaten iyidir, daha da iyi olur. Daha da sportif durur.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-peugeot-pejo-citroen-berlingo-c4-c5-16-inc-orj-celik-jant-4x108-762617227/detay

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Sani Gerşon yazdı:

Orjinal ölçünüz 195/65/15 dediğiniz gibi.

Ben olsam, jant büyütür, 205/55/16'ya geçerdim. c4'ün yol tutuşu zaten iyidir, daha da iyi olur. Daha da sportif durur.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-peugeot-pejo-citroen-berlingo-c4-c5-16-inc-orj-celik-jant-4x108-762617227/detay

abi zaten jantlari boyle galiba ben lastikleri degstiricem ve soyle dusundum , suanda lastikler 205 o zaman 195 lik alamam cunku jantlar 205ligin  bende 205 lik bi lastik alicam ama bu tur lastikler yani fabrika verisinin disindaki bu 205 ne gibi problemler cikartir sorun olur mu fazla yakar mi yol  tutusu bozar mi vs

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tulak Akan yazdı:

abi zaten jantlari boyle galiba ben lastikleri degstiricem ve soyle dusundum , suanda lastikler 205 o zaman 195 lik alamam cunku jantlar 205ligin  bende 205 lik bi lastik alicam ama bu tur lastikler yani fabrika verisinin disindaki bu 205 ne gibi problemler cikartir sorun olur mu fazla yakar mi yol  tutusu bozar mi vs

Sol kapı direğinde bir etiket vardır.. lastik basınçlarını gösterir.. Orada lastik ölçüleri de vardır.. 

Varsa onun bi resmini çekin de bi bakalım. neler varmış.. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

mXv9OY.jpg

195 65 R15 orjinal boyutu. 205 li dediğiniz yanak orjinal değil 16 inç jantın lastiği. Şuan sizde 15 varsa bildiğiniz yanlış. Buda orjinal katalog ölçüleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Akgöl yazdı:

195 65 R15 orjinal boyutu. 

205/55R16 ile tam uyumlu bir ölçü.. 

Ben olsam. 

16 orijinal jant alır, sonra 205/55R16 lastik alırdım.. 

Şayet 15 jant ile devam edilip taban genişletilmek isteniyorda.. En olası ölçü 205/60R15 olur.. Bu ölçüde bir lastik de var mı bilmiyorum.. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

ben o zaman yarin janti size ceker atarim ama olcu nerede yaziyor janta onu bilmiyorum ama eger 16 ise 205 55r 16 alicam mutlakaseni dinleyip

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben o zaman yarin janti size ceker atarim ama olcu nerede yaziyor janta onu bilmiyorum ama eger 16 ise 205 55r 16 alicam mutlakaseni dinleyip

Janttaki yazıyı göremezsiniz. İç tarafında yazar.
Siz lastiğin ölçüsünü tam olarak yazın yeter.
Ölçünün sonundaki 15-16 rakamları jantın ölçüsüdür.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastikleriniz 205 55 16 imiş zaten. Yine aynı ölçüden almanız gerekiyor.

Bu arada, lastikler bayağı kabak olmuş. Acil değişmenizi öneririm. KM'si bayağı fazla olmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
meraba gittim hemen cektim fotograflari atiyorum abi simdi kba 47724 yaziyo sanirim 16 inc yada 17 ustundeki lastikde  205 55 16

https://imgyukle.com/i/VWfO0I
https://imgyukle.com/i/VWfNK1

En sevdiğim ölçü
205/55R16
Yine aynı ölçü almalısınız.

205: taban genişliğiniz. 205 mm. 20,5 cm
55: tabanın %55’i oranında yanak yüksekliğidir.
16: Jantın çapıdır. İnçtir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Bu forum bi harika, Allah razi olsun ben o zaman gidiyim ucuz biliyim bu olculerde

Bide abi neden en sevdigin olcu

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bu forum bi harika, Allah razi olsun ben o zaman gidiyim ucuz biliyim bu olculerde

En çok kullanılan en ekonomik ölçü.

Bir lastik 7 yıl nasıl kullanılır ki. En kısa sürede değiştirin bence.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Sani Gerşon yazdı:

Lastikleriniz 205 55 16 imiş zaten. Yine aynı ölçüden almanız gerekiyor.

Bu arada, lastikler bayağı kabak olmuş. Acil değişmenizi öneririm. KM'si bayağı fazla olmalı.

Nasil anladin abi 

Erdoğan Temur yazdı:

En çok kullanılan en ekonomik ölçü.

Bir lastik 7 yıl nasıl kullanılır ki. En kısa sürede değiştirin bence.

Yeni aldim abi arabayi vicdansiz degistirmemis bide yaz lastigi  kis alicam 4 mevsim yeter 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Abi dort mevsim lastik hakkinda ne dusunuyosunuz ? benim gucum sadece bir tane almaya yeter yasadigim yerde erzurum   sizce sadece kis mi aliyim yoksa dort mevsim mi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tulak Akan yazdı:

Nasil anladin abi 

Yandan dahi diş kalmamış. Bayağı düzleşmiş kenarlar.

4 mevsim işinizi çözer bence de.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Dort mevsime guven diyosabiz 4 mevsim alicam abi araba kayip etmesin 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

3 ay yaz var 25 derece heralde 3 ayda lastik cok zarar gormez kis lastigini cikartmak ismiyorumda bi yandan   , en iyisi kis lastigi almak abi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Üstündeki lastikleri değişin de her türlü, dilerseniz 2 takım (yaz / kış) dilerseniz 4 mevsim alın. Gerisi sizde :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tulak Akan yazdı:

EN çok kullanılan ölçü.. En kolay bulunan ölçü, Konfor ve yol tutuş olarak en ideal ölçü (bana göre)

Tulak Akan yazdı:

Abi dort mevsim lastik hakkinda ne dusunuyosunuz ? benim gucum sadece bir tane almaya yeter yasadigim yerde erzurum   sizce sadece kis mi aliyim yoksa dort mevsim mi ?

Bence kış lastiği al.. 4 mevsim lastik yetersiz kalır Erzurum için. 

Yazın da çok uzun yol yapmıyorsan bir şey olmaz kış lastiği ile idare edersin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bence de kışlık daha mantıklı, pek yaz yok dediğinize göre.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...