İçeriğe Yönlendir

Seçilebilir Yakıt Haritası İle Eco ve Sport Mod Yapmak?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ali Gök
Ebrar Tüfek yazdı:

Feka turboya hybrid yaptıracağım, hybrid olduğunda pal daha sık olduğu için daha erken hızlanmaya başlamıyormu :)

enjektör yetişecekmi ?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
  Feka turboya hybrid yaptıracağım, hybrid olduğunda pal daha sık olduğu için daha erken hızlanmaya başlamıyormu [emoji4]

Maalesef hybrid de turbon daha geç dolacak misal 2260 takarsan 3bin civarında dolacak turbon default_smile.png artı olarak Feka turbo ortakları ayrıldılar bende feka nın fe si Ferhat Toker ile çalışıyorum..

enjektör yetişecekmi ?

Pd130 da sıkıntı yok big setup olmadıkça enjektör yeter

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Öğüt yazdı:

Maalesef hybrid de turbon daha geç dolacak misal 2260 takarsan 3bin civarında dolacak turbon :) artı olarak Feka turbo ortakları ayrıldılar bende feka nın fe si Ferhat Toker ile çalışıyorum..

Pd130 da sıkıntı yok big deyip olmadıkça enjektör yeter

Evet ferhat abi ayrı yer açtı uzun zamandır ağzımız alışmış feka diyoruz hala, yok ya ozaman hybride hiç gerek yok düşük devirde dolsun şuanki hali ile 1900 2000 devirde doluyor araba. 

Ali Gök yazdı:

enjektör yetişecekmi ?

Enjektörler yüksek güç almaya müsait.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Ebrar Tüfek yazdı:

Evet ferhat abi ayrı yer açtı uzun zamandır ağzımız alışmış feka diyoruz hala, yok ya ozaman hybride hiç gerek yok düşük devirde dolsun şuanki hali ile 1900 2000 devirde doluyor araba. 

artı forget motor falan ekstrem şeyler nereden alacaksın.. kaldı ki big setupta bile motor içine girmeye gerek kalmıyor 300HP civarlarına kadar .

araba ağır, aerodinamik vs hepsi dezavantaj ne yapsanda büyük paralar harcamadıkça öyle aman aman hızlı bir araba çıkmayacaktır..

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ebrar Tüfek yazdı:

o enjektörler hangi motorun vw 1.9 mu ?

eğer o ise aşırı pahalı diye biliriz genelde çok kurcalamamakta fayda var eğer o ise :D 

ama senin ki 2.0 heralde 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Öğüt yazdı:

artı forget motor falan ekstrem şeyler nereden alacaksın.. kaldı ki big setupta bile motor içine girmeye gerek kalmıyor 300HP civarlarına kadar .

araba ağır, aerodinamik vs hepsi dezavantaj ne yapsanda büyük paralar harcamadıkça öyle aman aman hızlı bir araba çıkmayacaktır..

Kuzenler almanyada, fotoğrafı atıyorum yaz tatilinde getirirler arabayla geliyorlar. Benim amacım yürütmek değil ki. Motor rektefiye yapıldığında forged gireceğim en fazla stage 1 yaparım 170 hp de forged milyon km götürür anahtar vurmadan. Araba zaten 2.5 ton, yürütme iddiam yok :)

Ali Gök yazdı:

o enjektörler hangi motorun vw 1.9 mu ?

eğer o ise aşırı pahalı diye biliriz genelde çok kurcalamamakta fayda var eğer o ise :D 

ama senin ki 2.0 heralde 

2.5 litre pd130 :)

5 enjektör 7.750 tl :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Ebrar Tüfek yazdı:

Kuzenler almanyada, fotoğrafı atıyorum yaz tatilinde getirirler arabayla geliyorlar. Benim amacım yürütmek değil ki. Motor rektefiye yapıldığında forged gireceğim en fazla stage 1 yaparım 170 hp de forged milyon km götürür anahtar vurmadan. Araba zaten 2.5 ton, yürütme iddiam yok :)

2.5 litre pd130 :)

5 enjektör 7.750 tl :)

yolcu beraberinde motoru nasıl getirecekler peki :) malzemenin gümrüklemesi vs yapılacak mı yoksa at bagaja gelsin şeklinde mi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Öğüt yazdı:

yolcu beraberinde motoru nasıl getirecekler peki :) malzemenin gümrüklemesi vs yapılacak mı yoksa at bagaja gelsin şeklinde mi

Yok abi ne motoru, kol piston valf yay vs motor içi yani. Gümrüğü falan bilmiyorum, her gelmelerinde birsürü şey getiriyorlar. İlk önce gürcistana, orada yoksa almanyadaki kuzenlere :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

2.5 litre 5 silindir axd kodlu tdi pd130

pd 130 gayet önü açık yakıt enjektör sorunun çözümü var turbonun alternatifi var herşey çözülmüş bu motorda :9 direk 2260 lı %80 fırad meme güzel işler çıkar :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

pd 130 gayet önü açık yakıt enjektör sorunun çözümü var turbonun alternatifi var herşey çözülmüş bu motorda :9 direk 2260 lı %80 fırad meme güzel işler çıkar :)

Bakalım satılacakmı, satılmazsa güzel şeyler yaparız, sleeper :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...