İçeriğe Yönlendir

Ön Cam ve Baskı Balata Değişiminden Sonra Gelen Ses

Cengizhan Bekir BAYRAM

Recommended Posts

Cengizhan Bekir BAYRAM
(düzenlendi)

Merhabalar,

Aracım 2009 fiesta ortalama 10 gün önce baskı balata ve  ön cam değişti. Ön cam değişiminden sonra vızıltılar başladı hele ki son 4 gündür hava eksinin altına inince sabah işe giderken inanılmaz bir vızıltı titreme geliyor. Taktırdıgım yere dün gittim , adam sac'tan yapabilir dedi. önceki camım boydan çatlak olmasına ragmen hiç ses yoktu. parmakla içerden baskı uygulayınca ses kesiliyor. adam kendince bişeyler yaptı . tavan döşemesi ile camın birleşme noktasına bi lastik yerleştirdi başından savdı.  Sorun devam ediyor.

Baskı balata değişiminden sonra da rölantide çalışırken sanki motor saca çarpıyor gibi ses geliyor. usta sorun yok diyor. nerden geliyor bu ses diyorum bilmiyor. diger titreme kısmı motor kulagı değişince gitmişti . ses sol taraftan geliyor. kaput takozlarını kontrolettirdim . sesi dinledik ordan problem yoktu.

Böyle degisimlerden sonra sorun yaşayan var mı bir fikri olan yardımcı olursa sevinirim. Dogru düzgün usta bulamıyoruz . Adamlar şundan yapar diyor degistiriyor yine aynı. kafasına göre para harcatıyor ustalar.

Teşekkürler...

tarihinde Cengizhan Bekir BAYRAM tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Cama elinizi dokununca ses kesiliyorsa camdan geliyordur. Başka yere bakmaya gerek yok. Montaj hatası gibi duruyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce cam sonra baskı balata mı değişti? yoksa önce baskı sonra cam mı

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Çağlar Bayur yazdı:

önce cam sonra baskı balata mı değişti? yoksa önce baskı sonra cam mı

Önce cam değişti abi. Onla vizeye gittim sonrasinda baskı değişti. Sesin videosunu çektim onu yükleyeceğim inşallah birazdan. 

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

Bu şekilde ses yapıyor abi. Çözemedim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Sanki boşta kalmış veya iyi sıkılmamış bir vida bir yere değiyor gibi.ön cam değisiminde silecek motorlarının oraya bir vida v.b. bir parça düşmüş olabilir mi

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Alpay Köse yazdı:

Sanki boşta kalmış veya iyi sıkılmamış bir vida bir yere değiyor gibi.ön cam değisiminde silecek motorlarının oraya bir vida v.b. bir parça düşmüş olabilir mi

Bu ses motordan geliyor abi. Cam sesi hareket halindeyken geliyor. Dediğin yere de bı bakayim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam değişince en az 2 hafta lifte alınmasa iyi olur silikonun tam donması için, vize dahil orda da alttan hidrolik ile kaldırıyorlar. motordaki sesin kaynağı şanızman sök tak yaparken bir hortum veya bir parça bir yerlere yanaşmış o zangırdıyor ooabilir

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Çağlar Bayur yazdı:

cam değişince en az 2 hafta lifte alınmasa iyi olur silikonun tam donması için, vize dahil orda da alttan hidrolik ile kaldırıyorlar. motordaki sesin kaynağı şanızman sök tak yaparken bir hortum veya bir parça bir yerlere yanaşmış o zangırdıyor ooabilir

Cam değişti iki gün sonra vizeye haftasına da baskıya gitti. Ama araç ısınınca ses gidiyor.  Öyle bir sıkıntı var. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

sanki bosta iyi sikilmamis vida var gibi sesi iyi dinlayip nerden geldigini mulmalisiniz debriajdan geliyorsa parca arizasi olabilir 

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

ustaya gösterdim dinlettim sesi videodaki. canlı görmeden bişey diyemem pek ama ses % 80 kol burçlarından geliyor dedi. ne kadar dogru tespit bilmiyorum .  boşu boşuna masraf etmekten sıkıldım. başka yerlere de göstericem artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...