İçeriğe Yönlendir

Nissan Pathfinder Yürütme Maliyetleri

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun

2005 sonrası pathfinderlari gördüm gerçekten çok güzel görünüyorlar bir çılgınlık yapılıp alınabilir gibi geliyor ancak nette çok fazla bilgi yok YouTube da bir inceleme videosuna denk geldim birde birkaç forum yazısı zaten ülkemizde 500 civarında satılmış daha sonra da getirmeyi bırakmışlar anladığım kadarıyla 

Bu araçları alsak parcalari piyasada rahatlıkla bulunabilir mi orjinal OEM veya yan sanayi olarak usta konusunda sorun yaşanır mı otomatiki jatco sanırım çok yabancısı değilim Mondeo dan dolayı almak sorun değil belki vergileri de yaştan dolayı ödenebilir seviyede ancak sorun çıkarırsa parça bulmak bulunan parçanın fiyatları ustalığı ne olabilir araçlar yüksek km genelde bakımlı bile olsalar uzun yıllar binilenikir mi sorunsuzca bu araçlara 

Son birde bunlar Navara ile aynı motor parça vs mi ki

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

şehir içi 12 13 litre yakar

parçası bulunur ama mondeodan her bir parçası daha pahalıdır. özellikle alt takım vs

mondeonun masrafı *2 bütçeni kurtarıyorsa severek binersiniz

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Sanırım Navaranin bagajli halı gibi bir araç parça dediğiniz gibi bulunabilir parça ücreti Nissan için hep pahalı deniyor ama çok astronomik rakamlar mi acaba

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çok pahalı ikinci elleri. km ler acaip yüksek. çok beğendiğim ama almayacağım bir araçtır. onun yerine navara alamak daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

rav4 nasıl, komşum almış, bende sevdim hanımada banada uygun şimdilik, Servetin dediği gibi 2008 model 2.0 benzinli 4x4 tam oto vites rav4 güzel geldi, pahalıda değil, alıp kullanılır bence,  siz ne dersiniz...

toyota-rav4-2012-5.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araştırmak lazım, belki de Xtrail veya Qashqai ile aynıdır.. 

Şayet aynıysa, evet pahalıdır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Güler

Resim deki gibi ise 10 numara :)

bende komşumdan biliyorum rav4 ü  bana biraz sert gelmişti ama sağlam araba imiş. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

rav4 nasıl, komşum almış, bende sevdim hanımada banada uygun şimdilik, Servetin dediği gibi 2008 model 2.0 benzinli 4x4 tam oto vites rav4 güzel geldi, pahalıda değil, alıp kullanılır bence,  siz ne dersiniz...

toyota-rav4-2012-5.jpg

Hayatta beğenmessin :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

yazdıkları parayı etmez. o paraya grand cheroke alınır jeepe binilir arazide gezilir.  yada  lr2  alınır etilerde gezilir vs  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

lr2 nin işe yarayını 150 kaat, hele bir sd4 var adam 175 den açtı 165 e indi şimdi yazmış 178 :D  2. el hayal seviyelere çıkmış zor satarlar o fiyatlara, tuzu kuru olanlar diretsin o fiyatlarda, neyse ederi oda sd4 anca 150 veririm ki buda macera işi, vergisi vs. anlayanı yok herşeyi kendim yapacağım, bana uğraş olur ama maceraya gerek yok, sıfır alırım yahu o paralara...

rav4 dememdeki amaç şu, hanıma öğrenecek araba olacak, bende bu arada 4x4 çekeri güçlü motoru nispeten idare eder iç mekanıyla oyalanırım diye bakıyorum, kullan at araba, tabii bu arada 70 anca daha fazlasını vermemki bu bile pahalı....

sıfır alacak olsam şuan f/p sanırım suzuki vitara var, herşeyi var aletin ama 200 bini geçiyor ne yazıkki,  arazide işim yok benimki hafif yalandan arazi,

bunlar olmazsa gider i10alır hanıma veririm diyorum ama bu parayı verdikten sonra daha ucuza jeep almak daha iyi, bu sebeble jeep olayına olmaz demiyorum, hem daha ucuz hemde daha fena, 5 ay kaldı şu kredi bitsin hele o zaman Allah ömür verirse yapacağım birşeyler, jeepi yazdım kenara, jeep ama cip değil :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

lr2 nin işe yarayını 150 kaat, hele bir sd4 var adam 175 den açtı 165 e indi şimdi yazmış 178 :D  2. el hayal seviyelere çıkmış zor satarlar o fiyatlara, tuzu kuru olanlar diretsin o fiyatlarda, neyse ederi oda sd4 anca 150 veririm ki buda macera işi, vergisi vs. anlayanı yok herşeyi kendim yapacağım, bana uğraş olur ama maceraya gerek yok, sıfır alırım yahu o paralara...

rav4 dememdeki amaç şu, hanıma öğrenecek araba olacak, bende bu arada 4x4 çekeri güçlü motoru nispeten idare eder iç mekanıyla oyalanırım diye bakıyorum, kullan at araba, tabii bu arada 70 anca daha fazlasını vermemki bu bile pahalı....

sıfır alacak olsam şuan f/p sanırım suzuki vitara var, herşeyi var aletin ama 200 bini geçiyor ne yazıkki,  arazide işim yok benimki hafif yalandan arazi,

bunlar olmazsa gider i10alır hanıma veririm diyorum ama bu parayı verdikten sonra daha ucuza jeep almak daha iyi, bu sebeble jeep olayına olmaz demiyorum, hem daha ucuz hemde daha fena, 5 ay kaldı şu kredi bitsin hele o zaman Allah ömür verirse yapacağım birşeyler, jeepi yazdım kenara, jeep ama cip değil :)

benim yazdığıma cevap olarak yazdıysan ben nissan patfindera verilecek paraya jeep vs alınır  dedim yanlış anlaşılmasın

yoksa senin  araban i10 fieasta vs.  rav 4 lr2 vb arabaları beğenmiceğine eminiz :D 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Ali Cihangiroğlu yazdı:

toyota-rav4-2012-5.jpg

Abi resimde göründüğü kadar büyük bir araç değil sanki rav lar benim de baktığım bir araç aslında ama yorumlarda hafif arazi ve ikinci araç için Suziki grand vitara tavsiye ediliyor ki bende aslında GV bakıyorum bütçeme de uyuyor ikinci araç olarak pathfinderlari geçen denk geldi gördüm inanılmaz hoşuma gitti baktığım kadar Navara ile aynı altyapı x trail veya qq farklı yapıda gerçek arazi aracı diyebiliriz benim cekincem yürütme maliyetleri ve tr artık gelmemesiydi o durumda Navara halen var olduğuna göre sorun olmaz gibi 

Bu tip arazi aracı incelemelerunde lr2 veya jeeep markalariyla ilgili bu motor çabuk bitmesi parcalarinin çok yüksek fiyatlı olması beni korkuttu doğrusu 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Araştırmak lazım, belki de Xtrail veya Qashqai ile aynıdır.. 

Şayet aynıysa, evet pahalıdır :)

Aynı değiller sanırım abi evet pahalikar ama malesef ucuza araçta yok 

Benimki sadece bilgi alışverişi guvenebilsem kendime alırım 

Ali Gök yazdı:

benim yazdığıma cevap olarak yazdıysan ben nissan patfindera verilecek paraya jeep vs alınır  dedim yanlış anlaşılmasın

yoksa senin  araban i10 fieasta vs.  rav 4 lr2 vb arabaları beğenmiceğine eminiz :D 

Jeep artısi nedir hocam veya pathfinderin eksisi bilmediğim için soruyorum 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

jeep in işletme maliyeti nissan dan ucuz olur daha çok olduğu için. yoksa parça bazında aynı paradır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

jeep in işletme maliyeti nissan dan ucuz olur daha çok olduğu için. yoksa parça bazında aynı paradır.

Nissan nasıl jeep gibi bir firmadan pahalı oluyir tuhaf doğrusu ama cvp için teşekkür ederim

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erman Uzun yazdı:

Nissan nasıl jeep gibi bir firmadan pahalı oluyir tuhaf doğrusu ama cvp için teşekkür ederim

özel parçacı ithalatı farkından dolayı. jeep için 10 ithalatçı varsa nissanda 1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Çağlar Bayur yazdı:

özel parçacı ithalatı farkından dolayı. jeep için 10 ithalatçı varsa nissanda 1

Anladım abi eyvallah

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

sana yazdım, lr2  macera olacak bana o yüzden fikrimi değiştirdim yoksa arabaya lafım yok baba araba, bana yeni araba lazım, sanırım ben sıfırcıyım, dönüp dolaşıp sıfıra geliyorum, al 10 sene ardına bakma :biggrin:

fiesta falan o sınıf ebediyyen bitti, suv dan başkasını istemem artık, ha zor ama olursa bizim meşhur yerli elektrikli suvda çıkarsa alırız...

benim olay hanıma öğrenecek araba almak sonrasında adam gibi araba almak,  i10 uyar hanıma ama bana uymaz, bende diyorumki i10da ucuz değil bu arada, az daha ekleyip rav4 alırım, hem o öğrenir kullanır hem banada şimdilik yeter, güçlü motor, 4x4 ve içi falan kurtarır o yüzden rav diyorum,   yoksa sıfır alacak olsam seçim hazır, en üst donanım suzuki vitara :)

Erman Uzun yazdı:

Abi resimde göründüğü kadar büyük bir araç değil sanki rav lar benim de baktığım bir araç aslında ama yorumlarda hafif arazi ve ikinci araç için Suziki grand vitara tavsiye ediliyor

rav4 çok büyük değil ama küçükte değil, compact suv değil, kuga kadar içi diyebiliriz, grand vitara bakma o daha ufaktı sanırım, sen pathfinder dediğine göre rav falan sana ufak gelir, bence jeep bak büyük olsun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ali rıfkıyı verelim sana. yeni deri koltuk yaptık üçlü. yarın fotoları paylaşırım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Nissan yedek parça işine çözüm bulmadan araba satmasın bence, aptal saptal fiyatlara parça satıyorlar, bi hava akismetre 600 1000 lira arası değişiyor, ateşleme Bobini en ucuzu 200 den başlıyor,zaten orjinal kullanmaz isek düzen tutmuyor. 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Muhammed Orak yazdı:

Nissan yedek parça işine çözüm bulmadan araba satmasın bence, aptal saptal fiyatlara parça satıyorlar, bi hava akismetre 600 1000 lira arası değişiyor, ateşleme Bobini en ucuzu 200 den başlıyor,zaten orjinal kullanmaz isek düzen tutmuyor. 

Birçok mecrada benzeri şeylerden şikayetçi kullanıcılar bu konuyle ilgili birşeyler yapmalı Nissan muadil parçalar neden düzen tutmuyor diğer japon araçlarında böyle bir durum yok sanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...