İçeriğe Yönlendir

Bosch Filtreler Hakkında

Tevfik Işık

Recommended Posts

Tevfik Işık

Aracımın son iki bakımını bosch filtre setini kullanarak kendim yapıyorum. Kaliteli oldugunu düşündüğümden bu markayı tercih ediyordum. Fakat bazı forum sitelerinde gezinirken bosch filtrelerin kalitesinin pek iyi olmadığına dair yazılar okudum. Gerçi şu ana kadar kullandığım filtrelerle ilgili bir olumsuzluk gözlemlemedim. Ama yine de kafam karışmadı değil. 

Sizler bu filtreler hakkında neler biliyorsunuz, düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Jeep için kullandım orjinal filitre pahalı ise tercih edilebilir ama onların da üretim yerleri farklı farklı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bakım sırasında yağ filtreniz ezilip büzüşmüş ise bir daha o filtreyi kullanmayın, bosch filtre kullandım hava filtresi olarak ancak hava filtresi için bakım km'sini beklemeden değiştirmek ne kadar kaliteli filtrede olsa araç için daha sağlıklı olur. Bosch filtre kullandım herhangi bir şikayetim olmadı ancak sahtesi olabiliyor özellikle internette.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim araç 10 bin bakımında hiç 10 bin kilometreyi görmez.7000 binde girerim bakıma.Yağ filitresi bosch marka takıyorum.Bulunduğum yerde başka marka olmadığı için mecbur onu kullanıyorum.Bu filitrenin çokda iyi olduğunu düşünmüyorum.Ben forda man filitre takardım çok iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

aracın markası ne olursa olsun özellikle yağ filitresi orjinal alınmalı orjinal olmayan her filitre ya yağı tam filitre etmez yada yağ düzgün geçemez yağlama düzgün olmaz yağ pompası zarar görür

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mahir Yıldız yazdı:

aracın markası ne olursa olsun özellikle yağ filitresi orjinal alınmalı orjinal olmayan her filitre ya yağı tam filitre etmez yada yağ düzgün geçemez yağlama düzgün olmaz yağ pompası zarar görür

Böyle bir genelleme çok yanlış olur. Orijinal filtreler nano teknoloji veya uzay teknolojisi ile üretilmiyor sonuçta. Orijinal filtrelerde filtre üreticileri tarafından üretilip sadece markanın logosu vuruluyor. 
Kaliteli markalardan aldıktan sonra hiç bir sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız
Böyle bir genelleme çok yanlış olur. Orijinal filtreler nano teknoloji veya uzay teknolojisi ile üretilmiyor sonuçta. Orijinal filtrelerde filtre üreticileri tarafından üretilip sadece markanın logosu vuruluyor. 
Kaliteli markalardan aldıktan sonra hiç bir sorun olmaz.
ben kendimde otomotiv yan sanayii fabrikalarından birinde çalışıyorum almanyaya giden ürünle çin e giden ürünler aynı değil özellikle yağ filitresi orjinal alınmalı ben bunu derim tabi vatandaş ucuz oldumu baldan tatlı oluyor herkesin kendi düşüncesi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...