İçeriğe Yönlendir

En İyi Balata Hangisidir ?

Murat Öngür

En iyi balata markası ?   

50 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Gök
Mustafa Erkan yazdı:

Ford icin konusursak

1 motorkraft

2 Ate 

Motorcrafti 73 bin Ate yi 93 bin km kullandim. Araba satildi balata bitmedi. 

O kadar yani :) 

mevzu şöförlükte :) helal olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

60k dayim. Daha yarisindan fazlasi duruyor. Ustundekiler fabrikasyon bosch.Ama degisince buyuk ihtimal trw alirim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Delphi aldım çok çok iyi tavsiye ederim sessiz şimdiden frenler daha iyi tutuyor, alıştığında daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
birde SANGSIN dşya bir marka var kullanan var mı ? 
HiQ nun uretisici o. Bende kullaniyorum tavsiye ederim.
Delphi aldım çok çok iyi tavsiye ederim sessiz şimdiden frenler daha iyi tutuyor, alıştığında daha iyi olacaktır.

Bir sure sonra ses baslar :) Delphi kotu bir balatadir. Astralarda taktiranlarim bir cogu degistirdi tekrardan.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Kale balata 

3 buçuk sene 60 bin oldu öne takali, erimek bilmiyor, sessiz ama sert bir balata. Çok soğukta ilk fren resmen tutmadı bu kış, ısınınca düzeldi ama genel olarak da zayıf geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

En iyisi hangisidir bilmem ama sunlar da guzel,

Akebono, Hawk, Stoptech, Pagid, Textar, PowerStop, EBC

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

HiQ nun uretisici o. Bende kullaniyorum tavsiye ederim.Bir sure sonra ses baslar :) Delphi kotu bir balatadir. Astralarda taktiranlarim bir cogu degistirdi tekrardan.

delphi ürünleri trw den de feredondan da pahalı malzemeleri, araştırdım baya onda karar kıldım, + benim arkalarda trw en ufak bir şey orj diskleri yamultuyor.

Sese gelince balata zaten malzeme olarak kendini belli ediyor elinizle tutup baktığınızda yumuşak balata kesinlikle ses yapmaz. Siz kullanalı çok zaman geçti galiba :) 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

3 buçuk sene 60 bin oldu öne takali, erimek bilmiyor, sessiz ama sert bir balata. Çok soğukta ilk fren resmen tutmadı bu kış, ısınınca düzeldi ama genel olarak da zayıf geliyor bana.

aynen katılıyorum eski arabamda başıma geldi benzer olay söküp attım hemen

Brembo orj bulabilirsen aracına göre en iyi o bence ve dünyanın çoğunda :)  , ama yok bulmak da zor her markaya modele uygun üretiyorlar mı onu da bilmiyorum

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben kullanmadim Astra J grubunda kullanip Hi-q markaya donen cok oldu. Delphi Bosch TRW Hi-q yakin fiyatlarda benim araca gore olanlar.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Ben kullanmadim Astra J grubunda kullanip Hi-q markaya donen cok oldu. Delphi Bosch TRW Hi-q yakin fiyatlarda benim araca gore olanlar.

Ona bir şey diyemem tabi birde çok önemli bir detay aracın diskleri ! 

mesela bende joy diye diskler var önlerde ve ön balatalarım orj yetkili servisten alındı ( 430 TL  Servis fiyatı şuan ) ona rağmen baya bir ses yaptı diski tekrardan tornalattık balataların zeminini düzeltirdik ancak uyum sağlamıştı buna rağmen , hala ara sıra ses yapıyordu. Ama artık değiştirdim balata ve diski

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Metin Uzunoğlu yazdı:

Motocraft

Ford dan başka araca yapıyorlar mı ?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Öngür yazdı:

Ford dan başka araca yapıyorlar mı ?

Bilmiyorum ama sanki Türkiyede sadece ford için var. Bir dönem mazda, volvo gibi markalar forda ait iken ortak parça kullanımı vardı. Mesala Volvo s40, mazda 3 gibi. 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Motocraft

Motorcraft candır. Mk4'ün arkaları yeni değişmiştin abi motorcraftla ben almadan önce. Önler de aldığımda bayağı incelmişti zaten onları da yazın ben değiştim motorcraft olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bilmiyorum ama sanki Türkiyede sadece ford için var. Bir dönem mazda, volvo gibi markalar forda ait iken ortak parça kullanımı vardı. Mesala Volvo s40, mazda 3 gibi. 

Mazda volvo ya yapabilir , zaten ford yedek parçası ve kullanıyorlar o markalar dizelleri ise modellerine göre modeo veya focus motoru var benim eski arabam (2008 focus 2 ) dizel motoru

bire bir aynısı 2011 2012 dizel s40 da da vardı ve parçaları %90 aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

30 bin km önce icer marka balata takmıştım. Şimdi fotodaki haldeler. Aracım tam otomatik bu arada. En çok balata yiyen cinsten. tutuşta, yumuşaklıkta, seste hiç problem yaşamadım

24-FA71-D5-7-EFB-439-A-AFC3-E6-E89116-FA

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...