İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

İlkay Başaran
bize 350 gelmiş, ağlanacak halimize [emoji3]
350 ne ya 1.33 tce torku gibi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:
bize 350 gelmiş, ağlanacak halimize emoji3.png

350 ne ya 1.33 tce torku gibi

Fatura naylonmuş diolar?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatura naylonmuş diolar?
Cuk oldu vallaha
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

150 üstü olayı 150 mi yoksa günlük 5 olarak mı belirleniyor. 

bedaş bir şeyler yapmış anlamadım

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Urfa'nın %75i kaçak elektrik kullanıyormuş. Adamların kaçak elektriğinin de zamlı fiyatını ödemeye devam ediyoruz. Yazıklar olsun. 

Adam olup kesmiyorlar şunların elektriğini milletin sırtına yüklüyorlar. Sen ben ödüyoruz hadi, ödeyemeyen durumu olmayan ne yapsın. 

Artık yeter ya gerçekten yeter. 

Saçmalıklara haksızlıklarla dalga geçmekten de bıktım. Ciddi olup adam gibi tepki koymak zamanı geldi geçiyor.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim tüketim son iki ay aynı.  198 kw 

Geçen ay 184 lira, bu ay 234 lira. 

Muhammet Ali Deli yazdı:

Urfa'nın %75i kaçak elektrik kullanıyormuş. Adamların kaçak elektriğinin de zamlı fiyatını ödemeye devam ediyoruz. Yazıklar olsun. 

Adam olup kesmiyorlar şunların elektriğini milletin sırtına yüklüyorlar. Sen ben ödüyoruz hadi, ödeyemeyen durumu olmayan ne yapsın. 

Artık yeter ya gerçekten yeter. 

Saçmalıklara haksızlıklarla dalga geçmekten de bıktım. Ciddi olup adam gibi tepki koymak zamanı geldi geçiyor.  

En büyük adaletsizlik bu.  
Her il kendi kaçağını ödesin bakalım bir tane kaçak kalıyor mu. 
Bana ne Diyarbakırdaki kaçakçının ahır ısıttığı ısıtıcının tüketiminden. 
Bu durumu hiç bir adalet anlayışı açıklayamaz. Buna onay veren hiç kimse adaletten kul hakkından söz etmesin.  
Düşünülen tek hak dağıtıcının hakkı.  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konunun peygamberimizle ne alakası var.. Peygamberlerimizle ne alakası var.. 

Polis hırsızlık yaparsa yadırganır. isminden de mi utanmadın denir.. Bunu demek tüm polislere hakaret edildiği anlamına gelmez.. 

Peygamberler şehrinde durum bu söyleminden de peygambere hakaret edildiğini düşünmüyorum.. 

Ayrıca sonuç da beni şaşırtmıyor.. 

Çünkü hırsız olmayan köye bekçi tayin edilmez. Toplum bozukmuş ki, peygamber oraya gönderilmiş. 

Oraya peygamber gelmiş olması orayı kutsallaştırmaz, peygamber olan yere kötü demek de peygambere hakaret sayılmaz.. 

Yine de taştırma uzamaması sebebiyle o ifadeleri sileceğim.. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Zaten yakında para ödemeden elektrik kullanma oranı da artacak Urfa'da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlgili mesaj düzeltilmiş, 

Bağlantılı iki mesaj silinmiştir. bilginiz olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüm bildikleri bunlar mıymış. 
Gereksiz ise söndürün bile dememişler.  

Gereksiz ise söndür deseler sıkıntı olurdu😊

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Elektrik faturasını bu linkten hesaplatabilirsiniz.

https://lisans.epdk.gov.tr/epvys-web/faces/pages/online/tarifeFatura/tarifeFatura.xhtml

İstanbul için ocak dogalgaz m3 fiyatı yaklasık 2.92 TL. İgdas sitesinden hesaplattım.

Aralık fiyatı 2.30 küsürdü.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı apartmanda 2 yan yana daireye farklı birim fiyatı ile elektrik faturası gelmiş, gözümüzle şahit olduk, bakalım şikayetten ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

aynı apartmanda 2 yan yana daireye farklı birim fiyatı ile elektrik faturası gelmiş, gözümüzle şahit olduk, bakalım şikayetten ne çıkacak.

Bedaş bize 34 günlük fatura gönderdi. Düşük kademeyi 0,88 liradan, yüksek kademeyi 1,09 liradan hesaplamış. 

ama benim gördüğüm hesaplama şekli günlük 5kwh birim üstünden değerlendiriliyor. 

çünkü gelen faturada düşük kademeden 170kwh, yüksek kademeden 67 kullandın diyor. Fatura 10.12.2021-13.01.2022 aralığını içeriyor. Sanırım net faturayı gelecek ay göreceğiz. 

iki ayrı faturada düşük kademe birim fiyatı eşitti bu arada

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Peygamberlerimizle

Abi peygamber şehri ifadesini kullanma nedenim haşa peygamberlerimize karşı değildi oradaki ince nüans farklıydı. 

Benden yana bir sıkıntı olduysa kendi adıma özür dilerim. Burda mesele kaçak elektrik kullanımı ve bunun bedelinin dürüst vatandaşlara yüklenmesi.. Biz vergimizi veren yasalara uygun yaşayan dürüst vatandaşların ne günahı var ki milletin kaçak kullandığı elektriğin faturası bize yükleniyor? Yahu sokaktan yakacak toplayan, evinde bir tane elektrikli sobası olup şu buz gibi kış gününde onunla ısınmaya çalışan insanlarımız var bizim. 

Bu günahların bedelini Allah misliyle soracak amma velakin oraya kalmamalı hiçbir günahın hesabı. 

İnsanlar gerçekten çok zor şartlarda yaşama mücadelesi veriyorlar. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak üzülüyorum, kahroluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammet Ali Deli yazdı:

İnsanlar gerçekten çok zor şartlarda yaşama mücadelesi veriyorlar. 

Ve o insanlar elektrik faturalarını gerekirse evindeki televizyonunu kanepesini satıp ödüyor.. 

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Muhammet Ali Deli yazdı:

Abi peygamber şehri ifadesini kullanma nedenim haşa peygamberlerimize karşı değildi oradaki ince nüans farklıydı. 

Benden yana bir sıkıntı olduysa kendi adıma özür dilerim. Burda mesele kaçak elektrik kullanımı ve bunun bedelinin dürüst vatandaşlara yüklenmesi.. Biz vergimizi veren yasalara uygun yaşayan dürüst vatandaşların ne günahı var ki milletin kaçak kullandığı elektriğin faturası bize yükleniyor? Yahu sokaktan yakacak toplayan, evinde bir tane elektrikli sobası olup şu buz gibi kış gününde onunla ısınmaya çalışan insanlarımız var bizim. 

Bu günahların bedelini Allah misliyle soracak amma velakin oraya kalmamalı hiçbir günahın hesabı. 

İnsanlar gerçekten çok zor şartlarda yaşama mücadelesi veriyorlar. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak üzülüyorum, kahroluyorum. 

Urfada 3.5 sene yaşadım, ilk sene duvar çöktü saat altında kaldı, baktım işi bitmiş, dedimki elektrik idaresine.....  gerek yok bağla gitsin, yahu ceza hapis vs. yok yav ne  cezası, bağladık ve ne arayan var ne soran, sonra başka yere geçtim, 2 sene sonra aynı yere uğradığımda hala aynıydı durum....

hep söylerim Urfalı arkadaşlara, yahu bir sürü Peygamber gelmiş zaman içinde, yaptığınıza bakın......

benim plan basit, ödemiyorlarmı, komple kes bitsin gitsin....yok öyle, ama nerdeeeee.....  Bize ödetirler o kaçakları.... Ahh ah bana bırakacaklarki 1 günde çözerim işi, önce uyarı+7 gün bekleme 8. gün Cut Off.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ve o insanlar elektrik faturalarını gerekirse evindeki televizyonunu kanepesini satıp ödüyor.. 

O hale düşüren utansın, ödemeleri takdire şayan, çok zor şartlar altında olmalarına rağmen, birde ödemeyen ve bunu hak görenler var...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bedaş bize 34 günlük fatura gönderdi. Düşük kademeyi 0,88 liradan, yüksek kademeyi 1,09 liradan hesaplamış. 

şöyle düşün, komuşunun faturaya bakıyorsun, onda düşük kademe 1.1 yükseği 1.25 . mesela...

fatura aynı dönem aynı apartman aynı komşu aynı gün saat takılmış aynı ekip aynı tornavida, aynı adam hatta :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şöyle düşün, komuşunun faturaya bakıyorsun, onda düşük kademe 1.1 yükseği 1.25 . mesela...

fatura aynı dönem aynı apartman aynı komşu aynı gün saat takılmış aynı ekip aynı tornavida, aynı adam hatta :crazy:

kablo kalınlığı ve klemens farkı vardır, sıkma torkuda önemli bu işleri hiç bilmiyorsun :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

klemens farkı vardır,

budur yahu işte teşhis işte fazilet işte öngörü

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Cık cık öğrenin artık şu işleri :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Erkut Uysal yazdı:

3 kere söyleyinceydi o Metin hocam... :D

Valla o işte benim açımdan çok sakıncalı, İmam nikahında kız tarafına artistlik olsun diye altın bazında rakamı çok yüksek tuttuk... 8 ay 1000 TL dogalgaz, 1000 TL Elektrik faturası ödesem daha karlı olur yani... :D

benimki de 200 cumhuriyet altınıymış o dönem ne anlama geldiğini bilmiyordum kabul ettim :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İzmir elektrik faturaları son 1 yılın, küsuratı silip kWh hesaplattım. 10 Aralık 10 Ocak olduğu için garip bir fiyat var son ay,

eski tarife olsa 824 civarı gelmeli

yeniye göre olsa 1750 civarı gelmeli.  1095 gelmiş.

p5e8lx6.png

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Düşündüm. Olmaz öyle şey :) bizde 4 tane fatura var. Hepsine baktım. Hepsinde birim ücretler aynı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İzmir elektrik faturaları son 1 yılın, küsuratı silip kWh hesaplattım. 10 Aralık 10 Ocak olduğu için garip bir fiyat var son ay,

eski tarife olsa 824 civarı gelmeli

yeniye göre olsa 1750 civarı gelmeli.  1095 gelmiş.

p5e8lx6.png

güzel bir bilgi olmuş, kwh her ay değişik hesaplıyordum destek oldu , tek zamanlı bizim saat

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...