İçeriğe Yönlendir

Kompresör Seçimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar araçta her ihtimale karşı dursun düşüncesiyle iş görecek bir kompresör ihtiyacım var. O kadar çok seçenek var, fiyatlar çok çeşitli haliyle, ama hangisini alacağıma karar veremedim. Beklentilerim, ucuz olsun zaten hergün kullanmayacağım lastiklerin havasını kontrol edebileyim gerektiğinde tamamlasın yeter modundayım. Benzinliktekilerin ayarları kaçık, lastikçilere de gidip kontrol ettireyim diyorum hem çok hava vuruyorlar hemde her seferinde 5 liradan oluyorum. Gördüğüm ürünlerden biri Xiaominin şarjlı olan modeli, hem çok küçük hemde çakmaklık vs gerektirmiyor. Fiyatı pahalı tabi ama değişik bir ürün. Sizler ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ben gojo nun metal olanından Koçtaş’tan almıştım. Çakmaklılktan çalışan modeli ihtiyaç olduğunda iş görüyor. Ucuz bir şey alacaksanız tam inmiş lastik şişireceğinizde uzun süre çalıştırmamalısınız ki kompresör bozulmasın. Diğer türlü haftalık takip ediyorsanız fazlası ile işinizi görecektir. Daha mekanizmalı kompleks ürünler tercihinize kalmış.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Michelin MC12264 kullanıyorum. Hava tamamlamak için kullanışlı (ancak, tamamen inmiş lastiği şişiremiyor). Hafif bir cihaz ve bagajda fazla yer tutmuyor.

12V kablosu ile, aracın çakmak çıkışlarından lastiklerine erişmek mümkün oluyor, ancak, belirttiğiniz ürün gibi, bataryalı değil. Batarya ile çalışmak, bir avantajdır bana göre.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

çakmaklıktan çalışanlar hiçbir işe yaramıyor. jeepin lastiğine çivi batmıştı yarı yarıya inmişti . denedim kulağı bile duymadı lastiğin neyseki lastikçi buldum yakında

standart ayak pompası varsa daha iyi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bimde satılandan aldım, tamamen inmiş lastiği patlak olduğu halde 7-8 dk da şişirdi, tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marka çok önemli değil... 

Şu tipler iş görüyor, ben bir kaç çeşidini test ettim. 

691206192_kompresr.thumb.jpg.e6bd32ae16802503fa1ca47af0a76864.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu durum tam bir keşmekeş. Bir ara bütün benzinliklerdeki kompresör uçlarını çalmışlardı, ilçede hava basacak yer bulamamıştım..

Arabada ayak pompası var ama o da bir tane basınç ölçer saat ile kullanılmalı. Ör:

Link

Bagajda kompresör de taşımak istemiyorum. Kendi kendime çıkmaza giriyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Çankaya yazdı:

ayak basmalı pompa alın...

Eski ürünler yok artık Ahmet.. 

Artık 5 basmada yamuluyor hepsi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eski ürünler yok artık Ahmet.. 

Artık 5 basmada yamuluyor hepsi. 

Aynen öyle, ben iki tane bozdum. 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhabalar araçta her ihtimale karşı dursun düşüncesiyle iş görecek bir kompresör ihtiyacım var. O kadar çok seçenek var, fiyatlar çok çeşitli haliyle, ama hangisini alacağıma karar veremedim. Beklentilerim, ucuz olsun zaten hergün kullanmayacağım lastiklerin havasını kontrol edebileyim gerektiğinde tamamlasın yeter modundayım. Benzinliktekilerin ayarları kaçık, lastikçilere de gidip kontrol ettireyim diyorum hem çok hava vuruyorlar hemde her seferinde 5 liradan oluyorum. Gördüğüm ürünlerden biri Xiaominin şarjlı olan modeli, hem çok küçük hemde çakmaklık vs gerektirmiyor. Fiyatı pahalı tabi ama değişik bir ürün. Sizler ne önerirsiniz?

Metal gövdeli alın geçin, iş görür yeter ki plastik olmasın, sanırım plastik olanlar arka arkaya iki lastik şişirince bozuluyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağatay Özsoy yazdı:

Metal gövdeli alın geçin, iş görür yeter ki plastik olmasın, sanırım plastik olanlar arka arkaya iki lastik şişirince bozuluyormuş.

Isınıyor ve şişiyor.. 

Kendi şişince lastiği şişiremiyor soğumasını beklemek gerekiyor.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzunnnn süre önce en ucuz plastik çakmaklıktan çalışanı aldım, 20 ye yakın lastiği şişrmiştir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Bir dipnot geçeyim patlak veya inik haldeki lastiği şişirmek için sibop kısmının zemine taraf değil yukarda üstte olması lazım yoksa kompresör lastiği şişirmez bu itibarla kusurlu veya işe yaramaz varsayılabilir.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Servet Aydın yazdı:

Fren balata spreyi ve çakmak kafi

Patlatmasak?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Servet Aydın yazdı:

Olmaz

İhale yine Emmiye kaldı :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

uzunnnn süre önce en ucuz plastik çakmaklıktan çalışanı aldım, 20 ye yakın lastiği şişrmiştir.

Benimki piston kolu kırdı.. Ben çivi ile yapmıştım.. Sonra bisiklet lastiği şişirmede kulladım hep. 

Selçuk Bakış yazdı:

İhale yine Emmiye kaldı :crazy:

Direk red :)

Koray Demir yazdı:

Bir dipnot geçeyim patlak veya inik haldeki lastiği şişirmek için sibop kısmının zemine taraf değil yukarda üstte olması lazım yoksa kompresör lastiği şişirmez bu itibarla kusurlu veya işe yaramaz varsayılabilir.

Duymamıştım bunu.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Koray Demir yazdı:

3. okumamda anladım 🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...