İçeriğe Yönlendir

Çin Üzerinden Gelen Kargolar

Ramazan Turan

Recommended Posts

Coşku Mert

yalnız gelen kargonun letonya dan geldiği yazıyordu, paket üzerinde hiçbir çince ibare yoktu. satıcılar aktarmalı şekilde bir çözüm bulmuşlar sanırım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
fare yılı festivali süresince bazı kurallar vardı, mesela:

Eşinin ailesini ziyaret etmek yasak. Bu yasak özellikle erkekler için geçerli. Bu dönemde eşlerinin ailelerini ziyaret etmek demek evliliklerinde problem olduğunu göstergesi sayılıyor ve tüm aileye kötü şans getirildiğine inanılıyor.

Keşke bizde de olsa böyle şenlikler
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

aliexpress yeni sipariş veren varmı bir iki ürün var virüs yüzüne bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim ürün gelmiş, Antalya'da yarın gelir sanırım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
aliexpress yeni sipariş veren varmı bir iki ürün var virüs yüzüne bekliyorum

Sadece virüs ayyuka çıkınca 1 hafta rötar oldu. Sorunsuz geliyor ürünler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Servet Aydın yazdı:

Sadece virüs ayyuka çıkınca 1 hafta rötar oldu. Sorunsuz geliyor ürünler

Benim güç kartı hala ortada yok, 53 gün oldu, ülkeye giriş bile yapmadı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Ramazan Turan yazdı:

Benim güç kartı hala ortada yok, 53 gün oldu, ülkeye giriş bile yapmadı.

Müşteri hizmetlerine ticket açın. Bazen takip için farklı link verebiliyor veya durumunu söyleyebiliyorlar. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Erhan Doruk yazdı:

Müşteri hizmetlerine ticket açın. Bazen takip için farklı link verebiliyor veya durumunu söyleyebiliyorlar. 

Şimdi iade talebinde bulundum, nasıl sonuçlanacak bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ramazan Turan yazdı:

Aliexpress'ten bir kaç hafta önce ürün aldım, ürün monitör için güç kartı. Virüs olayları ve ölümler yüzünden tereddüt yaşarken, bulaşır mı bulaşmaz mı derken bugün okula kargo getiren PTT Kargo personeli, Ocak ayı ve sonrasında sipariş edilen ürünlerden Çin'den çıkmayanları bizim ülkemiz gümrüğe kabul etmeyecek dedi. Mevcut gelenlerin dağıtımını bitiriyorlarmış. Tarihi düşünülürse Ocak ilk hafta sonrası verilen siparişler ülkeye girmeyecek dedi. Peki bu süreç nası işler, alıcı ürünü galiba 2 ay sürecinde teslim etmezse para iadesi olacak gibi bir yazı görmüştüm...

18 Şubatta ve 28 Ocakta verdiğim siparişlerim geldi. Aksine artık daha hızlı geliyor. :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

18 Şubatta ve 28 Ocakta verdiğim siparişlerim geldi. Aksine artık daha hızlı geliyor. :) 

Benim bi ürün siparişi vereli 3 hafta oldu. Daha kargoya verilmedi. Satıcı evden çıkmıyor korkusundan galiba :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim bi ürün siparişi vereli 3 hafta oldu. Daha kargoya verilmedi. Satıcı evden çıkmıyor korkusundan galiba :)

Tatilleri vardı sanırım uyarı vardı sitede. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ramazan Turan yazdı:

Şimdi iade talebinde bulundum, nasıl sonuçlanacak bekliyorum.

iade hatalı istek olmuş. süre dolumna yakın uyuşmazlık dispute açacaktınız şimdi o şans ta kalmadı, kart gelir ama bekleyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Çağlar Bayur yazdı:

iade hatalı istek olmuş. süre dolumna yakın uyuşmazlık dispute açacaktınız şimdi o şans ta kalmadı, kart gelir ama bekleyin

Evet uyuşmazlık açtım, süre dolumuna 4 gün var zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ramazan Turan

Bir kaç mesajlaşma sonucunda böyle bir mail aldım, bilgi sahibi olanlar yorumlayabilir mi, para iadesi mi olacak?

DZU1oy.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dispute sonuçlanmış kurallar dahilindeki zamanda geri ödeme yapıacak. ürün hala yolda gözküyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Çağlar Bayur yazdı:

dispute sonuçlanmış kurallar dahilindeki zamanda geri ödeme yapıacak. ürün hala yolda gözküyor

Ürün hiç Çin'den çıkamadı, 4 kez gümrük güvenliğinden geri iade yedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ramazan Turan yazdı:

Ürün hiç Çin'den çıkamadı, 4 kez gümrük güvenliğinden geri iade yedi.

ürünün yeri önemsiz, durumu kargo sürecinde yazar. kübada da olabilir fabrikanın  bahçesinde de

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

1 ay önce aldıklarım gelmedi. yoldaymış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Geçen hafta numune talep etmiştik fabrikadan, dün TNT kargo ile geldi.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benim para iadesini yaptılar, ürün de hala kargoda ve öylece de kalacak gibi... Oldu ki bu ürün bana gelirse ne olacak, iade mi yapacağım, geri mi göndereceğim.?

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Parasını geri aldığım ürün sonradan elime ulaşırsa durumu belirtip satıcıdan aynı fiyatta bir şeyler alıyorum, satıcı boş takip numarası giriyor, bana gelmiş gibi onaylıyorum yeni siparişi.  Para satıcının eline geçmiş oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Muhammet Ölmez yazdı:

Parasını geri aldığım ürün sonradan elime ulaşırsa durumu belirtip satıcıdan aynı fiyatta bir şeyler alıyorum, satıcı boş takip numarası giriyor, bana gelmiş gibi onaylıyorum yeni siparişi.  Para satıcının eline geçmiş oluyor.

İşime yarayacak bir ürün değil ki, Monitör Güç kartı, monitörü Çorum'da tamir ettirdim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bugün geldi bi kargom daha. Takipsiz kargo. 2 Mart’ta almışım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Gümrük vergisi durumu ne oldu? Yakın bir zamanda böyle bir sıkıntı vardı, şu an her ürün girişinden talep ediyorlar mı, yoksa eskiye mi dönüldü?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...