İçeriğe Yönlendir

C-Max - Motor Çalışmıyor

Ibrahim irmak

Recommended Posts

Ibrahim irmak

Merhabalar arkadaslar, ben Fransa'dan yaziyorum. Ford c max 1.8 tdci aracim 1 hafta once gazdan kesilip stop etti ve bir daha calismadi. 1 haftada her gun denedim calismadi. Bilgisayara bagladik sorun gorunmedi , enjektorlerde sikinti yok mazot geliyor motora ama hala calismadi. En son aracin motor kapagini actik ve çalıştı. , çalisir durumdayken kapagi kapatinca tekrar stop ediyor. Ve calisir durumdayken yag atiyor . Sorun veya sorunlar ne olabilir . ( bu arada 1.5 litre yag ekleyince yag cubugunda full gosterdi)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, kapak açıkken çalışınca sesinde değişme var mı? Triger kontrol edildi mi?

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, kapak açıkken çalışınca sesinde değişme var mı? Triger kontrol edildi mi?

Tesekkurler . Triger kontrol edilmedi değişeli 8.000 km oldu. Sesinde de az miktarda tak tak yapiyor

tarihinde Ibrahim irmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Muhtemelen Triger sente atlamış, iticiler ses yapıyor olabilir. Sesin videosu var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Selçuk Bakış yazdı:

Muhtemelen Triger sente atlamış, iticiler ses yapıyor olabilir. Sesin videosu var mı?

:good1:

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
(düzenlendi)

Bugün tekrar çalıştırmayı denedim , yag kapagi acik haldeyken çalıştı sadece. Egsozdan cikar gibi siyah duman çıkıyor ve laklak ses geliyor . Hala çözmüş degilim tedirginim motor elden gidecek sanki

tarihinde Ibrahim irmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Ibrahim irmak yazdı:

Bugün tekrar çalıştırmayı denedim , yag kapagi acik haldeyken çalıştı sadece. Egsozdan cikar gibi siyah duman çıkıyor ve laklak ses geliyor . Hala çözmüş degilim tedirginim motor elden gidecek sanki

Bir videoya al bence o şekilde daha anlaşılabilir sorun. Bilgisi olan çıkar. Anlatma ile bir yere kadar anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ibrahim irmak yazdı:

Merhabalar arkadaslar, ben Fransa'dan yaziyorum. Ford c max 1.8 tdci aracim 1 hafta once gazdan kesilip stop etti ve bir daha calismadi. 1 haftada her gun denedim calismadi. Bilgisayara bagladik sorun gorunmedi , enjektorlerde sikinti yok mazot geliyor motora ama hala calismadi. En son aracin motor kapagini actik ve çalıştı. , çalisir durumdayken kapagi kapatinca tekrar stop ediyor. Ve calisir durumdayken yag atiyor . Sorun veya sorunlar ne olabilir . ( bu arada 1.5 litre yag ekleyince yag cubugunda full gosterdi)

Merhaba İbrahim.. Nerelisin. 

Aracın geçmişini biliyor musun ? 

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Merhaba İbrahim.. Nerelisin. 

Aracın geçmişini biliyor musun ? 

Merhabalar. Yozgatliyim. Aracima 1 bucuk yil oncesinde motor atildi . Aracim 151binde alt disli siyirdi , hic islem yapmadan 150binde olan motor attik . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üst kapağı mı açtınız, subapların olduğu yer.. 

Orayı açınca yağ atması normal. Mazot var ise, sensör sorunudur.. 

Baktınız mı sensörlere. 

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Üst kapağı mı açtınız, subapların olduğu yer.. 

Orayı açınca yağ atması normal. Mazot var ise, sensör sorunudur.. 

Baktınız mı sensörlere. 

Bütün herşeyi kontrol ettik. Dun tamirciden telefon geldi turbonun sıkıntılı oldugunu soyledi. Sanirim turboyu degistirecegim insallah sorun düzelir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ibrahim irmak yazdı:

Bütün herşeyi kontrol ettik. Dun tamirciden telefon geldi turbonun sıkıntılı oldugunu soyledi. Sanirim turboyu degistirecegim insallah sorun düzelir

Turbo aracın çalışmasına etki etmez.. 

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
Ibrahim irmak yazdı:

Tekrar merhaba bugun arabami aldim . Problem turbodaymis, turbosu değişti şu an hicbir sorun yok. Tesekkur ediyorum herkese

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun mil falan yatak mı sarmış acaba turboda?

Sanirim evet gorunen mil boşta gibi dönüyodu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

egzosu tıkamışsa motor çalışır stop eder gaz gidemeyince. geçmiş olsun çok nadir bir arıza oluşmuş

Yorum bağlantısı
Ibrahim irmak
Çağlar Bayur yazdı:

egzosu tıkamışsa motor çalışır stop eder gaz gidemeyince. geçmiş olsun çok nadir bir arıza oluşmuş

Aynen o durumla karşılaştım yağ kapagini açinca calisiyor ama egzosa gidemeyen duman yagin icinden çıkıyordu beraberindeki değişik sesle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...