İçeriğe Yönlendir

60 m2 Alana Ne Yapmalı?

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Başlıktan da belli olduğu gibi,

Uluabat gölüne cephe dededen kalma bir tarla hissemiz var. Toplam alan 2 dönüm ve hepsi akrabamız. 50 yıldır kimse bir kazma vurmadı orman olmuş tarla. Burası evime de 25 km. Bizde 60m2 tapulu alan var ama ben istersem 120 M2 kadar kullanma hakkına sahibim.

Fikirlere ihtiyacım var.

Satmanın dışında nasıl değerlendirmeliyim burayı?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
bence erik yetiştirin.
Bir şeyler yetiştirmek zor olur benim için şu aşamada ve dar gelir muhtemelen o kadar alan.
Elektrik su var mı?

Yok hocam yolu bile yok, dar bir patikası var.
İmar durumu neymiş? 
Tarla vasfında imar durumu pek sözkonusu değil.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

Bir şeyler yetiştirmek zor olur benim için şu aşamada ve dar gelir muhtemelen o kadar alan.Yok hocam yolu bile yok, dar bir patikası var.
Tarla vasfında imar durumu pek sözkonusu değil.

Sit alanı vs değilse imar durumu olması gerekir etrafında yakınında bir yapı var mı? Ada pafta parselden netten sorgulama yapılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

anjelik erik kalender bitki.  su varsa problem olmaz. çok da lezzetli meyveleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kavak ağacı ek 10 sene iyi paraya satarsın bakım vs istemez

yol elektrık su vs yok dediğin bir yer ise ağaç ekmekten başka seçenek ne olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Fatih bey bahse konu tarlanizda imar olmadigini farz ederek öncelikle konteyner yada baraka tarzi bir şey yapmamanizi öneririm. Bir arkadaşımın bu biçimde bir yeri var. Ceza ödemekten bıktığıni belirtiyor. Sanki Bursada belediyeler bunu bir geçim kaynagi olarak gõrüyor. Yikmiyor surekli ceza kesiyor. İlla ben buraya baraka yapmak istiyorum derseniz yapmanız gereken plakalı bir karavan koyarak cezadan kurtulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

meyve dikersen hırsızlık olacak yerde ise  yiyemezsin. Zeytin civarda varsa zeytin dikersen yemeklik yeşil siyah zeytinin olur. 

Bakımsız bırakılacaksa erik uygun, ahududu olur, vişne olur (kiraz değil). 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

İmar durumu yoksa güzel bir alan ayarlıcaksın, park vs için. Bir tane boş römork plakalı alacaksın Megane çekiceği kadar bir çeki demiri ruhsata işleyerek bundan yaptıracaksın mis. Bursa bu işin piri çizim plan istiyorsan ben yaparım 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Belediyenin ceza olaylarından pek haberim yoktu. Göle karşı manzaralı ev yapacaktık :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Forumun güzel tarafı soruyor ve öğreniyoruz :)

Fatih bey arkadaşımın Atlas köyünde yeri var dediğine göre cezalar 10 bin TL den başlıyor. 250 m2 arazi 300 bin ve üzeri olunca yurdum insanı 10 bini pek umursamıyor, emlak vergisi gibi algılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

traktör arabası çek oraya önce kamp alanı gibi bişey yap. 

traktör arabasının üzerine bir klübe yanına tente vs. gerisi zaman içinde villaya kadar gider.

imar barışı vs denk gelir ruhsatta alınır

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Hangi 60 m2 sizin bence önce onu belirleyin... :) prefabrik evi diktikten sonra akrabalar demesin burası bizim diye... :) 

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Hangi 60 m2 sizin bence önce onu belirleyin... :) prefabrik evi diktikten sonra akrabalar demesin burası bizim diye... :) 

ilk evi diken kazanıyormuş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Fatih Evcin yazdı:

ilk evi diken kazanıyormuş :) 

hisseli tapuda bölge yer belli değildir. kim nereyi tutarsa 

tapuda arsa payı olarak yazar neresi kime gelirse 

örnek alan 1000 m kare ise sizin yeriniz 60 m kare ise tapuda 1000/ 60 m kare yazar bölge belli olmaz :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hisseli tapuda bölge yer belli değildir. kim nereyi tutarsa 

tapuda arsa payı olarak yazar neresi kime gelirse 

örnek alan 1000 m kare ise sizin yeriniz 60 m kare ise tapuda 1000/ 60 m kare yazar bölge belli olmaz :) 

1951 yılında alınmış bir yer burası :) ne yolu var ne izi var. Ormanlık alan gibi olmuş. Taş , toprak :) 

Ali Gök yazdı:

traktör arabası çek oraya önce kamp alanı gibi bişey yap. 

traktör arabasının üzerine bir klübe yanına tente vs. gerisi zaman içinde villaya kadar gider.

imar barışı vs denk gelir ruhsatta alınır

hafta sonları oraya gitmeyi yoğunlaştırayım bakalım biraz etrafı iyice analiz edeyim. 

Mustafa Erkan yazdı:

Forumun güzel tarafı soruyor ve öğreniyoruz :)

Fatih bey arkadaşımın Atlas köyünde yeri var dediğine göre cezalar 10 bin TL den başlıyor. 250 m2 arazi 300 bin ve üzeri olunca yurdum insanı 10 bini pek umursamıyor, emlak vergisi gibi algılıyor.

şikayet olmadan pek bir şey olmuyor anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

oraya bitane beko götürüp temizletmek lazım çalıları vs. çok sa

eğim varsa birde sat yapar düzler fayda eder. mutlaka bir su deposu ayarla derim yoksa su 

bende mayıs başında gidip mersinde bir klube yapacam . kereste çinko vs ayarladım  ufak bir klübe yapacam kısmet olursa

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

oraya bitane beko götürüp temizletmek lazım çalıları vs. çok sa

eğim varsa birde sat yapar düzler fayda eder. mutlaka bir su deposu ayarla derim yoksa su 

bende mayıs başında gidip mersinde bir klube yapacam . kereste çinko vs ayarladım  ufak bir klübe yapacam kısmet olursa

Beko derken elektrikli süpürge mi temizlik için :D

Zemini kullanılacak şekilde düzleyip çadır tertibatı ile başlanabilir bence, bu yaz çadırla geçip de şikayet vs olmazsa ufaktan ilerlenebilir. Adı kulübe olsa da masrafı maşallah kendinden büyük oluyor.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Beko derken elektrikli süpürge mi temizlik için :D

Zemini kullanılacak şekilde düzleyip çadır tertibatı ile başlanabilir bence, bu yaz çadırla geçip de şikayet vs olmazsa ufaktan ilerlenebilir. Adı kulübe olsa da masrafı maşallah kendinden büyük oluyor.

kepçe işte yahu :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

evet evet. en temizi oraya gitmeyi sıklaştırıp etrafı kolaçan etmek ve sinsi planı devreye almak :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

kepçe işte yahu :D 

beko, bizim bektaş var ya hani kahveden :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Dogan Arsiray yazdı:

beko, bizim bektaş var ya hani kahveden :D

Bekir.. :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

valla tarusta hep beko denir kepçeye.

hatta laf arasında getir bir beko 2 saatte düzler ne uğraşıyon işçiyle diye cümle içindede devamlı kullanılır :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...